Vedení klubu se sešlo s rodiči malých hokejistů

Prezentace filozofie klubu, koncepce práce s mládeží, obecné informace i konkrétní příklady a detaily. Taková byla náplň setkání vedoucích představitelů a mládežnických trenérů HC VÍTKOVICE RIDERA s rodiči žákovských hokejistů.

Více než dvě hodiny spolu ve středu diskutovali a rozprávěli rodiče mladých hráčů Vítkovic s vedením a mládežnickými trenéry HC VÍTKOVICE RIDERA. A byla to plodná diskuze.

Ostravský hokejový klub vůbec poprvé uspořádal takto velké setkání, na které byli zváni rodiče všech hráčů žákovských kategorií od přípravky až po mladší dorost. „Jednalo se o schůzku se všemi rodiči, ale především jsme chtěli nové informace předat těm, jejichž děti teprve u nás začínají, ať mají představu o tom, do jaké organizace své dítě dali a jaké jsou naše cíle a plány i personální a technické zázemí,“ zmínil šéftrenér Akademie ČSLH HC VÍTKOVICE RIDERA Mojmír Trličík.

„Chtěli jsme takto najednou představit všem rodičům našich malých hokejistů vizi vítkovického klubu, základy, na kterých stavíme, rozklíčovat detailně práci našich mládežnických trenérů a nastínit celkovou koncepci práce s dětmi a výchovy malých hokejistů,“ řekl ke schůzce výkonný ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Petr Handl.

Na podiu se před širokým plénem rodičů představili za hokejový klub jeho čelní představitelé. Výkonný ředitel Petr Handl, generální manažer Jakub Petr, sportovní manažer Ladislav Svozil, šéftrenér Akademie Mojmír Trličík, šéftrenér žákovských tříd Luděk Krayzel a kondiční trenér A-mužstva Igor Horyl.

„Kromě informací o koncepci naší práce s mládeží jsme zašli i do detailů. Nastínili jsme rodičům, jak skloubit sport se školou, jak vést děti ke správnému přístupu ke sportu, k péči o tělo, ke správné výživě, jak dobře plánovat den, jak trénovat mimo klubové tréninkové jednotky. Představili jsme, především rodičům nových hráčů, jak jsme na tom se zázemím. Že máme k dispozici dvě ledové plochy, atletickou halu, posilovnu, kompletní regenerační linku, kvalifikované trenéry s nejvyššími, dokonce i mezinárodními licencemi. Zmínili jsme také porovnání s ostatními kluby v republice, podle kterých jsme z pohledu rodičovských příspěvků nejlevnější a nejdostupnější hokejový klub u nás,“ dodal generální manažer a hlavní trenér A-mužstva Jakub Petr.