Úvodní buly nové sezony vhodí v pátek tři mistři z roku 1981

Slavnostní úvod otevře novou extraligovou sezonu. První zápas ročníku 2017/2018 mezi Vítkovicemi a Zlínem, v pátek 8. září, zahájí slavnostní buly tří členů mistrovského kádru 1981 – Jaroslava Vlka, Bohumila Kacíře a Radka Kuřidýma.

První buly nové sezony si zaslouží čestné hosty a významné osobnosti. Letos se o první vhazování soutěžního ročníku 2017/2018 postarají tři členové mistrovského kádru Vítkovic z roku 1981 a svým následovníkům se tak pokusí dodat mistrovskou auru a štěstí v nové sezoně. Čestné buly padne z rukou bývalých vynikajících hráčů Jaroslava Vlka, Bohumila Kacíře a Radka Kuřidýma.

HC VÍTKOVICE RIDERA rozehraje novou sezonu v pátek 8. září domácím soubojem s Aukro Berani Zlín, utkání začíná v 17:30 hodin. Předcházet mu bude slavnostní úvod – emotivní intro video na kostce, státní hymna České republiky a čestné buly významných osobností klubu. Volba padla na trojici bývalých hráčů, kteří dodnes působí ve vítkovickém hokejovém klubu a kteří se starají o růst nových vítkovických hvězd.

Bývalý obránce Bohumil Kacíř byl v A-mužstvu Vítkovic už v roce 1973, když se tým po dlouhých šesti letech vracel z druhé ligy. Prošel celou konsolidací kádru v 70. letech, aby v roce 1981 také pozvedl mistrovský pohár. Dnes působí v ostravském klubu jako trenér starších žáků HC VÍTKOVICE RIDERA vedle Luďka Krayzela.

Někdejší útočník Jaroslav Vlk byl jako talentovaný mladík také v A-mužstvu v návratové sezoně 1972/1973. V sezoně 1980/1981 tvořil nezapomenutelné trio Fryčer – Svozil – Vlk. Mistrovský titul 1981 byl nádherným dárkem k jeho narozeninám, pod zlatou tečku se podepsal asistencí při vyrovnávací brance Říhy ve Zlíně, což znamenalo obrat v zápase a definitivní potvrzení vítězství Vítkovic v mistrovství. Po odchodu Františka Černíka do NHL dokonce nosil na svém dresu kapitánské céčko a úspěšně jako lídr vedl Ostravany za návratem do nejvyšší soutěže v roce 1986. Již dlouhá léta vede přípravku HC VÍTKOVICE RIDERA a stará se tak o první krůčky možná budoucích hvězd Vítkovic.

I Radek Kuřidým byl u slavného návratu ze II. ligy do elitní soutěže v roce 1973. V průběhu 70. let se stal stálicí A-mužstva Vítkovic. Ani on nechyběl v mistrovském kádru 1981. Konec kariéry přišel se sestupem v roce 1985, ale okamžitě s uzavřením hráčské etapy přišla na řadu trenérská štace. Do roku 2015 vedl různé mládežnické celky a jeho rukama prošli všichni úspěšní i méně zářiví hráči Vítkovic, kteří dodnes brázdí extraligové i mezinárodní ledy. Dnes už sice Radek Kuřidým nefiguruje v roli trenéra, nicméně v pozici kustoda mládeže může nadále ukazovat, jak skvělým brusičem bruslí byl a je a starostí o mládežnické celky pomáhá nadále rozvíjet potenciál mladých hráčů HC VÍTKOVICE RIDERA.