V neděli opět doma, po roční odmlce hostí Vítkovice Karlovy Vary

Vítkovičtí v neděli rozhodně nemají volno. Po náročném derby je čeká opět domácí bitva, tentokrát s Karlovými Vary. Hokejový víkend pokračuje. Zápas 35. kola Tipsport Extraligy mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a HC Energie Karlovy Vary se hraje v OSTRAVAR ARÉNĚ v neděli 13. ledna od 16 hodin. Také toto utkání je věnováno moravskoslezské policii a fandové se mohou těšit na atraktivní doprovodný program.

Ani ne čtyřiadvacet hodin po těžkém derby se Ostravané opět představí na vlastním ledě. Ve druhém zápase víkendu přivítají mistra z roku 2009 a staronového extraligového účastníka HC Energii Karlovy Vary.

Vítkovice ve strhujícím závěru urvaly derby

Sobota měla pro Vítkovice sladkou příchuť, Ostravané před téměř vyprodanou Arénou bojovali s favorizovaným Třincem. Dvakrát v zápase dokázali stáhnout vedení rivala, aby v 58. minutě zlomil utkání na stranu modro-bílých ve svém 600. extraligovém zápase útočník Rastislav Dej. Vítkovice poprvé v sezoně hostily Třinec na svém ledě a také poprvé v sezoně získaly vítězství v derby! Euforie bylo dost, ale nyní musí stranou, Ostravany čeká další těžký duel, byť s týmem z druhé poloviny tabulky.

Energetici se mohou vyhnout baráži, stejně tak mohou ohrozit desítku

Karlovy Vary po jednom roce v první lize vybojovali návrat do nejvyšší soutěže. V současné sezoně se jim i přes jen spíše menší obměnu prvoligového kádru daří. Snaží se vyhnout baráži a nenápadně pokukují i po play off. Trenér Martin Pešout má k ruce kádr, který není totožný s tím, který uspěl loni v baráži, ale na druhou stranu, velká obměna se neudála. Dále v týmu figurují hráči jako Jakub Flek, Stanislav Balán, Vladimír Sičák, Tomáš Rachůnek, Roman Vlach a další. Energetici zažili povedenou první polovinu soutěže, dokonce v samotné polovině základní části je od šestého místa dělilo pouze pět bodů. Docílili toho poctivou pílí, pokorou. Jediným cílem je udržet extraligu, což by teoreticky při současném rozpoložení Pardubic a Chomutova nemusel být problém, respektive Varští by se mohli a nejspíš i měli vyhnout barážovým problémům, udrží-li rozběhnutý trend. Navíc, pokud se týmu povede poslední čtvrtina soutěže, nikde není napsáno, že nemohou proklouznout i do desítky. Vyrovnaná tabulka tomu rozhodně může napomoci. A tak se Energetici z aktuálně 12. místa dívají na obě strany. Hlídají si záda, ale po očku mohou sledovat i týmy před sebou a případně číhat na jejich klopýtnutí. Jednou z klíčových událostí posledních dní v souvislosti s hokejovými Karlovými Vary je prodloužení smlouvy s brankářem Filipem Novotným. Ten je letos nezpochybnitelnou jedničkou v bráně Varů. Jeho výkony – téměř 92% úspěšnosti zákroku a průměr kolem 2,5 gólu na zápas – nejsou rozhodně zanedbatelné. Je oporou svého týmu. Produktivitu mužstva už sice převzal útočník Jakub Flek, ale přesto je úctyhodné, že obránce Petr Šenkeřík drží s 19 kanadskými body 2. příčku týmové statistiky, a to ji dokonce ještě nedávno vedl. Vary přijely do Ostravy po pátečním utkání na ledě Komety Brno, kde padly 1:3.

Vítkovice nemění přístup, hrají o stejné body jako v derby

Jestliže před derby hlásil kouč Jakub Petr, že jde o jeden z dvaapadesáti zápasů, to samé říká o utkání s Karlovými Vary s tím, že jeho mužstvo nebude dělat mezi víkendovými soupeři rozdíl a do nedělního utkání půjde stejně bojovně, jako proti Třinci. „Rozdíl v přístupu neděláme. Náš přístup musí být k oběma zápasům a oběma soupeřům stejný. Samozřejmě Třinec má větší jména a tím pádem papírově by měl mít větší kvalitu. Vary jsou ale také těžkým soupeřem, bruslivý, agresivní hokej, maximální jednoduchost v zakončení, aktivní hokej. Přístupem soupeře je to možná i hodně podobné. Třinec je samozřejmě zkušenost a vyšperkovaná sestava. Každý zápas bude trochu o něčem jiném, ale pro nás je to stále jeden příběh, kterým jsou čtyři domácí zápasy a snaha dvanáct bodů vytěžit.“

Víkend  s moravskoslezskou policií

Také bitva s Karlovými Vary bude mít i jiný, než sportovní podtext. Celý víkendový dvojzápas je koncipován jako Víkend s moravskoslezskou policií. Vítkovice tímto vzdají poctu příslušníkům policejních složek. Před zápasem s Třincem byli přímo na ledě oceněni dva policisté, kteří s nasazením vlastního života zachraňovali obyvatele hořícího bytu. Po obě utkání bude k vidění policejní technika a různé doprovodné aktivity.

HC VÍTKOVICE RIDERA – hc ENERGIE kARLOVY VARY

NEDĚLE 13. 1. 2019, 16:00, ostravar aréna, ostrava

Zápas 35. kola Tipsport Extraligy 2018/2019 mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a HC Energie Karlovy Vary, hostí vítkovická OSTRAVAR ARÉNA  v neděli 13. ledna od 16:00 hodin. Vstupenky na utkání jsou v prodeji online v síti Ticketportal.cz, na pokladnách OSTRAVAR ARÉNY budou v prodeji v den utkání od 9:00 hodin.

HC VÍTKOVICE RIDERA - HC Energie Karlovy Vary

Kurz Tipsport