jediné – v dnešním zápase proti nováčkovi soutěže bylo třeba uspět za
tři body. To ostatně před zápasem potvrdil i trenér Fryčer. A zápas po
většinu času přinesl, to co se od něj čekalo – převahu Vítkovic. Ta
však byla po většinu času prakticky bezzubá a výsledkem tak nakonec
byly pouze dva body za výhru v prodloužení.

Úvod utkání načali domácí hráči převahou, ale Vala, Krenželok ani Burger svými pokusy ústecké hráče nerozesmutnili. Podobný obrázek nabídla pak i prakticky celá úvodní část. Vítkovičtí nedali svému soupeři příliš vydechnout, ale do šancí z kategorie gólových se nedostali. Vyjmenovat všechny vítkovické pokusy by bylo na dlouhý článek, těch nebezpečných nebylo ani za mák. Příjemným osvěžením tak bylo krátké vystoupení hokejistů 5. tříd, kteří se divákům ukázali o první přestávce.

V druhé části Vítkovice přidaly na obrátkách a začaly své šance proměňovat. Ve 23. minutě využili modrobílí za sedm vteřin přesilovou hru a ujali se brankou Weissmanna vedení 1:0. O čtyři minuty později už to bylo pro domácí 2:0, když svůj únik v oslabení mazácky proměnili v druhou branku Prorok s Petrovickým. Dvoubrankové vedení však domácím příliš dlouho nevydrželo. Ještě v téže přesilovce vyslal dělovku na vítkovickou klec Zeman a po dobrých deseti minutách rozhodování nakonec sudí branku uznal. Tato pauza ve 28. minutě naprosto zastavila zvýšenou vítkovickou aktivitu a hra spadla opět do předpřestávkového podprůměru.

Žádnou změnu v představení na ledě nepřinesla ani druhá pauza. Hosté sice měli výhodu celkem tří přesilových her, ale vítkovičtí se dokázali ubránit a hosté z Ústí příliš nepředvedli. Udeřeli až po skončení té poslední přesilové hry v 55. minutě. Zčistajasna se za brankou dostal ke kotouči volný Janků, poslal jej před branku Pazourkovi a ten jej z voleje umístil nad Pruskův beton. Vyrovnání vzalo domácím vítr z plachet a na hokejky se jim přilepila nervozita. Té se zbavili až v poslední minutě a zavřeli hosty v jejich obranném pásmu, ale hvězda večera v ústecké brance odolala. Vítkovickým nepomohlo k zisku tří bodů ani vyloučení Pazourka půl minuty před koncem hrací doby a utkání tak dospělo do prodloužení. V něm se vítkovičtí konečně vzchopili a po 24 vteřinách nastavení propálil Přikryla Jurečka.

inkasovali jsme. I tak jsme ale s jedním bodem spokojeni.“

HC Vítkovice Steel – HC Slovan Ústečtí Lvi 3:2 po prodl. (0:0, 2:1, 0:1 – 1:0)

Branky: 23. Weissmann (Hubáček), 27. Petrovický (Prorok), 61. Jurečka (Burger) – 28. Zeman (Evan), 55. Pazourek (Janků). Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: Homola – Čech, Dřínovský. 3783 diváků.

HC Vítkovice Steel: Prusek – Barinka, Jurečka, Trnka, Marušák, Gulaši, Kuboš, Heš – Weissmann, Burger, Hubáček – Petrovický, Vala, Prorok – Ujčík, Šimíček, Krenželok – Tomášek, Hruška, Köhler.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Přikryl – Houdek, Vágner, Novotný, Hořava, Zeman, Evan, Ficenc, Zápotočný – Janků, Pazourek, Antoš – Nedorost, Liščák, Mrázek – Martinec, Klimt, Hašek – Míka, Klobouček.