V 80 letech nás opustil bývalý útočník Daneš Tomášek

Vítkovická hokejová rodina přišla v úterý 10. července o jednoho ze svých členů. Ve věku 80 let zemřel po dlouhé nemoci bývalý útočník Daneš Tomášek. Poslední rozloučení se uskuteční v pátek 13. července v obřadní síni ve Studénce v 15:00 hodin.

HC Vítkovice RideraDaneš Tomášek se narodil v roce 1938 a s hokejem začal v roce 1945 ve Studénce. Později oblékal dres Tatry Kopřivnice a vojenskou službu absolvoval v týmech Dukly Opava a Dukly Hodonín. Po návratu z vojny jej na konci 50. let oslovily Vítkovice. V nejvyšší soutěži odehrál 6 sezon, dvakrát pomáhal Vítkovicím s návratem do I. ligy. Ostravské mužstvo opustil v roce 1966 po úspěšném postupu ze II. ligy.

Po skončení aktivní kariéry se věnoval trénování. K hokeji přivedl i svého syna, pozdějšího obránce Vítkovic 80. a 90. let Aleše Tomáška. Dlouhá léta chodil na domácí zápasy extraligového mužstva, v takzvaném urnovém háji – tribuně pro bývalé hokejisty – se pravidelně potkával se svými někdejšími spoluhráči. Ani v posledních letech, kdy už se na jeho kondici podepisovala těžká nemoc, nechyběl na duelech v OSTRAVAR ARÉNĚ. Oslav 90. výročí založení klubu se ale bohužel už nedočkal.

HC VÍTKOVICE RIDERA vyjadřuje upřímnou soustrast celé rodině, všem pozůstalým a blízkým Daneše Tomáška