HC VÍTKOVICE RIDERA2103Prohra
Mountfield HK1236Výhra

21.11.2017 17:20 A tým 2017-2018 24

VIT – MHK 3:6: Příliš krutý výsledek pro dobře hrající Vítkovice

Šestigólvý příděl rozhodně nebyl odrazem vítkovické hry. Ostravané v duelu s druhým Hradcem po většinu utkání udávali tempo a směr, jenže ani územní, ani střelecká převaha jim nestačila. Hosté nastartovala využitá přesilovka pěti proti třem, dva góly kapitána Jaroslava Bednáře a úspěch poslední periody. Modro-bílí i přes aktivní a dobrou hru zůstali bez bodu.

Mountfield HKOstravané šli do domácího střetnutí s Mountfieldem s cílem a chutí potvrdit body z ledu Brna a Plzně. Proti nim ale stál aktuálně druhý celek tabulky z východu Čech, který si dělal zálusk na pátou výhru v řadě. Modro-bílí se i tentokrát museli obejít bez dlouhodobě zraněných Deje, Urbance a také Tybora. I přes komornější atmosféru televizního utkání začaly Vítkovice opravdu dobře. Prakticky po celou první třetinu měly jasnou herní a také střeleckou převahu. Už ve 2. minutě pálil na brankáře Pavelku z otočky Rostislav Olesz. Ve 4. minutě předvedli Daniel Kurovský s Markem Hrbasem nádhernou souhru, dvakrát si vyměnili puk a Kurovský sklepnutím mezi betony otevřel skóre utkání – 1:0. Vítkovická aktivita pokračovala, jasná územní převaha se projevovala, Hradečtí byli pod tlakem. Stránský pálil z mezikruží hodně slibně, ale Pavelka puk vytěsnil ramenem. Ve 13. minutě se proháčkoval až před bránu Olesz, ale neuspěl. Přesilová hra Ostravanům nahrála do karet, nejprve střílel z modré čáry Sloboda, minul, ale Pavelka vůbec neměl ponětí o kotouči. Pak domácí opět zaujali přesilovkový vzorec, kapitán Rostislav Olesz zkusil nastřelit kotouč z takřka nulového úhlu na bránu a konečně prolomil své střelecké trápení, puk propadl mezi tyčí a Pavelkovým betonem – 2:0. Až v závěru první periody se druhý celek tabulky dostal do šance a ohrozil Bartošáka. Hosté získali minutu a tři čtvrtě dlouhou přesilovku pěti proti třem, kterou hodně rychle využili, obránce Blaž Gregorc přesně zpoza kruhů zavěsil kotouč pod horní tyčku Bartošákovy klece – 2:1. Vítkovickou převahu dokazuje i počet střel v první dvacetiminutovce v poměru 11:4.

Vítkovice mohly hned zkraje druhé třetiny navýšit své vedení, Hrbas zachytil špatnou rozehrávku hostů a vyrazil na zteč, střelu ze strany ale Pavelka zachytil. Když neudeřilo na jedné straně, udeřilo na druhé, ještě ve 21. minutě Bartošák neudržel Gregorcovu střelu a neúspěšně hlídaný Jaroslav Bednář byl schopen z dorážky srovnat – 2:2. Hradec měl herní převahu v úvodu druhé periody i díky početní výhodě, ovšem i v ní dokázali domácí zahrozit, konkrétně David Květoň nejprve v úniku a pak při důrazném dorážení před bránou, Pavelka ale obě akce ustál. V pěti hráčích měli Vítkovičtí opět navrch a doslova bušili do soupeře. Ve 26. minutě slavili úspěch, když Šimon Stránský z mezikruží obstřelil hradeckého gólmana – 3:2. Jenže vedení Ostravanů nevydrželo příliš dlouho, ve 28. minutě vyrazili hosté do protiútoku a znovu to byl Jaroslav Bednář, který výstavní trefou pod víko srovnal – 3:3. Převaha však dále zůstávala na holích modro-bílých. Ve 32. minutě byli dokonce opět velice blízko návratu do vedení, jenže Lev v přesilové hře pouze orazítkoval břevno. Do slibné šance se dostal i Tomi, ale sám před bránou nezakončil přesně. Krátce na to už část OSTRAVAR ARÉNY slavila čtvrtý gól, Rostislav Olesz poslal křížný pas na připraveného Davida Květoně, jenže jeho střelu z první Pavelka skoro až zázračně lapil.

Úvod třetí třetiny patřil Hradci, ostatně vlastně celá perioda. V jejím začátku hosté sevřeli domácí, ti se dlouho nemohli osvobodit. Ve 44. minutě mohli Východočeši získat vedení, naštěstí v poslední chvíli před střílejícím hráčem u odkryté brány zablokoval puk Marek Hrbas. Bylo to ale jen oddálení nevyhnutelného. Druhý celek tabulky naplno ukázal svou sílu. Po brejkové situaci ve 49. minutě se hosté usadili v pásmu a po nepřehledné situaci z mezikruží úspěšně dorážel Michal Dragoun – 3:4. Mountfield poprvé v zápase vedl a nehodlal se vedení už vzdát. Vítkovičtí se vrátili k aktivní hře, pomohla jim i přesilová hra, ve které si vytvořili drtivý tlak, bohužel nebyli produktivní. Romanova křížná přihrávka našla u volné tyče hůl Jakuba Lva, ale vyrovnání nepřišlo. Krátce na to, už proti pěti, dál měli domácí územní převahu, zpětnou přihrávku od zadního mantinelu dostal Lukáš Kucsera, ale puk nepropasíroval kolem tyče. Všechny nevyužité šance měly Vítkovice mrzet dvojnásob. V 54. minutě Mountfield přenesl hru opět do obranného pásma domácího celku a přišel pátý zásah, tentokrát se trefil Lotyš Oskars Cibulskis – 3:5. Vedení soupeře nemohli Ostravané dost dobře čelit, protože hned na to šli do čtyř. Po návratu z trestné lavice zase už bývalo žalostně málo času na stažení dvoubrankového manka proti výborně bránícímu soupeři. I tak se modro-bílí o nemožné pokusili, v šesti bez brankáře chtěli zdramatizovat zápas, ale nepovedlo se a přišla poslední rána z milosti, Rudolf Červený nastřelil kotouč do prázdné klece – 3:6. Po skončení utkání to mezi oběma týmy dost vřelo, ručně si to mezi sebou chtěli vyřizovat především Tomi a Dragoun, ale zbytečná bitka se nakonec nekonala.

HC VÍTKOVICE RIDERA – Mountfield HK 3:6 (2:1, 1:2, 0:3)

Branky: 4. Kurovský (Hrbas), 15. Olesz (D. Květoň, Klok), 26. Š. Stránský (D. Květoň, Hrbas) – 18. Gregorc (Koukal), 21. Bednář (Džerinš, Gregorc), 28. Bednář (Kukumberg, Džerinš), 49. Dragoun, 54. Cibulskis (Červený, Koukal), 59. Červený. Rozhodčí: Baluška, Štefík – Tošenovjan, Orolín. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 5012. Střely na branku: 26:24

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Baranka, Hrbas, Klok. Sloboda, Výtisk, Trška – D. Květoň, Roman, Š. Stránský – Olesz, Lev, Szturc – Kucsera, Kolouch, Zdráhal – Kurovský, Jáchym, Tomi – Hudeček

Mountfield HK: Pavelka – Vydarený, Pláněk, Gregorc, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Zámorský – R. Pavlík, Dragoun, Köhler – Kukumberg, Džerinš, Bednář – Červený, Koukal, Látal – Berger, Cingel, Miškař