PSG Berani Zlín2024Prohra
HC VÍTKOVICE RIDERA4116Výhra

28.2.2021 15:30 A tým 2020-2021 49

ZLN – VIT 4:6: Ve střeleckých dostizích Vítkovice o krok napřed

Na zlínském ledě se v neděli strhla nečekaná přestřelka. Lepší začátek i konec měla pro hosty z Vítkovic, kteří potvrdili papírové předpoklady a soupeře, v tabulce vzdáleného o 25 bodů, přestříleli 6:4.

Modro-bílí do Zlína dorazili ve značně kombinované sestavě, když se k absenci dlouhodobě zraněného Romana Poláka přidal i zdravotní problém Petra Gewieseho. Ostravané ale byli odhodlaní uspět, potřebovali směrem k boji v desítce a o případnou osmičku. Své cíle začali realizovat prakticky okamžitě po rozehrání utkání.

Berani, na domácím ledě netradičně, šli velice rychle do oslabení a po minutě a půl hry otevřel skóre v přesilové hře Lukáš Krenželok. Půlminuty po první brance úspěšně zakončil kombinaci před bránou s Malletem Marek Kalus a hosté už vedli 2:0.

Domácí se prvního úspěchu dočkali v 7. minutě, kdy brejk Antonína Honejska přetavil v gól zakončující Jakub Šlahař. Nastartovali tím přetahovanou. Na rozdíl dvou branek upravoval po dorážce Zbyněk Irgl a zaznamenal svůj 200. extraligový gól. První třetina se přehoupla teprve do své druhé části a už byl k vidění další přesný zásah, ve 12. minutě propálil Lukáš Vopelka z první nahrávku Pavla Kubiše – 2:3. Nepříjemný moment nabídla 14. minuta. Zlín hrál přesilovou hru, ale po střetu u mantinelu zůstal na ledě ležet Jakub Šlahař. Dlouhé minuty trvalo jeho ošetřování a ledovou plochu opouštěl s ochranným límcem na krku a na nosítkách. Znamenalo to dvojnásobné oslabení pro Ostravany. Horko bylo modro-bílým ve třech, ale tlak ustáli a vedení uhájili.

Gólový účet první třetiny uzavřela už druhá využitá přesilovka Vítkovic, v 18. minutě prostřelil brankáře Kořénka zblízka Jan Hruška. A to ještě Ostravané v samotném závěru periody neproměnili Svačinou trestné střílení za faul na Malleta.

Ve druhé části se hra gólově podstatně zklidnila, herně to byli stále Ostravané, kdo udával tempo, kterému se však Zlínští úspěšně přizpůsobovali. Ve 31. minutě navýšil skóre Dominik Lakatoš – 2:5.

Třetí třetina byla o nerovnovážných stavech. Střela Jakuba Ference z modré čáry prolétla do brány a rozdíl byl opět dva góly. Berani vycítili šanci, ale ztráceli dech. Zvlášť poté, co Vítkovičtí využili přesilovku 5/3, druhou branku večera zapsal Lukáš Krenželok. I domácí uspěli ve dvojnásobné přesilové hře, v závěru třetí třetiny podruhé uspěl Lukáš Vopelka, změna skóre na 4:6 byla ale jen poslední korekcí. Vítkovice i přes neustálý odpor Zlína zápas zvládly.

PSG BERANI ZLÍN – HC VÍTKOVICE RIDERA 4:6 (2:4, 0:1, 2:1)

Branky: 7. Šlahař (Honejsek, Okál), 12. Vopelka (Kubiš), 42. Ferenc (Gazda, Honejsek), 59. Vopelka (Okál, Gazda) – 2. L. Krenželok (Hruška, Svačina), 3. Kalus (Mallet), 10. Irgl (R. Černý), 18. J. Hruška (L. Krenželok, Pyrochta), 31. Lakatoš (Svačina), 46. L. Krenželok (Svačina, Irgl). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 7:8, navíc Koch (VIT) 10 minut osobní trest za vražení na hrazení. Využití: 2:4. Bez diváků. Střely na branku: 29:31.
PSG Berani Zlín: Kořének  – Řezníček, Žižka, M. Novotný, Gazda, Ferenc, Nosek, Hamrlík – Kubiš, Fořt, Vopelka – Okál, Honejsek, Šlahař – Chludil, P. Sedláček, J. Ondráček – Sebera, Karafiát, Luža

HC VÍTKOVICE RIDERA: Dolejš – Galvinš, R. Černý, Pyrochta, L. Kovář, Koch, L. Doudera – L. Krenželok, Hruška, Lakatoš – Svačina, Stach, Irgl – Mallet, Flick, Kalus – Fridrich, Werbik, Dej – Mikyska