Rytíři Kladno11114Výhra
HC VÍTKOVICE RIDERA01203Prohra

1.3.2022 18:00 A tým 2021-2022 31

KLA – VIT 4:3 PP: Vítkovice poprvé v sezoně nestačily na kladenské Rytíře

Vítkovice byly ve druhém utkání svého venkovního tripu aktivnějším týmem a svého soupeře výrazným rozdílem přestřílely. Ani čtyřicet střel vítkovických nestačilo k tomu, aby dotáhly utkání, ve kterém chybělo hned pět hráčů základní sestavy do vítězného konce.

Proti Kladnu na chomutovském ledě. Vítkovičtí hokejisté zůstali na severu Čech a v úterním utkání se postavili v chomutovské SD Aréně kladenským Rytířům, kteří zde hrají celou sezonu v azylu při opravě vlastního zimního stadionu. Do utkání opět vedl hosty asistent Radek Philipp – hlavní trenér Miloš Holaň pro nemoc chyběl. A chyběli i hráči v sestavě, pro zranění Bukarts, Gewiese, Krenželok a Lindberg, pro disciplinární trest Kalus. Z Havířova dorazil na výpomoc útočník Vlastimil Dostálek a zůstane v ostravském celku až do konce sezony.

V úvodní minutě se musel mít Stezka na pozoru proti střele Hlavy, který prověřil pozornost vítkovického brankáře u první tyče. Hned z dalšího útoku to za Stezkou zvonilo po střele Jaromíra Pytlíka. A i za malou chvíli cinkala tyč, kterou na druhé straně orazítkoval Vojtěch Lednický.  K zajímavé střele z mezikruží se propracoval Chlán, který ale zamířil pouze doprostřed branky. Do zakončení se po individuální akci dostal nejlepší střelec Kladna Kubík, kterého ale včas zablokoval Pedan a dalšího zaváhání vítkovické obrany se snažil z mezikruží využít Plekanec, kterého ale senzačně vychytal Stezka a o odražený kotouč se včas postaral Koch. Do útoku se vrhly také Vítkovice a čtvrté formaci se povedlo svého soupeře uzamknout v pásmu, ale střely Bernovského s Chlánem brankou neskončily. Po dlouhé době se jeden z týmů dostal do šance a byli to domácí, ti měli v první třetině opticky více ze hry. Melka přihrávkou hledal na vrcholu brankoviště Pytlíka, který byl ale tísněn Kochem, a tak se do zakončení nedostal. Domácí dále tlačili a po přesné kombinaci kladenských se ke střele dostal Zikmund, Stezka byl ale na jeho pokus připraven. Vítkovice kontrovaly akcí Fridricha, po které střílel Dej, ale Bow vytěžil ze své rozměrné postavy maximum a zabral v brance dostatek místa. Složitější to měl kladenský brankář po střele Solovjeva, se kterou si ale i tak dokázal poradit. I když byl za brankou Vítkovic Kovář podražen Jágrem, pokračovalo se v plném počtu a kladenští se tak dostali ke střele poté. Zdálo se, že se do kabin půjde za vyrovnaného stavu, ale minutu před koncem úvodní třetiny se přece jen domácí dočkali branky. Stehlík se nedohodl s Flickem a Vítkovicím se tak nepovedlo vyhodit kotouč do středního pásma, čehož využil Zikmund. Ten s pukem obkroužil útočné pásmo a předložil přesnou přihrávku Jaromíru Pytlíkovi a ten střelou na lapačku překonal Stezku – 1:0. Vítkovice se snažily ještě před úvodní sirénou srovnat, ale Illéšova přihrávka do brankoviště neprošla a na následnou střelu vítkovického útočníka si počkal Bow.

Vítkovice se ihned po vhazování aktivně pustily do útoku a byla z toho zajímavá šance. Hruška, ale nedokázal zareagovat na tečovanou přihrávku Lakatoše, nicméně kotouč se vrátil k Lakatošovi, kterému chyběly jen centimetry k tomu, aby zasunul kotouč k tyči. O minutu později se do koncovky dral Illéš, který to měl ale na dlouhou hokejku a jeho pokusu tak chyběla potřebná razance. Ke střele ze slotu se dostal Plekanec, ten ale neměl dostatek času, aby zvolil ideální zakončení. V páté minutě už bylo na vítkovické střídačce veseleji. Petr Fridrich se individuálně protáhl mezi mantinelem a obráncem Woodem, vybruslil si až před branku, odkud chladnokrevně zavěsil – 1:1. Individuální akcí Fridricha se v následujícím střídání inspiroval Jaromír Jágr, který se prokličkoval útočným pásmem, ale přihrávkou nenašel žádného ze svých spoluhráčů. První desetiminutovka druhé třetiny se ukázala být divokou na obou stranách. Po povedených individuálních akcích nebezpečně od modré čáry pálil Plášil, před dorážejícími útočníky Vítkovic ale odklidil kotouč do bezpečí Dotchin. Následně se kladenští dostali do přečíslení dvou na jednoho, které po přihrávce Plekance zakončoval Hlava, který sice dopravil kotouč za brankovou čáru, ale v tomto případě se jednalo o evidentní kopnutí. Divoká podívaná pokračovala, po faulu Fridricha byla k vidění první přesilová hra, kterou si zahráli domácí. Jednačtyřicet vteřin domácím stačilo k tomu, aby potrestali vyloučení Vítkovic, díky přesné střele Kubíka z pravého kruhu – 2:1. Srovnat mohl zády Hruška, ale Bow si se štěstím poradil s oběma pokusy vítkovického útočníka. První přesilová hra Vítkovic přišla po zákroku Zikmunda na Lakatoše. Vítkovičtí nezačali špatně. Solovjevova střela sice mířila mimo, ale Bondrova střela již byla přesnější a donutila Bowa k zákroku. Rytíři se přesto dokázali ubránit. Tlak si vytvořila druhá vítkovická formace, ale Dej s Kochem nebyli úspěšní. Slovenský obránce se navíc pustil do křížku se Zikmundem a inkasoval dvě minuty za hrubost. Tentokrát byli vítkovičtí úspěšní a ubránili se. Navíc jen kousek chyběl k tomu, aby Koch na útočné modré čáře zpracoval kotouč.

