HK Soči0336Výhra

Datum Čas League Sezóna
17.8.2018 17:00 A tým Příprava 2018

VIT – SOC 4:6: Soči prokázalo kvalitu, smazalo čtyřbrankovou ztrátu

Vítkovičtí rozehráli duel s ruským Soči výborně, na začátku druhé třetiny vedli 4:0, ale pak přišel velký obrat. Tým KHL ukázal kvalitu, dorovnal náskok a nakonec odskočil o dva góly. Výsledek 4:6 pro Ostravany sice znamená konec trápení s produktivitou, ale takto ztracený zápas je něčím, nad čím musejí přemýšlet.

Vítkovice nastoupily ke třetímu zápasu během čtyř dnů ve značně pozměněném složení. Do sestavy byl zapsán poprvé v rámci přípravy útočník David Květoň, první formace modro-bílých se tak vrátila do svého původního složení. Kapitán Rostislav Olesz se posunul na křídlo útoku Jakuba Lva. Do duelu s ruským celkem z černomořského letoviska opět nezasáhl zadák Ivan Baranka, který nedohrál už úterní duel s Třincem.

Tři zápasy trápila vítkovické produktivita, ve třech zápasech vstřelili jen dva góly a k tomu přijel celek z KHL. Jenže Ostravané se rozhodně nenechali zastrašit. Hráči Soči působili na první dojem urostle, nicméně česká technika a vítkovická snaha slavily minimálně v první třetině velký triumf. Až na ojedinělou početní výhodu se v podstatě Rusové nedostali k vyloženější šanci. To domácí vládli na ledě. Hned v 5. minutě využil ranou z blízka přesilovou hru Jakub Lev – 1:0. Krátce na to šli hosté opět pykat a současně také poznali tvrdost nového pravidla o nutnosti mít uchycený dres na poutku kalhot. Pro nepovolenou výstroj Tomilina šli do tří a byli potrestáni i gólově. Kapitán Rostislav Olesz z mezikruží zavěsil kotouč pod horní víko – 2:0. Převaha Vítkovic pokračovala a v 15. minutě ji potvrdil přesnou pumelicí z kruhu Jan Výtisk – 3:0.

Domácí pokračovali v úvodu druhé třetiny v nastoleném trendu. Hned po 17 sekundách hry využil přesilovku střelou ze středu s odrazem o tyč Samson Mahbod – 4:0. Trefa Kanaďana ve vítkovických službách se ukázala jako hodně důležitá. Ruský celek totiž přidal ve všech ohledech. Oboustranně se hrálo rychle, kontaktně, ale i kombinačně. Soči vrátily do hry především přesilové hry. Ve 26. minutě už se sice vyloučený domácí hráč vrátil na led, nicméně Denis Mosaljov ranou využil tlak pramenící ze skončené výhody – 4:1. Druhou trefu leopardů přidal v polovině utkání Kanaďan Eric O´Dell střelou příklepem, dokonce i v pádu – 4:2. Ostravané si vzali oddechový čas, hra se zklidnila, ale přesto ve 37. minutě Kiril Kapustin kličkou oklamal brankáře Bartošáka a zasunul kotouč do odkryté klece – 4:3.

Ruský výkon měl stoupající tendenci minutu po minutě. Soči dalo na odiv své umění ve třetí třetině, ve které nejen, že dorovnalo náskok soupeře, ale také definitivně zlomilo jeho odpor. Klíčovou roli hrály opět přesilovky. Ve 42. minutě napálil kotouč na bránu Vítkovic Mosaljov, puk orazítkoval tyč a důrazný Švéd Robert Rosén jej dorazil do klece – 4:4. Krátce na to hrozila bitka mezi Výtiskem a Malcevem, vše urovnali rozhodčí vyloučením obou horkých hlav a při rovnovážném stavu čtyř proti čtyřem našlápl ve středním pásmu Kanaďan Eric O´Dell a ranou z jízdy propálil Bartošáka tento večer už podruhé – 4:5. Vítkovičtí nevyužili dvě početní výhody po sobě, jejich vydobyté sebevědomí začalo klesat. Rusové vynikali bruslařsky i technicky a přestože domácí nepřestali hrát, soupeř byl přece jen o něco před nimi. Závěr kouskovala opět vyloučení. Ostravané se sami připravili o možnost finálního náporu ke konci utkání. Szturcovo vyloučení potrestal ani ne do 30 sekund v 58. minutě trefou z kruhu Nikita Točickij – 4:6.

Po základní hrací době následovaly doplňkové samostatné nájezdy, alespoň v nich se Vítkovicím podařilo uspět. Zatímco ani jeden z pěti exekutorů za Soči neuspěl, na brankáře Dmitrije Šichina vyzrál Roman Szturc, Ondřej Roman a především ukázkovým zavěšením Rostislav Olesz.

Příprava 2018

HC VÍTKOVICE RIDERA – HK Soči 4:6 (3:0, 1:3, 0:3)

Branky: 5. Lev (Olesz, Dej), 8. Olesz (Schleiss), 15. Výtisk (Kucsera, P. Trška), 21. Mahbod (Roman, Tybor) – 26. Mosaljov (Kapustin), 31. O´Dell (Podšenjalov, Bočarov), 37. Kapustin (Rosén, Mosaljov), 42. Rosén (Mosaljov), 45. O´Dell (Rosén, Budkin), 58. Točickij (Musin, Mosaljov). Rozhodčí: Fiala, Kubičík – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:12. Využití: 3:3. Diváci: 1 831.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – de la Rose, D. Krenželok, Výtisk, P. Trška, Hrbas, Šidlík, Černý – D. Květoň, Roman, Tybor – Olesz, Lev, Schleiss – Kucsera, Mahbod, Dej – Szturc. Š. Stránský, Zdráhal – Pytlík

HK Soči: Šichin – Ščitov, Zborovskij, Pogorišnij, Malcev, Musin, Budkin, Kuzněcov, Akmaldinov – Bočarov, Collins, Podšenjalov – O´Dell, Rosén, Mosaljov – Archipov, Točickij, Kapustin – Rachimullin, Tomilin, Laričev