HC VÍTKOVICE RIDERA2507Výhra

Datum Čas League Sezóna
22.8.2019 18:00 A tým 2019 Příprava

ZNO – VIT 3:7: Tentokrát nadělovaly Vítkovice. Lakatoš hattrick

Jde sice jen o přípravu, ale znojemské brankobraní jistě potěšilo nejen věrné fandy Vítkovic, kteří vážili cestu na jih Moravy, ale i samotný tým. Ostravanům se po návratu ze Švýcarska vyvedl první duel na české půdě herně i výsledkově.

Pátý zápas přípravy a první vystoupení na české půdě. Hokejisté Vítkovic vyrazili na jih Moravy, do Znojma na led účastníka nadnárodní EBEL. V sestavě nechyběla nová kanadská akvizice, Alexandre Mallet a Ostravané začali úspěšně. První třetina se až na drobné úseky hry odehrávala zcela v jejich režii. Poprvé se modro-bílí ujali vedení v 5. minutě, kdy se prosadil Dominik Lakatoš – 0:1. Znojemští zahrozili opatrně v několika osamocených šancích. Výraznější tlak si vytvořili jen v přesilové hře ze 12. minuty, ve které ovšem dokázali srovnat ranou Radima Matuše z mezikruží – 1:1. Převaha Vítkovic ale tím neskončila, v rovnovážném stavu se hrálo velice často před finským brankářem Teemu Lassilou. Podruhé v zápase jej překonal Peter Trška v 18. minutě, kdy po spolupráci s Tomášem Gumanem proměnil brejkovou situaci svého týmu – 1:2.

Hned po první přestávce se na Lassilu přihnala útočná vlna Vítkovic, v pokračující početní výhodě. A byl to opět Dominik Lakatoš, kdo se prosadil – 1:3. Orli zaútočili a Daniel Dolejš se blýskl dvěma rychlými zákroky, jinak spíše sledoval zpovzdálí dění na druhé straně. To Lassila měl více práce. Po šikovném nahození Ondřeje Romana ve 25. minutě se puk v předbrankovém prostoru Znojma zamotal a za pomoci odrazu o bránícího hráče skončil v síti domácích – 1:4. Kombinační hra Vítkovic byla radostí pro oko početné skupiny fanoušků z Ostravy, zatímco domácí spíše kroutili hlavou. Krásným důkazem byla akce třetí formace ve 29. minutě, na jejímž konci stál v mezikruží připravený na ránu z první Nicolas Werbik – 1:5. To bylo pro finského brankáře Lassilu moc a na led zamířil Dominik Groh. Čisté konto mu ale dlouho nevydrželo, ve 31. minutě sehráli přesilovou hru nádherně za přispění Malleta Dej s Janem Schleissem – 1:6. Na ledě už bylo jen jedno mužstvo, Orli se z přemíry snahy zmohli jen na časté fauly. Vítkovickému výkonu ve druhé třetině chybělo jen zkompletovat hattrick pro Dominika Lakatoše. Stalo se ve 39. minutě okamžitě po vyhraném buly v útočné třetině – 1:7. Tečku za druhou třetinou ale udělal úspěch Znojma, 14 vteřin před druhou sirénou sklepl puk před Dolejšem Antonín Bořuta – 2:7.

Pokud jde o závěrečné dějství, tak v něm už byly karty jasně rozdány. Herní převaha Vítkovic pokračovala a to i navzdory vlastním oslabením z úvodu a prostředku třetiny. V rovnovážném stavu byl rozdíl hry ještě markantnější. Oběma celkům lze přičíst k dobru, že ani za rozhodnutého výsledku závěr duelu nevypustili. Již zmíněné oslabení z poloviny třetiny přineslo domácím přece jen třetí radost. Novákovu střelu sice Dolejš ještě pokryl, ale na doťuknutí Davida Bartoše už nedosáhl – 3:7. Ani třetí inkasování ale modro-bílé nerozhodilo v cestě za jednoznačnou výhrou, podpořenou především povedeným výkonem. Prohru 1:6 ze závěru minulého týdne s Ambri tak Ostravané úspěšně odčinili.

Trenér Jakub Petr výhru svého týmu na české půdě hodnotil slovy: „Z výhry máme radost, ale výsledek nepřeceňujeme. Nejdůležitější je pro nás herní projev a skutečnost, že jsme schopní aplikovat věci z tréninku i do zápasu. Po zápase s Ambri, který se nám jako jediný ve Švýcarsku nepovedl, jsme si sami pro sebe stanovili, že zápas ve Znojmě musí být z naší strany určitým odpustkem. Mužstvo chválím za pokoru a důslednost, s jakými do zápasu nastoupilo. Určitě je pozitivní, že naše první góly byly takové ty, jak se říká špinavé, tudíž, po nátlaku, ubojované. Takové, které sice stojí síly, ale často bývají rozhodující v sezoně.“

Po čtyřech zápasech ve Švýcarsku a duelu ve Znojmě mají Vítkovičtí na programu konečně domácí duel. Jediným zápasem na ostravském ledě před startem sezony bude souboj s Duklou Trenčín v úterý 27. srpna.

Příprava 2019

Orli Znojmo – HC VÍTKOVICE RIDERA 3:7 (1:2, 1:5, 1:0)

Branky: 12. Matuš (Berisha, Sedlák), 40. Bořuta (Bartoš), 50. Bartoš (Novák, Stehlík) – 5. Lakatoš (Š. Stránský), 18. Trška (Guman), 21. Lakatoš (Š. Stránský), 25. Roman, 29. Werbik (Kurovský), 31. Schleiss (Dej, Mallet), 39. Lakatoš (Š. Stránský). Rozhodčí: . Vyloučení: 5:5. Využití: 2:2. Střely na branku: X:X

Orli Znojmo: Lassila – Tansey, Sedlák, Bořuta, J. Stehlík, Jonáš, Kruckovyč, Mikliš – Kosnar, Berisha, Gago – Novák, Matuš, Bowles – Beránek, Bartoš, Oščádal – Češík

HC VÍTKOVICE RIDERA: Dolejš – Gregorc, D. Krenželok, Šidlík, Trška, Výtisk, Kvasnička, Bodák, T. Černý – Schleiss, Roman, Bukarts – Lakatoš, Š. Stránský, Bernovský – Dej, E. Němec, Mallet – Kurovský, Werbik, Guman