Piráti Chomutov1001Prohra
HC VÍTKOVICE RIDERA2114Výhra

22.12.2017 17:30 A tým 2017-2018 32

CHM – VIT 1:4: Rozjeté Vítkovice se nezastavily ani v Chomutově

Sedmkrát za tři body, taková je bilance Vítkovic! Sedmý korálek vítězství za sebou navlékli Ostravané v pátek na ledě Chomutova, kde sice inkasovali jako první, ale utkání dokázali rychle otočit ve svůj prospěch. Výbornou týmovou hru podtrhl už tradičně vynikající Patrik Bartošák i Roman Szturc, který připsal dva góly a jednu asistenci

Piráti ChomutovV bojovné atmosféře chomutovských Pirátů absolvovali hokejisté Vítkovic poslední zápas před Štědrým dnem. Ostravané i tentokrát ještě postrádali nemocného obránce Lukáše Kloka, stejně jako dlouhodobě zraněné Výtiska, Tybora a Deje. I po šesti výhrách v řadě neopouštěla hosty pokora před silným soupeřem vedeným zkušeným stratégem Růžičkou a veleproduktivním forvardem Vondrkou. Boj od prvních momentů. Byli to Piráti, kdo si vypracoval úvodní šanci, po střele Poletína se před Patrikem Bartošákem snažil ještě dorážet Chlouba. Ve 4. minutě nebezpečně pálil z kruhu k tyči také Sklenář. Vítkovičtí se pokoušeli si v úvodu vybudovat poziční převahu, ale výrazněji neohrozili Laca. V 5. minutě se Chomutov ujal vedení díky povedené střele Nicolase Hlavy z otočky – 1:0. Modro-bílí naštěstí okamžitě ožili i střelecky, zajímavě se prosmýkl k bráně Ivan Baranka a po něm pálil Jakub Lev. Jenže v následné přesilové hře se jim vůbec nedařilo uchytit se v pásmu, a tak šance na rychlé srovnání vyšla naprázdno. Po většinu první třetiny tak měla více práce vítkovická defenziva, než ofenziva, které se nedařilo ideálně přecházet přes střední pásmo. V 15. minutě se domácí dostali sami pod tlak, když za bránou zaváhal domácí gólman Laco. Ostravané podrželi pásmo, před modrou čarou napřáhl Karol Sloboda a Roman Szturc těsně před Lacem úspěšně tečoval – 1:1. Vyrovnání samozřejmě oživilo vítkovické útočné choutky. Přesto Chomutov v závěru periody znovu zkoušel své štěstí především střelami ze střední vzdálenosti. Gól do šatny ale inkasovali právě oni. Patrik Zdráhal pár sekund před první sirénou projel kolmo útočným pásmem a švihem prostřelil Laca – 1:2.

Druhá třetina začala z obou stran v rychlém tempu, dva hbité brejky dostaly jak domácí, tak hosty do varu. Střídání šanci pokračovalo v průběhu prostředního dějství. Nejprve Sklenář hledal před branou netypicky obránce Valacha, následně se Lev snažil nabít Oleszovi. Vítkovičtí dobře napadali rozehrávku domácích a hrozili z následných protiútoků. Ve 26. minutě tak měl ideální šanci Roman, ale minul. Krátce nato ujel v jakémsi poloúniku Jakub Sklenář, ale Patrik Bartošák byl na jeho zakončení bekhendem připraven a zneškodnil jej. Až téměř do poloviny utkání se dařilo hostům držet se mimo trestnou lavici. Až ve 29. minutě si Piráti zahráli první přesilovku a hned po Valachově nahození do brankoviště se před Bratošákem strhla pořádná šermovačka, v ní měl Hrbas, který odpálil puk do bezpečí. Ani následný pokus o důraznou dorážku Vondrky nevyšel. Ve 33. minutě, po prolomení zámku v obranném pásmu, už domácí zvedali ruce nad hlavu, jenže Mrázkova střela se jen otřela o boční síťku. Puk převzal Roman Szturc, efektně projel celým kluzištěm, nádhernou stahovačkou se zbavil bránících hráčů a také přesně zakončil za Lacova záda – 1:3. Ostravané s každou sekundou získávali na větší jistotě a sebevědomí, důkazem bylo i mistrně zvládnuté oslabení, při kterém nedovolili Pirátům jedinou vážnější střelu. Jestliže bylo faktem, že do poloviny utkání se hosté vyhýbali trestné lavici, tak jen během deseti minut druhé třetiny ji obsadili třikrát. Rozdělená početní výhoda v závěru prostředního dějství i přes vyšší střeleckou aktivitu Chomutovu snížení nepřinesla.

