Velké překvapení! Nejvěrnější fandové vyjádřili týmu podporu na tréninku

Během čtvrtečního odpoledního tréninku čekalo na hráče A-týmu HC VÍTKOVICE RIDERA velké překvapení. Z tribuny Multifunkční haly je povzbuzovaly dvě desítky nejvěrnějších fandů, ti připravili také transparent vyjadřující podporu mužstvu v jeho novém složení.

Velký transparent, na kterém stálo „Trénink je potřeba na všech pozicích! Stojíme za vámi! Jsme v tom společně! Všichni za Vítkovice!“ přivítal hokejisty Vítkovic při vstupu na led při čtvrtečním odpoledním tréninku. Skupina asi dvou desítek nejvěrnějších fanoušků dorazila do Multifunkční haly vyjádřit svou podporu nově se tvořícímu týmu před odjezdem na herní turné do Švýcarska.

„Vnímáme komentáře fanoušků a dalších lidí na sociálních sítích a vidíme, že je to většinou jen kritika a nedůvěra. Proto jsme se narychlo rozhodli překvapit hráče na odpoledním tréninku, ukázat jim, že za nimi alespoň my věrní stojíme a také jsme jim chtěli popřát hodně štěstí před cestou do Švýcarska,“ říká předsedkyně Fanclubu HC Vítkovice Gabriela Musilová.

„Bylo to všechno narychlo, navíc jsme i kvůli dalším jiným okolnostem nemohli akci vyhlásit zcela veřejně,“ poznamenává k faktu, že na tribunu MFH dorazily dvě desítky fanoušků. Ale činili se! Po celý trénink neúnavně fandili, nechyběl buben ani vlajky. „Chceme, aby i noví hráči viděli, že vítkovický fanoušek, to nejsou jen negativní komentáře na Facebooku,“ přeje si předsedkyně vítkovického fanclubu.

Hráči samotní byli dost překvapení. „Nevěděli jsme, že se něco takového chystá a najednou jdeme na trénink a tam bubny, transparent. Velký dík za tohle všem, kteří dorazili nebo se na tom jen podíleli, udělalo nám to velkou radost,“ míní za kabinu její nejzkušenější člen, obránce Jan Výtisk. „Něco takového jsem ještě v životě nezažil,“ neskrýval úžas slovenský zadák Martin Bodák, který opouštěl led jako poslední z vítkovických hráčů, nakonec mu ani nevadilo, že si jej fandové spletli s dalším nově příchozím, útočníkem Nicolasem Werbikem. „Ještě snad bude dost příležitostí, aby mě poznali a rozeznali. Ale i tak klobouk dolů,“ pousmál se uznale Bodák.

Tým se za vyjádření podpory fandům samozřejmě odvděčil. Po skončení tréninku se seřadil ke klasické pozápasové děkovačce a s přítomnými fanoušky si zazpíval chorál, který zní po vítězných zápasech. „Velké poděkování všem našim věrným fanouškům. Máme z toho velkou radost a dobíjí nás to pozitivní energií,“ poznamenal hlavní trenér Jakub Petr.