HC VÍTKOVICE RIDERA0112Výhra

Datum Čas League Sezóna
20.2.2018 19:45 A tým 2017-2018

SCL – VIT 1:2: I tentokrát těsná výhra nad Langnau, rozhodl Mahbod

Svým premiérovým gólem v modro-bílém dresu rozhodl Kanaďan Samson Mahbod o vítězství Vítkovic v prvním duelu na švýcarském turné. Ostravané otočili zápas s Langnau.

Pod vrcholky Alp, ve městečku Grindelwald, otevřeli hokejisté HC VÍTKOVICE RIDERA své přípravné švýcarské turné. Prvním soupeřem byli tygři z Langnau a Ostravané ve vyrovnaném duelu navázali na těsné vítězství z léta.

Vítkovičtí trenéři postavili aktuálně nejsilnější sestavu, nechyběli v ní uzdravení Bartovič, Tybor či Klok. Právě Radoslavu Tyborovi se utkání povedlo, když připsal dvě gólové asistence.

Lepší vstup do utkání mělo Langnau, už ve druhé minutě překonal Daniela Dolejše Eero Elo – 1:0. Vítkovičtí se herně prosazovali, gólově však až téměř v polovině utkání. Ve 29. minutě se po spolupráci s Radoslavem Tyborem prosadil Ondřej Roman – 1:1. Situaci Ostravanů ve druhé třetině komplikovala častá vyloučení, obránce Karol Sloboda dokonce vyfasoval desetiminutový trest za nesportovní chování. Modro-bílí ale v pěti početních nevýhodách v prostřední dvacetiminutovce dokázali ubránit.

Poslední dějství načalo vyloučení Švýcarů, a přestože se Vítkovičtí v přesilovce nedokázali prosadit, krátce po návratu vyloučeného Erniho dokonali obrat. Nahrával opět Radoslav Tybor a svou premiérovou i vítěznou branku zaznamenal kanadský útočník Samson Mahbod – 1:2.

Vítkovice herně pokračují hned ve středu. Jejich dalším protivníkem bude vedoucí celek švýcarské nejvyšší soutěže Bern. Utkání bude hostit městečko Worb.

Olympijská příprava 2018

SCL Tigers – HC VÍTKOVICE RIDERA 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky: 2. Elo (Huguenin) – 29. Roman (Tybor), 45. Mahbod (Tybor). Rozhodčí: Eichmann, Hebesien – Abeggien, Borga. Vyloučení: 1:5, navíc Sloboda (VIT) 10 minut osobní trest za nesportovní chování. Bez využití. Diváci: 327.

SCL Tigers: Punnenovs – Sydoux, Blaser, Huguenin, Erni, Lardi, F. Randegger, Thuresson, Zryd, Elo, Johansson – Neukom, Dostoinov, P. Berger – Nüssli, Gagnon, Gerber – N. Berger, Albrecht, Kuonen – Peter, Gustafsson

HC VÍTKOVICE RIDERA: Dolejš – Klok, Sloboda, Hrbas, Urbanec, Výtisk, Trška, D. Krenželok – Olesz, Lev, Dej – Š. Stránský, Roman, Tybor – T. Jáchym, Mahbod, Bartovič – Pytlík, Kolouch, Zdráhal