Vítkovice začaly třetí třetinu aktivněji, ale přesto se do největší šance dostali domácí, když Zikmund dlouho kroužil s pukem útočným pásmem, ale Stezka dokázal se štěstím zasáhnout ramenem a vyrazil kotouč. Po Dejově faulu dostali domácí k dispozici další přesilovou hru. Ale byly to Vítkovice, které se radovaly ze vstřelené branky. Fridrich se chopil kotouče v obranném pásmu a zavezl jej do útočného pásma. Tam jej přenechal Hruškovi, který byl domácí obranou odzbrojen. Kotouč se ale odrazil zpátky na hůl mladého útočníka Vítkovic, který na nic nečekal a z otočky přesně trefil levý roh kladenské branky – 2:2. Vítkovice se ubránily a díky vstřelené brance mohly hrát trochu uvolněněji. To se jim ale vymstilo, když Stehlík vyhodil kotouč ven z hrací plochy a vítkovičtí se tak opět vrátili do početní nevýhody. I tentokrát ji ale ustáli bez úhony. Po návratu vyloučeného Stehlíka se dostaly Vítkovice zásluhou Illéše s Dostálkem do přečíslení, ale host z Havířova to měl na dlouhou hokejku a nemohl tak zakončit. Druhou branku v zápase mohl přidat Pytlík po rychlém výpadu kladenských, ale Stezka držel i nadále remízový stav. Pět a půl minuty před koncem třetí třetiny se karta obrátila. Zatímco při Zikmundově pošťuchování s Kochem byl vyloučen vítkovický obránce, nyní byl v souboji s Pedanem aktivnější domácí útočník, který tak daroval Vítkovicím přesilovou hru. Vítkovické pětici se ale nedařilo ohrozit branku domácích a navíc v závěru přesilové hry se ocitl v problémech Lakatoš, kterého v bruslařském souboji ale srazil k zemi Melka a vítkovická přesilová hra tak pokračovala a čtvrt minuty byla dokonce dvojnásobná. Sotva se vrátil vyloučený Zikmund na led, dostal se odražený kotouč k Janu Hruškovi, který si věděl na brankovišti rady a zametl kotouč do branky – 2:3. Do konce zápasu v tu dobu zbývalo něco málo přes tři minuty a po Dejově přiťuknutí útočil na hattrick Fridrich, jeho střela na vzdálenější tyč ale nebyla přesná. Kladno se ale nevzdalo a vše hrnulo na Stezku, což se domácím vyplatilo, protože Plekancovo nahození baseballovým způsobem poslal za Stezkova záda Hlava – 3:3. Kladno dále tlačilo a v závěru základní hrací doby mohl o vítězi rozhodnout střelec vyrovnávací branky Nicolas Hlava. Vítkovičtí se v závěru ubránili a o vítězi tak muselo rozhodnout prodloužení.

V něm první střelu zapsal Solovjev, který ale mířil jen doprostřed branky. Bohužel, Lakatoš při pokusu vyhnout se Kubíkovi zasáhl svého soupeře hokejkou do obličeje a domácí tak dostali možnost rozhodnout. Stejně jako při prvním přesilovkovém gólu našel Plekanec přesnou přihrávkou Kubíka, který střelou z první zamířil milimetrově k první tyči a Stezka se proti jeho střele nedokázal přesunout včas – 4:3.

Jiří Burger (Rytíři Kladno): Myslím si, že to byla po šedesáti minutách spravedlivá remíza. V prodloužení jsme využili přesilovku a jsme rádi, že se nám konečně povedlo v sezoně Vítkovice porazit a bereme aspoň dva body.

Radek Philipp (HC VÍTKOVICE RIDERA): Byl to vyrovnaný zápas, v kterém jsme udělali zbytečné individuální chyby. Ke konci nás stály tři body. Ty chyby vyplynuly z toho, že na nás Kladno zatlačilo, ale s tím bychom se měli vyrovnat a závěry zápasů zvládat.

4:3 PP
(1:0, 1:1, 1:2 – 1:0)

Branky: 19. Pytlík (Zikmund), 28. Kubík (Plekanec, Baránek), 59. Hlava (Plekanec), 61. Kubík – 25. Fridrich, 44. Fridrich (Hruška), 57. Hruška. Rozhodčí: Jeřábek, Pilný – Brejcha, Rampír. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 027 (od 1. 3. bez omezení kapacity). Střely na branku: 24:40.

Rytíři Kladno: Bow – Dotchin, Arzamastsev, Wood, Ticháček, Baránek, Kehar, Suchánek – Hlava, Plekanec, Kubík – Melka, Zikmund, Pytlík – Beran, Babka, Indrák – Donaghey, Kuťák, Jágr

HC VÍTKOVICE RIDERA: Stezka – Solovjev, R. Polák, Plášil, J. Stehlík, Koch, L. Kovář, Pedan – R. Bondra, Marosz, Lakatoš – Dej, J. Hruška, Fridrich – Illéš, Flick, Dostálek – Bernovský, Chlán, Lednický