Vítkovičtí ubránili zbytek svého trestu a i přes evidentní snahu Chomutova o kontaktní gól kontrolovali hru. Ba co více? Ve 44. minutě poslal Ondřej Roman do přečíslení duo Roman Szturc – David Květoň, Szturc neprahnul zbytečně po hattricku, posunul na volného Květoně, který se proti svému oblíbenému soupeři trefil i tentokrát – 1:4. A pro Ostravany to nebylo vše, znovu Roman Szturc hledal před branou volného spoluhráče. Ve 47. minutě domácí zahrozili průnikem Dlouhého, toho zastavil Bartošák a před ním se opět strhla mela, ve které ale dokázali hosté kontrolovat puk. Mela se strhla krátce na to i před Lacem a většina domácích se obořila především na Romana Szturce. Trest si odnesl i Szturc, dvojnásobný, i agresivní brankář Laco. Z toho pramenící přesilovka domácích ale opět vyšla vniveč, ostravská čtveřice předvedla znovu skvělý výkon. A aby trápení Pirátů bylo kompletní, tak po jednom ze střetů zůstal na ledě Marek Tomica a nezdálo se, že by mohl v utkání pokračovat. Druhou početní výhodu v zápase si zahráli hosté v 51. minutě. Celkem snadno se usadili v útočném pásmu a motali soupeři hlavu. I díky zblokovaným střelám ale jejich výhoda neměla gólový efekt. Piráti ale nebyli s to udržet své zákroky v mezích pravidel, a tak v 54. minutě nabídli znovu soupeři přesilovku. Ostravané pálili tvrdě a ostře, David Květoň měl pátý gól na holi, ale Laco i se štěstím dokázal neposedný puk zachytit. Každopádně hosté jasně ovládali dění na ledě. Chomutovským nešla upřít snaha, ale ta byla proti sebevědomému a jednoznačnému výkonu Moravanů opravdu málo. Vítkovická vítězná jízda se tak nezastavila ani v Chomutově, na šňůru vítězství navlékli sedmý korálek za sebou a na třetím místě zvýšili svůj náskok na čtvrtý Třinec na rozdíl čtyř bodů.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): Jsme strašně zklamaní, protože jsme podle našeho názoru hráli první dvě třetiny parádní hokej a soupeře jsme přestříleli. Vítkovice ale ukázaly, proč se nachází, tam kde se nachází. Výborný Patrik Bartošák, organizace hry, efektivní zakončení a chytrost. Za stavu 1:3 jsme chtěli na začátku třetí třetiny otevřít hru a vstřelit kontaktní gól, ale nepovedlo se nám to, naopak jsme inkasovali na 1:4. Potom už je to proti takovému soupeři, jako jsou Vítkovice, strašně těžké. Nezbývá nám nic jiného, než pracovat dál a soupeři pogratulovat k zasloužené výhře.

Pavel Trnka (HC VÍTKOVICE RIDERA): Začátek měl nádech vánočního zápasu. První třetina od nás nebyla vůbec ideální, naštěstí jsme byli z mála střel produktivní. V konečné fázi jsme rádi za tři body a odjíždíme s úsměvy.

Piráti Chomutov – HC VÍTKOVICE RIDERA 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Branky: 5. Hlava (Dlouhý) – 15. Szturc (Sloboda, D. Květoň), 20. P. Zdráhal, 33. Szturc, 44. D. Květoň (Szturc, Roman). Rozhodčí: Pavlovič, Bulanov – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 3689. Střely na branku: 37:28

Piráti Chomutov: Laco – Mrázek, Valach, Dietz, Flemming, R. Knot, Slovák, Grman – Tomica, Huml, Vondrka – Sklenář, Růžička, Havel – Poletín, Chlouba, Koblasa – Dlouhý, Šťovíček, Hlava

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Urbanec, Sloboda, Baranka, Hrbas, D. Krenželok, Trška, Puzič – Olesz, Lev, Bartovič – D. Květoň, Roman, Szturc – Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal – Hudeček, T. Jáchym, Š. Stránský