Válka s Třincem na všech frontách! Čtvrtfinálové derby A-týmů i juniorů

Hodně pikantní příchuť bude mít v Moravskoslezském kraji čtvrtfinále play off jak nejvyšší mužské, tak i juniorské kategorie. Shodou náhod na sebe ve vyřazovacích bojích narazily jak v Tipsport Extralize, tak v DHL Extralize juniorů rivalské týmy Vítkovic a Třince.

HC Vítkovice RideraČtvrtfinále mužů Třinec – Vítkovice, čtvrtfinále juniorů Třinec – Vítkovice. Modro-bílá organizace versus červeno-bílá, Moravskoslezský kraj na nohou, válka o hokejového krále regionu se rozhoří na všech frontách!

A-tým Vítkovic postoupil do čtvrtfinále Tipsport Extraligy přes vyřazení Sparty v poměru 3:1 na zápasy. Vzhledem k tomu, že Ostravané byli prvním týmem, který nepostoupil přímo do šestky, bylo jasné, že v případě úspěchu vyzvou druhý celek základní části, kterým byl Třinec. A tak Oceláři v pátek večer u televizních obrazovek sledovali, jak modro-bílí dokonávají své tažení proti Pražanům a bylo jasné, že historicky čtvrté extraligové derby v play off je tady. Po semifinále 1998, čtvrtfinále 2003 a finále 2011 je zde čtvrtfinále 2019. V předešlých třech případech slavil úspěch Třinec, z vítkovického pohledu je na čase bilanci poupravit a připsat si vítěznou sérii.

Čtvrtfinále Tipsport Extraligy mezi HC Oceláři Třinec a HC VÍTKOVICE RIDERA začíná v Třinci dvojzápasem ve středu 20. a ve čtvrtek 21. března. Do Ostravy se série přesune k utkáním v neděli 24. a v pondělí 25. března. Série se hraje na čtyři vítězná utkání.

Ve stínu mužského extraligového derby, ale s neméně silným nábojem si to mezi sebou rovněž ve čtvrtfinále rozdají i juniorské týmy Vítkovic a Třince. Shodou okolností ze stejných pozic, zatímco Ostravané ze sedmé, Slezané z druhé. Nejslavnější sérií moravskoslezského derby juniorů minulosti bylo bezpochyby finále 2009, ve kterém slavili triumf a mistrovský titul mladíci Vítkovic. Současná série, čtvrtfinálový boj, začíná na ledě Třince, konkrétně v úterý 19. března a ve středu 20. března. Série se hraje na tři vítězná utkání, takže v Ostravě se hraje třetí duel v sobotu 23. března, případný čtvrtý zápas pak podle vývoje bitvy hned v neděli 24. března.