HC VÍTKOVICE RIDERA21104Prohra

Datum Čas League Sezóna
23.2.2018 19:45 A tým 2017-2018

LAU – VIT 5:4 PP: Přestřelka v Lausanne, Vítkovice nakonec těsně padly

Švýcarské turné ukončila těsná porážka. Vítkovice na ledě Lausanne sehrály vyrovnanou partii, která přinesla devět gólů. Výsledkovou přetahovanou nakonec v prodloužení rozhodl ve prospěch domácích Yannick Herren.

Pozitivním informací, před samotným začátkem třetího a posledního utkání Vítkovic ve Švýcarsku, že pro střetnutí s Lausanne byla první útočná formace Ostravanů opět pohromadě. Modro-bílí měli vstup do utkání vynikající. Dvěma využitými přesilovkami získali příjemný náskok. V 5. minutě se prosadil po ose Roman – Klok – Karol Sloboda – 0:1. Hned v 9. minutě jej následoval po spolupráci s Radoslavem Tyborem Petr Kolouch – 0:2. Pak se ovšem o slovo přihlásili domácí lvi, v 10. minutě snížoval Sven Ryser, rovněž v početní výhodě – 1:2.

Ve druhé třetině naplno ukázala svou kvalitu první útočná formace Lausanne. Harri Pesonen byl ústřední postavou obratu Lausanne, trefil se ve 24. i 33. minutě – 3:2. Svou druhou branku v přesilové hře přidal krátce na to i Ryser a domácí odskočili do dvougólového vedení – 4:2. Ne na dlouho, 20 sekund před druhou sirénou propálil brankáře Zurkirchena v přesilovce Peter Trška – 4:3.

Ostravané se rozhodně nevzdávali, poslední dějství otřevřel vyrovnávací brankou Ondřej Roman – 4:4. Dramatický zápas pak pokračoval až do třetí sirény, ale další branku nepřinesl.

Oproti střetnutí s Bernem, v Lausanne nešly na řadu rovnou samostatné nájezdy, ale hrálo se prodloužení. V něm nakonec o osudu zápasu rozhodl v 63. minutě úspěšně střílející Yannick Herren – 5:4. Vítkovice až ve svém třetím zápase švýcarského turné těsně padly. Mužstvo po skončení duelu zamířilo zpět do Ostravy.

Olympijská příprava 2018

Lausanne HC – HC VÍTKOVICE RIDERA 5:4 PP (1:2, 3:1, 0:1 – 1:0)

Branky: 10. Ryser (Jeffrey), 24. Pesonen (Genazzi, Danielsson), 33. Pesonen (Jeffrey), 35. Ryser (Danielsson, Jeffrey), 63. Herren –  5. Sloboda (Klok, Roman), 9. Kolouch (Tybor), 40. Trška (Lev), 42. Roman. Rozhodčí: Mollard, Müller – Gnemmi, Rebetez. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:3. Diváci: 558.

Lausanne HC: Zurkirchen – Borlat, Junland, Genazzi, Gernát, Frick, Fischer, In-Albon, Gobbi – Pesonen, Jeffrey, Danielsson – Herren, Vermin, Frattin – Zangger, Froidevaux, Ryser – Kneubuehler, Mieville, Antonietti

HC VÍTKOVICE RIDERA: Dolejš – Klok, Sloboda, Hrbas, Urbanec, Výtisk, Trška, D. Krenželok – Olesz, Lev, Dej – P. Zdráhal, Roman, Tybor – Szturc, Kolouch, Bartovič – Kurovský, T. Jáchym, Š. Stránský – Pytlík