Orli Znojmo1113Prohra

Datum Čas Sezóna
3.8.2017 18:00 2017-2018

VIT – ZNO 4:3: Závěr ostrého souboje zvládly lépe Vítkovice

I ve druhém přípravném utkání slavili hokejisté HC VÍTKOVICE RIDERA úspěch. Ostravané na svém ledě přivítali Znojmo z rakouské nadnárodní EBEL ligy. Orli si rozhodně nepočínali v rukavičkách, ale modro-bílí byli schopní reagovat i na ostrou hru soupeře a navzdory nepovedené druhé třetině si v závěrečné dvacetiminutovce vzali nádhernými góly vedení zpět.

Vítkovičtí vrhli proti Znojmu o poznání zvučnější sestavu. Z nových hráčů tak chyběl pouze Jakub Lev, jinak dostali prostor všichni, se kterými se papírově dá počítat v základní sestavě pro extraligu. Bránu tentokrát obsadil Daniel Dolejš. Proti Vítkovicím se postavil houževnatý a nahecovaný soupeř, Orli se chtěli revanšovat za rok starý sedmigólový příděl z vlastního ledu. Pikantnost souboji dodávala také účast exvítkovického hráče a trenéra Romana Šimíčka v pozici hlavního lodivoda Jihomorovanů a také účast ještě do nedávna vítkovického útočníka Erika Němce, který se až nyní vydal zkusit EBEL ligu. Start měly Vítkovice doslova raketový. Už po 27 sekundách slavila úspěch útočná vlna, Hudeček vyslal do ataku Davida Květoně, který přenechal za sebou dojíždějícímu Ondřeji Romanovi, a pohotová Romanova střela vymetla konstrukci znojemské klece – 1:0. Ostravané mohli náskok záhy zvýšit v přesilové hře, dobrou příležitost si vypracoval Jan Káňa, ale jeho střela z těžkého úhlu nakonec v síti neskončila. Domácí měli jasnou převahu, což dokládá i fakt, že Daniel Dolejš vůbec poprvé zasahoval až ve 12. minutě. Marek Schwarz na druhé straně měl mnohem více práce. Slalomový pokus Šimona Stránského zaujal svou atraktivností, bohužel gólem neskončil. I proti Szturcově dorážce vytáhl Schwarz v oslabení dvakrát pohotovou lapačku. V 16. minutě udeřili Orli jako blesk z čistého nebe, v rychlém protiútoku vyslal na zteč Csamangó Tomáše Gumana, ten pálil bez přípravy k tyči a Daniel Dolejš možná ani kotouč přes hráče před sebou neviděl – 1:1. Remízový stav ale rozhodně neodpovídal obrazu hry, a tak také dlouhou nevydržel. Minutu po znojemském srovnání se uvolnil Šimon Stránský a tentokrát namísto blafáku zvolil forhendový švih pod víko a efektně vrátil Vítkovice do vedení – 2:1.

Přestávka hosty dost probrala. Nejprve úspěšně ustáli oslabení a následně se začali sami tlačit k otěžím zápasu. Zlepšený pohyb i hra a větší aktivita vynesla Znojmu srovnání a ať žijí paradoxy, vyrovnat nemohl nikdo jiný, než Erik Němec – 2:2. Vítkovičtí potřebovali zabrat, protože Orli stále více a více dotírali, navíc se na ledě začalo přiostřovat. Ve 25. minutě se Rostislav Olesz dokázal uvolnit a namířil si to sám na Marka Schwarze, znojemský brankář odolal, ale hned poté se strhla strkanice, ve které měl hlavní roli právě domácí kapitán, kterého si lidově řečeno chtěli vzít do prádla hostující beci. Jihomoravané se dočkali první přesilové hry, pozičně ji sehráli dobře, ale Daniel Dolejš byl proti jakýmkoli pokusům o zvrat v utkání. Polovina hrací doby zvedla diváky ze sedaček. Jan Pohl si vyšlápl na Rostislava Olesze a domácí lídr rozhodně z boje neutekl, pěstní souboj vyhrál, když sokovi ze Znojma přetáhl dres přes hlavu, zjednal si respekt a diváci mu mocně aplaudovali. To přineslo také konečně změnu v trendu druhé periody, Vítkovičtí opět začali získávat navrch, v závěru třetiny hráli přesilovou hru, ale remíza 2:2 vydržela až do druhé přestávky.

Vítkovice nevyužily zkrácenou početní výhodu v úvodu třetí třetiny. Znojemští tím vycítili šanci a byl to opět Erik Němec, který tentokrát už druhým gólem večera poslal Orly poprvé do vedení – 2:3. Hosté tím ožili a hnali se za zvýšením skóre, především jejich druhá přesilovka ve 48. minutě byla hodně nebezpečná, kolem Vítkovické klece to létalo ze všech stran, v závěru oslabení se proti Pohlově střele vytáhl Daniel Dolejš. Když zbývalo do konce utkání deset minut, Vítkovice jakoby chytly druhý dech. Najednou to byly ony, koho byl plný led, začala se dařit kombinace, přechod přes střední pásmo a co hlavně, přibývaly šance. Marek Schwarz se měl co ohánět, aby udržel vedení svého týmu. Zlom přišel v 54. minutě, Marek Račuk nezužitkoval samostatný únik, když skvěle zasáhl Daniel Dolejš. Iniciativa se tím zcela dostala na hole domácích. Z následné protiakce si Ostravané vytvořili tlak, který proměnil efektní střelou s odrazem o brankovou konstrukci Roman Szturc – 3:3. Krásným gólovým šancím ale neměl být konec, dvě minuty po srovnání totiž našlápl k útoku Ondřej Roman a jeho trefa do růžku byla výstavní, ani ostřílený borec jakým je Marek Schwarz zasáhnout nemohl – 4:3. Jakmile se vedení vrátil do vítkovických rukou, bylo jasné, že další zvrat se konat nebude. Hosté znovu přiostřili, v pěstním souboji se ocitl Šimon Stránský s Markem Špačkem a jiskřilo to i mezi dalšími, do šarvátky se dostal Tomi s Yellow Hornem či Květoň. Modro-bílí ale byli s to udržet nervy na uzdě. Roman Šimíček odvolal Schwarze z branky a zkusil hrát v šesti. Vítkovičtí mohli dosáhnout na pátý gól, ale v rozhodujícím okamžiku po spolupráci s Peterem Trškou Petr Kolouch přestřelil. Ani tato drobná vada ale nemohla zvrátit fakt, že Vítkovice si i ve druhém utkání přípravy připsaly druhé vítězství.

Ohlas trenéra po utkání:

Příprava 2017

HC VÍTKOVICE RIDERA – Orli Znojmo 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)

Branky: 1. Roman (D. Květoň, Hudeček), 17. Stránský, 54. Szturc (Kolouch, Kucsera), 55. Roman (Klok) – 16. Guman (Csamangó), 24. E. Němec (Bartoš, Zajíc), 44. E. Němec (Bartoš, J. Pohl). Rozhodčí: Fiala, Šír – Gančarčík, Hlavatý. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Diváci: 1513