HC VÍTKOVICE RIDERA0314Výhra

Datum Čas Sezóna
22.8.2017 19:45 2017-2018

SCL – VIT 3:4: Vítkovice uspěly v zakřiknutém Langnau

Nepovedený závěr nedělního zápasu s Zugem odčinili hokejisté HC VÍTKOVICE RIDERA na ledě SCL Tigers. Ostravané na půdě dalšího švýcarského soupeře opět herně dominovali a zápas před slušnou návštěvou, ovšem v překvapivě tiché a divadelní atmosféře, zaslouženě ovládli.

Vítkovičtí si ze své druhé základny v Sursee odskočili ke třetímu utkání do šest desítek kilometrů vzdáleného Langnau. Proti domácím SCL Tigers chtěli opět předvést dobrý začátek a tentokrát samozřejmě také konec. Ačkoli do Ilfishalle nepřišlo rozhodně málo fanoušků, od začátku se hrálo v hodně komorní atmosféře, skoro jako v divadle. Tomu také odpovídal úvod obou týmů. První náznak šance přišel ve 3. minutě, kdy se Emanuelu Peterovi odrazil kotouč, ale domácí útočník z mezikruží netrefil bránu. První početní výhodu utkání mělo Langnau, ale Ostravané jim nedovolili dostat se do tlaku, či vůbec ohrozit Daniela Dolejše, navíc při provinění domácího Ela z toho nakonec byla zkrácená přesilovka hostů, v ní nebezpečně z blízka pálil dvakrát Stránský. Ostravané udrželi útočné pásmo i po návratu vyloučeného hráče SCL a střela Daniela Krenželoka z modré čáry byla pro Damiana Ciaccia hodně problémová. Rovnovážný stav dlouho nevydržel a byly to Vítkovice, kdo mohl opět prověřit funkčnost svého speciálního týmu na přesilové hry. Vítkovičtí ale i proti pěti soupeřům působily jistějším a sebevědomějším dojmem, začali si vynucovat stále větší převahu, nutno ale uznat, že domácí dobrou prací především před brankovištěm hodně znesnadňovali úspěšné zakončení hostů a tím pádem se zmíněná převaha zatím neprojevila ve skóre. V závěru první periody pálil zajímavě z modré Jan Výtisk, ale Ciaccio dokázal zasáhnout.

Vítkovický start do druhé třetiny byl raketový, po vyhraném buly vyrazil na zteč David Květoň, zdvojil jej Daniel Kurovský, Květoň nalákal na levou stranu brankáře Ciaccia a posunul na volného Kurovského, který přesně mířil do odkrytého prostoru – 0:1. Langnau se probralo inakasovaným gólem, z blízka dorážel krátce na to Neukom a i následná přesilová hra doácích byla rozhodně o něco aktivnější, než bezzubé pokusy v první periodě. Tygři sázeli především na tvrdé střely z modré čáry, Daniel Dolejš ale byl v těchto momentech přesný, připravený a hlavně úspěšný. Vyrovnání přesto přišlo záhy. Langnau využilo početní výhodu, akci rozjel Yannick-Lennart Albrecht, na jeho pokus ještě Dolejš dosáhl, odražený kotouč se ovšem dostal k připravenému Anttimu Erkinjunttimu, který bez problémů trefil do volné klece – 1:1. Okamžitě poté si ovšem modro-bílí vzali inciativu zpět a přehrávali SCL nejen pozičně, ale také jej dostávali pod tlak množstvím střel. Vítkovice ve 32. minutě odčinily inkasovanou branku z přesilovky Tygrů, ve vlastním oslabení vyrazily napadat rozehrávku soupeře do jeho pásma a když se vyskytla příležitost, sklepl Jakub Lev po střele Rastislava Deje kotouč do Ciacciovy klece – 1:2. Zlepšování domácích bylo ale přece jen znát, ve 35. minutě sahali po druhém vyrovnání, Nüssli zpoza kruhů trefil břevno vítkovické klece. Švýcarské tygry ale Ostravané raději zkrotili, ve 36. minutě je zavřeli v jejich pásmu a Marek Hrbas z kruhu i v pádu dokázal prostřelit Ciaccia – 1:3. Langnau své snažení ale rozhodně nevzdalo, Benjamin Neukom dokázal využít shluku hráčů před Danielem Dolejšem a ve 39. minutě důrazným švihem zpoza kruhů snížit – 2:3.

Poslední část začala opět aktivní hrou hostů, což přineslo jejich čtvrtý gólový moment večera. Čtvrtá útočná formace se usadila v pásmu Langnau a z tlaku vytěžila úspěšnou střelu Daniela Krenželoka ze strany po spolupráic s Romanem Szturcem – 2:4. Domácí začali přitvrzovat v osobních soubojích, sám se o tom přesvědčil Jakub Lev, který vysokou postavou a výbornou hrou strhával na sebe nejen jednoho tvrdého strážce, ale často většinou dva. Vítkovice herně kontrolovaly vývoj utkání a domácím příliš šancí nenabízely, přesto se Tygři snažili ostře a důrazně dorážet. Modro-bílí si dokonce vzali v 54. minutě oddechový čas, aby jednak pošetřily síly svých hráčů a jednak také ujasnili plány na závěr zápasu tak, aby nedošlo ke zbytečné ztrátě dobře se vyvíjejícího utkání. Navíc, Daniel Dolejš působil jistě a klidně a i přes celkově menší střelecké tempo domácích byl připraven úspěšně zasahovat. Při zvýšené aktivitě Langnau Ostravané rozhodně nezůstali čekat na svých obranných pozicích, Ciaccio byl i nadále pod tlakem. V 58. minutě dokonce ujel sám Šimon Stránský, jenže bekhendová klička skončila na betonu brankáře švýcarského celku. Langnau zdramatizovalo závěr, když Alexej Dostojnov dokázal dorazit kotouč za Dolejšova záda minutu a čtvrt před závěrem – 3:4. Pak Švýcaři sáhli ke hře bez brankáře, ale času příliš neměli. Vítkovice udržely vedení a zvítězily v Langnau.

Ohlas trenéra po utkání

Připravujeme…

Příprava 2017 – Švýcarsko

SCL Tigers – HC VÍTKOVICE RIDERA 3:4 (0:0, 2:3, 1:1)

Branky: 26. Erkinjuntti (Albrecht), 39. Neukom (F. Randegger), 59. Dostoinov (Albrecht, Berger)  – 21. Kurovský (D. Květoň, Hrbas), 32. Lev (Dej), 36. Hrbas (Kolouch), 43. D. Krenželok (Szturc). Rozhodčí: Massy, Wehrli – Gnemmi, Obwegeser. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 912

SCL Tigers: Ciaccio – Koistinen, Zryd, Lardi, Erni, F. Randegger, Huguenin, Müller, Blaser – Erkinjuntti, Berger, Elo – Berger, Gagnon, Neukom – Albrecht, Rüegsegger, Nüssli – Dostionov, Peter, Gerber