HC VÍTKOVICE RIDERA0202Prohra

Datum Čas League Sezóna
13.8.2019 19:45 A tým 2019 Příprava

RJL – VIT 4:2: Vítkovice dotáhly dvoubrankové manko, Lakers přesto vítězní

Na ledě Rapperswil-Jona se Vítkovice představily v dobrém světle, ale na nedělní výhru nad Davosem bohužel nenavázaly. Klíčové okamžiky přišly ve druhé třetině, ve které nejprve Ostravané srovnali z 0:2 na 2:2, ale Lakers si dokázali do půlminuty díky přesilové hře vzít vedení zpět a následně zpečetit třetí letní výhru v řadě.

Dalo se čekat, že pro druhý přípravný duel pozmění vítkovičtí trenéři sestavu, což se také stalo. Do brány se postavil poprvé Miroslav Svoboda, v obraně se představil Martin Bodák, v útoku tentokrát nefiguroval Dominik Lakatoš a na křídlo Stránského formace se tak posunul Daniel Kurovský.

První třetina byla spíše jakýmsi úvodem do utkání. Nenabídla jedinou branku, větší vzrušení přinesla dvě vyloučení na straně Vítkovic, které ovšem hosté úspěšně zvládli a nedovolili švýcarskému celku využít příležitost.

Vše podstatné se dělo v prostředním dějství. To načal už po 45 vteřinách úspěšnou gólovou akcí obránce Leandro Profico – 1:0. K radosti více než patnácti stovek fandů se Rapperswil dostalo do vedení, ve 25. minutě uspěl Cedric Hüsler – 2:0. Ostravané ale našli odpověď brzy. Ani ne do dvou minut po Hüslerově zvýšení zaznamenal kontaktní gól po ose Kvasnička – Werbik zakončující Tomáš Guman – 2:1. Vítkovičtí vycítili šanci a neodradilo je ani vyloučení na jejich straně. Ve 35. minutě putoval na trestnou lavici Šimon Stránský, což ale vůbec neodradilo jeho parťáka z útoku Patrika Zdráhala, aby vyrovnal a vrátil tím Ostravany do zápasu – 2:2. Remízový stav ale tentokrát dlouho nevydržel. Rapperswil přece jen využil výhodu a 21 vteřin po Zdráhalově srovnání prostřelil Svobodu Kevin Clark – 3:2.

Po druhé přestávce bylo jasným cílem modro-bílých další srovnání, jenže se jim proti Noëlovi Baderovi v bráně Lakers nedařilo. Domácí nabídli příležitost v 50. minutě při vyloučení Schweriho, ale Ostravané neuspěli. Komplikací pro jejich snahy o vyrovnání bylo vyloučení Petera Tršky z 56. minuty za zásah do oblasti hlavy a krku. Až po úspěšném ubránění oslabení se mohly Vítkovice pokusit o tlak a hru bez brankáře. Rapperswil se ale podařil protiútok a Jan Mosimann pukem do odkryté klece pečetil třetí výhru SCRJL v letošní přípravě – 4:2.

Vítkovice se po utkání v Rapperswil-Jona vracejí do Sursee, kde ve čtvrtek vyzvou úřadujícího švýcarského vicemistra EV Zug.

Příprava 2019

SC Rapperswil-Jona Lakers – HC VÍTKOVICE RIDERA 4:2 (0:0, 3:2, 1:0)

Branky: 21. Profico (Clark), 25. Hüsler, 36. Clark (Egli, Gähler), 60. Mosimann – 27. Guman (Werbik, Kvasnička), 35. Zdráhal (Kurovský). Rozhodčí: Wiegand, Fluri – Ambrosetti, Cattaneo. Vyloučení: 3:6, navíc Trška (VIT) 10 minut osobní trest za zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 561.
Střely na branku: X:X

SC Rapperswil-Jona Lakers: Bader – Profico, Gähler, F. Randegger, Egli, Dufner, Vukovic, Maier, Hächler – Schweri, Červenka, Clark – Spiller, Rowe, Hüsler – Hollenstein, Dünner, Loosli – Casutt, Schlagenhauf, Mosimann

HC VÍTKOVICE RIDERA: M. Svoboda –  Gregorc, T. Černý, Trška, Bodák, Výtisk, Kvasnička, D. Krenželok – Schleiss, Roman, Bukarts – Kurovský, Š. Stránský, Zdráhal – E. Němec, Werbik, Guman – Žiak, Baláž, Toman – Fridrich