Ve středu startuje prestižní Ostrava Hockey Cup 2018

Mládežnická elita se opět sjede do Ostravy! HC VÍTKOVICE RIDERA pořádá už 7. ročník turnaje Ostrava Hockey Cup původní kategorie staršího dorostu. Obhájcem je domácí výběr trenérů Mojmíra Trličíka a Romana Ryšánka a chybět nebudou ani zvučné zahraniční týmy. Ostrava Hockey Cup 2018 startuje ve středu!

HC Vítkovice RideraSedmý ročník turnaje vypsaného pro původní kategorii staršího dorostu opět láká. V minulosti se na Ostrava Hockey Cupu představili současní extraligoví hráči a v dresech slavných zahraničních týmů také hokejisté nejlepších evropských lig. Po triumfech švédského Linköpingu či běloruské reprezentace do 18 let je letos v roli obhájce prvenství domácí tým Vítkovic. Výběr sestavený trenéry Mojmírem Trličíkem a Romanem Ryšánkem nebude mít snadnou práci, ale chce na domácí půdě uspět.

Ostrava Hockey Cup se tradičně koná za vydatné podpory hlavního partnera turnaje Statutárního města Ostrava. Významným partnerem je také Moravskoslezský kraj jako jeden z hlavních podporovatelů hokejové mládeže ve Vítkovicích.

Ani na letošním Ostrava Hockey Cupu nebudou chybět zahraniční týmy. Prim hraje lotyšská Riga, ze Slovenska doraží Košice a Poprad, vše doplní reprezentace Polska do 20 let. Změna rozdělení kategorií v českých mládežnických soutěžích a s tím spojené zrušení kategorie do 18 let přinesly s sebou drobné komplikace. Ostrava Hockey Cup však i v roce 2018 drží svůj původní statut, letos na něm mohou hrát ovšem i mladší i starší výjimky.

Turnaj startuje už ve středu předzápasem mezi Vítkovicemi a polskou „20“. Hlavní program turnaje pak začíná ve čtvrtek. Hraje se v jedné skupině bez play off, vítěze tedy určí tabulka. Šampion letošního ročníku bude znám v sobotu odpoledne. Všechny zápasy se hrají na ledové ploše Multifunkční arény a vstup na všechna utkání je zcela zdarma.