Vedení tři nula si už musíme pohlídat, zní z kabiny Vítkovic

Foto: hcpce.cz

Ani tříbrankové vedení nezajistilo hokejistům Vítkovic tolik potřebné tři body v zápase s nejbližším soupeřem. Ostravané padli na ledě Pardubic a po zápase sami nevěřícně kroutili hlavami, jak jim mohl dobře rozehraný zápas protéct mezi prsty.

Byl to zápas v podstatě o šest bodů. Vítkovičtí přijeli do Pardubic v pozici jedenáctého celku, na který se tlačí právě dvanácté Dynamo. Vítězství za tři body by nejen odrazilo útok Východočechů, ale pomohlo by v ataku o návrat do desítky. Vše začalo výborně, Vítkovičtí na ledě Pardubic začali výborně. Zatímco domácí fandové bojkotovali zápas v protestu proti výsledkům a výkonům, ve ztichlé atmosféře modro-bílí dvakrát skórovali. „Nevěděli jsme, co se děje. V hale bylo opravdu ticho, což ale samozřejmě pomáhalo nám, když jste v pozici soupeře a domácí nemají podporu z tribun, ticho vám vyhovuje,“ zmínil útočník Vojtěch Tomi, který zvyšoval ve 14. minutě už na 2:0 z vítkovického pohledu po nádherné spolupráci s Michalem Hlinkou. „Vystřelil jsem na bránu a vlastně až když kluci kolem zvedali ruce a radovali se, a tak jsem si uvědomil, že to byl gól,“ popsal svou trefu.

V úvodu druhé třetiny přidal třetí branku Lukáš Kucsera a Ostravané vedli 3:0. Pardubice se ale brzy dokázaly vrátit do zápasu. Ve třetí třetině srovnaly, zatímco modro-bílé znovu začala zlobit produktivita. Utkání dospělo až do prodloužení, ve kterém obrat domácích dokonal lídr Petr Sýkora. Vítkovice tak získaly v Pardubicích jen bod, což je proti tomuto soupeři v dané situaci hodně málo. Po zápase před novináře předstoupil kapitán Ostravanů Jiří Burger: „My jsme do Pardubic přijeli s tím, že jsme ideálně chtěli co nejdéle hrát alespoň nula nula, a tím držet svou šanci. Realita byla jiná, začátek zápasu nám vyšel, jak nejlépe mohl. Dostali jsme se do tříbrankového vedení… Ale bohužel, máme za to jen jeden bod a je to velká škoda, protože takovéhle vedení jsme si neměli nechat vzít. Vedení tři nula bychom si měli pohlídat.“

Hlavní příčinu, proč se Vítkovicím vedení uhlídat nepodařilo, viděl Burger jednoznačně v individuálních chybách, sám při tom vzal díl odpovědnosti na sebe. „Udělali jsme několik individuálních chyb. Třeba hned u prvního inkasovaného gólu jsem já zbytečně zavážel puk do naší třetiny, přišel jsem o to a byl z toho gól. Potom tam byly další chyby, které Pardubicím hodně pomohly vrátit se do zápasu. Bohužel to nás stálo v takhle důležitém zápase body.“

Vítkovice tak vstoupily do klíčového měsíce ledna ziskem bodíku. V pátek je čeká domácí duel s Mladou Boleslaví, po kterém následují střetnutí s nejbližšími mužstvy – s 10. Zlínem a 13. Karlovými Vary. Pokud chtějí Ostravané pomýšlet na návrat do elitní desítky, musejí v těchto zápasech zabrat a ideálně naplno bodovat, herně na to mají, jen je nutné herní převahu přetavit i do výsledkové podoby.