Piráti Chomutov0202Prohra
HC VÍTKOVICE RIDERA2103Výhra

5.10.2018 17:30 A tým 2018-2019 7

CHM – VIT 2:3: Piráti dotahovali, Vítkovice přesto tříbodové

Vypadalo to na snadnou záležitost pro hosty, domácí pak zabojovali, ale tři body přesto slaví Vítkovice. Ostravané na ledě Chomutova podle předpokladů narazili na těžkého soupeře, vedení 3:0 se jim sice smrsklo, ale neztratili jej úplně. Ostravané vyhráli nad Piráty popáté v řadě. Severočeši zůstávají se sedmi porážkami za sebou stále bez bodu.

Piráti ChomutovOstravané dorazili do Chomutova prakticky v totožném složení, v jakém nastoupili proti Zlínu, už ve čtvrtek. I přes vědomí, že Piráti mají v úmyslu proti nim uspět, měla parta trenéra Jakuba Petra jediný cíl, tím bylo prodloužit trápení družiny Vladimíra Růžičky a tím si připsat další cenné vítězství.

Piráti v duchu svého předsevzetí zaútočili na Vítkovice. Rozhodně nepůsobili odevzdaně, naopak velice odhodlaně. Hosté čekali podobný úvod, nicméně přece jen v prvních okamžicích zápasu se tempem museli nějaký čas srovnávat. Pokus o vítkovický nástup zbrzdilo vyloučení Mahboda, ale na druhé straně opět obstála ostravská defenziva, která Chomutovu ani v přesile prakticky nic nedovolila. Z domácích byla velmi vidět nová posila, finský forvard Marjamäki, hosté nebyli přehnaně hrr, ale důsledně hráli ve všech aspektech, snažili se kontrolovat počínání soupeře a sami čekat na ideální příležitost. Ta přišla v 15. minutě, kdy Ondřej Roman prostrčil puk před bránu na volného Radoslava Tybora, který jen zamíchal pukem a zasunul jej mezi betony gólmana Lukeše – 0:1. Druhý zásah přišel v 18. minutě a měla ho na svědomí čtvrtá vítkovická formace, Patrik Zdráhal nastřelil kotouč zpoza kruhů a Lukáš Kucsera dobře odclonil Lukešovi výhled – 0:2.

Vítkovice i ve druhé třetině předváděly hru, která jim přinesla úspěch první periody. Trpělivě, ale důsledně čekali na ideální příležitosti. Ve 24. minutě jim jednu takovou málem domácí darovali, když exvítkovický David Štich při rozehrávce nešťastně nastřelil spoluhráče, od kterého se puk odrazil na chomutovskou branku, Lukeš ale zasáhl. Vítkovičtí úspěšně ustáli i druhé oslabení a po něm znovu udeřili. Ve 29. minutě sehráli rychlou akci po ose Petr Šidlík – Roman Szturc a na jejím konci bylo sólo Jana Schleisse, které plzeňský rodák zavěsil pod horní tyč brány Chomutova – 0:3. Domácí ale přece jen kontrovali, po úspěšném souboji v rohu obranného pásma Vítkovic se k puku dostal na kruhu Ivan Huml a pohotovou střelou orazítkoval tyče Bartošákovy brány, až puk zapadl do klece – 1:3. Ostravané mohli rychle zastavit severočeský nástup v početní výhodě, jenže chyba na modré čáře při přesilovkovém vzorci znamenala samostatný únik Jana Stránského a jeho úspěšnou kličku do forhendu – 2:3. Ve 37. minutě ujel po dalším zaváhání vítkovické obrany Adam Dlouhý, ale proti jeho úniku už Patrik Bartošák chladnokrevně zasáhl raketovou lapačkou. Hosté si ovšem po takovém průběhu raději vybrali oddechový čas. Chomutov byl i tak při chuti, Marek Tomica se v brankovišti Vítkovic hodně oháněl, Vladimír Růžička následně netrefil odkrytou bránu. Piráti přitlačili soupeře a Patrik Bartošák měl co dělat, aby udržel vítkovické vedení. Druhá siréna vysvobodila Ostravany, krátce po ní si to málem rozdal Mahbod s jedním z domácích, ale přestávka uklidnila i emoce.

Potyčka v závěru druhé periody stála Vítkovice úvod třetí, do něj totiž šli oslabeni o jednoho hráče v poli a museli se tak i po přestávce bránit tlaku domácích. Ustáli jej, vrátili Pirátům stejnou mincí, když je přitlačili v jejich pásmu a následně se utkání vrátilo do předchozích, tedy mnohem klidnějších a taktičtějších kolejí. Bylo evidentní, že Chomutov, když už je tak blízko, zkusí zabojovat o srovnání. Ostravané zvolili raději konzervativnější přístup, nechtěli za každou cenu útočit. Opticky tedy měli navrch opět domácí, nicméně Patrik Bartošák i přes dostatek práce mohl efektivně zasahovat. V 54. minutě po rychlé kombinaci s Humlem nastřelil Marjamäki tyč. Drama sice z pohledu domácích vrcholilo, nicméně vítkovická defenziva už byla opět konsolidovaná a fungovala výborně. V 56. minutě ale bylo Ostravanům hodně horko, při vyloučení Lva měl Chomutov nejideálnější příležitost k vyrovnání. Tlak v pásmu Vítkovic byl velký i díky tomu, že se domácí odhodlali ke hře bez brankáře. Po obranné chybce mohl Roman Szturc v 58. minutě pálit na prázdnou bránu, ale netrefil, mezitím však skončilo oslabení hostů. Piráti vsadili logicky vše na jednu kartu, vzali si time-out a znovu šli do šesti bez brankáře. Kouskování posledních momentů utkání i díky vyhazování puků na zakázané uvolnění ale samozřejmě hrálo do karet bránícím se hostům. Ostravané dotáhli vedení do vítězného konce, zatímco domácí k nelibosti ani ne tří tisícovek diváků na tribunách padli posedmé v řadě.

Ohlasy trenérů po zápase

Připravujeme…

Piráti Chomutov – HC VÍTKOVICE RIDERA 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)

Branky: 33. Huml, 35. J. Stránský – 15. Tybor (Roman), 18. Zdráhal (Š. Stránský, de la Rose), 29. Schleiss (Szturc, Šidlík). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 2:4. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2 911. Střely na branku: 40:20.

Piráti Chomutov: Š. Lukeš– Mrázek, Jank, Knot, Štich, Valach, Dietz, Blaha – Marjamäki, V. Růžička, Sklenář – Skokan, Huml, Tomica – J. Havel, Klhůfek, Koblasa – J. Stránský, Vantuch, A. Dlouhý

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Výtisk, de la Rose, D. Krenželok, Šidlík, Hrbas, Baranka – Szturc, Lev (A), Schleiss – Dej, Mahbod, Pytlík – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal.