HC VÍTKOVICE RIDERA0202Prohra

Datum Čas League Sezóna
3.9.2021 17:00 A tým 2021 Příprava

PŘÍPR: TRE – VIT 4:2: Herní převaha v Trenčíne nestačila, rozhodl Tybor

Vítkovice přípravné období na sezonu 2021/2022 uzavřely porážkou na ledě Trenčína. Nebyly horším celkem, naopak držely útočné otěže po většinu zápasu ve svých rukách. Dokázaly smazat dvoubrankové manko, ale výhru nakonec získali hráči Dukly, když pět minut před koncem třetí třetiny uspěl v ponechané výhodě Radoslav Tybor. Slovenský celek pečetil úspěch v power play.

Odveta na ledě Trenčína jako poslední zápas před startem nové extraligové sezony, právě týden před prvním kolem. Ostravané do generálky na soutěž nasadili v podstatě kompletní složení. Chyběl jen Vladimír Svačina, který absolvoval očkování a díky tomu se do sestavy dostal juniorský forvard Josef Krejsa. Trenčín na českého soupeře vyrukoval s českým brankářem Michalem Valentem.

Dukla se na vlastním ledě chtěla revanšovat jednak za úterní sedmibrankový nezdar v Ostravě i za čtvrteční neúspěch proti Vsetínu. Nastoupila houževnatě a už ve 3. minutě slavila otevření skóre. Gól ovšem rozdmýchal emoce, zámořský obránce Patrick Kudla zachytil vyhození Kováře z obranné tetiny dobrý metr za modrou čárou, tedy už ve středním pásmu, ale sudí moment jako ofsajdový neposoudili, Kudla napálil kotouč na bránu Vítkovic a mohl se radovat z gólu – 1:0. Marné byly protesty hostů, vedení domácích platilo. A marná byla i snaha modro-bílých ve zbytku třetiny. Velké šance si vytvořili Kalus nebo Hruška. Obecně první formace ostravského celku byla opět velice aktivní ale do první třetiny se stav neměnil.

Trenčín pokačoval ve své aktivní hře i ve druhé třetině a přestože si Vítkovičtí čím dál více vynucovali územní převahu, dokázal držet vedení. Když pak ve 30. minutě šikovně protečoval v přesilové hře Marek Beták za Dolejšova záda Kudlovu střelu, bylo to pro domácí ještě veselejší – 2:0. Ne na dlouho. Dvoubrankovou ztrátu si Ostravané nenechali líbit, jen 23 vteřin po druhém gólu rozjela útočný čardáš první vítkovická formace. Rastislav Dej našel před bránou již střídajícího Jana Hrušku, který nadvakrát Valenta překonal – 2:1. Vítkovice i díky přesilovce dostřídaly a 50 vteřin po snížení dosáhly srovnání, křížný pas Marosze propálil z levého kruhu Roberts Bukarts – 2:2. Momentum bylo na straně hostí, kteří až do druhé přestávky mocně dobývali území soupeře, shodný stav ale přetrval i po 40 minutách.

Třetí třetina se nesla ve znamení tlaku Vítkovic. Od prvních momentů to byli hosté, kdo tlačil, hrál aktivně, dorážel na soupeře a zatěžoval jeho konto nebezpečnými střelami. Lukáš Krenželok našel před bránou Hrušku, ale ten přesouvajícího se Valenta nepřekonal. Zajímavou šanci měl po střele Gewiese, ale i tentokrát český brankář ve službách slovenského celku odolal. Vítkovice přitápěly pod kotlem. Dukla čekala takzvaně v plných, a čekala také na případné okénko v obraně útočně laděného soupeře. To se ku škodě hostů objevilo v 56. minutě i díky ponechané výhodě. První útok Trenčína trestal po ose Josef Mikyska – Radoslav Tybor, na bekhendové zakončení Dolejš nedokázal úspěšně zareagovat – 3:2. Vítkovická snaha byla rázem v troskách. Bylo potřeba okamžitě otevřít hru, ale to ještě více prospívalo slovenským vojákům. V poslední minutě se Ostravané odhodlali k sázce všeho na jednu kartu, ale hra bez brankáře se jim nevyplatila a v čase 59:55 zavezl Jakub Minárik puk do odkryté klece – 4:2.

Příprava 2021

HK Dukla Trenčín – HC VÍTKOVICE RIDERA 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Branky: 3. Kudla, 30. Beták (Kudla, Valach), 56. Tybor (Mikyska), 60. Minárik (Valach) – 30. Hruška (Dej, Koch), 31. Bukarts (Marosz, Hruška). Rozhodčí: Vyloučení: 7:3. Využití: 1:1. Diváci: XXX

HK Dukla Trenčín: Valent – Meszároš, Kudla, Lemcke, Starosta, Martiška, Nemčík – Tybor, Rehuš, Mikyska – Berisha, Valach, Bezúch – Beták, J.Švec, J.Minárik – Krajčovič, Honzek, Krajč

HC VÍTKOVICE RIDERA: Dolejš – Plášil, R. Polák, Galvinš, Gewiese, Koch, L. Kovář – Bukarts, J. Hruška, Dej – L. Krenželok, Marosz, Fridrich – R. Bondra, Flick, Kalus – Bernovský, Chlán, Krejsa