V úterý hostí Vítkovice turnaj starých gard, přijedou i veteráni z Toronta

Stylově se z vítkovického pohledu uzavře hokejová sezona 2015/2016. Tečku za soutěžním ročníkem udělá v úterý 12. dubna turnaj starých gard v ostravské Multifunkční hale. Měření sil mezi domácími Vítkovicemi, rivalem z Třince a dokonce kanadským Torontem začíná v 16 hodin. Vstup je zdarma.

Velká hokejová show čeká ostravské fanoušky 12. dubna od 16 hodin. Stará Garda HC VÍTKOVICE STEEL pořádá miniturnaj, jehož hostem je samozřejmě rival z Třince, ale především staří páni Toronta pod hlavičkou Ukes Hockey!

Veteráni z Toronta mají na programu začátkem dubna turné po Česku a Slovensku, představí se proti starým gardám Sparty, Komety Brno či Slovanu Bratislava. „Podařilo se nám ale s nimi domluvit i vzájemný zápas v Ostravě. I přes nabitý program na to hodně slyšeli a okamžitě souhlasili. Je to jen ukázka toho, že Vítkovice mají i v kategorii starých gard u nás a vlastně i v Evropě ten nejlepší zvuk. Vždyť Kanaďané měli nabídek více, mohli hrát v Pardubicích, v Plzni, v Kladně, ale vybrali si Vítkovice, to už o něčem svědčí. Oni v Torontu mají staré gardy odstupňované do čtyř úrovní, ta nejvyšší sice tihle kluci nejsou – takže Matse Sundina a největší hvězdy NHL čekat nemůžeme, ale Ukes jsou vlastně B –tým, tedy bývalí profesionálové, kteří hrávali pravidelně AHL a na pár zápasů se dostali i do NHL,“ říká hráč a administrativní pracovník Staré gardy HC VÍTKOVICE STEEL Miroslav Dětský.

Ostravští veteráni využili souhlasu torontské staré gardy a po domluvě s Třincem se rozhodli vytvořit miniturnaj, aby exhibičnímu střetnutí dali trošku pikantnější ráz. „Budeme hrát každý s každým, třikrát deset minut, takže to bude, jako bychom vlastně každý odehráli jeden zápas. Turnaj začne 12. dubna v 16 hodin. První bude hrát Třinec s Torontem, pak my s Třincem a nakonec jako zlatý hřeb večera my s Torontem,“ pokračuje Dětský.

O kondici a výkon v zápase s Torontem prý není pochyb. „Už teď jsou všichni hráči neuvěřitelně nažhavení a těší se. Dokonce se najednou do hry hlásí i ti, kteří byli zranění. Návštěva bývalých profíků z Toronta ale asi zázračně léčí,“ směje se Dětský. Sestava Vítkovic by podle jeho slov měla být hvězdná: „Péťa Holubář, Dan Kysela, Péťa Folta, Lumír Kotala, tihle kluci budou stoprocentně, protože ti hrají vlastně vždy. Na tento turnaj se ale ohlásili i třeba Honza Vavrečka, Roman Šimíček nebo i David Moravec, takže zájem je a fanoušci tak budou moci vidět opravdu ty největší hvězdy. Máme také informace z Třince, že i u nich by v týmu měla figurovat zvučná jména – Honza Peterek, Venca Varaďa a další.“

Kanaďané z Toronta v Ostravě stráví pár dní. „Jsme domluvení, že my je vezmeme podívat se na Landek do hornického muzea, Třinec je zase vezme do Nošovic, do pivovaru Radegast. Já osobně bych za nás chtěl poděkovat vedení HC VÍTOVICE STEEL, Františku Černíkovi, Aleši Pavlíkovi, taky vedení VÍTKOVICE ARÉNY, že se nám snaží vycházet vstříc a pomáhat nám s realizací této akce,“ připomíná Dětský.

A ten nejdůležitější poznatek si nechal na závěr. Fandy, kteří si určitě nebudou chtít nechat ujít hostování bývalých kanadských profíků jistě zajímá především cena vstupenky na tato utkání: „To je úplně jednoduché, vstup je zcela zdarma. Takže zveme všechny, kdo mají rádi hokej a Vítkovice.“

Miniturnaj starých gard mezi týmy Vítkovic, Třince a Toronta hostí Multifunkční hala ostravské OSTRAVAR ARÉNY v úterý 12. dubna od 16 hodin. Na programu jsou tři zápasy, každý hraný na třikrát deset minut hrubého času. Konec turnaje a slavnostní vyhlášení vítězů je naplánován kolem 20 hodiny. Vstup na utkání je pro všechny zdarma.