HK Dukla Trenčín0101Prohra

Datum Čas League Sezóna
1.9.2017 17:00 A tým 2017-2018

VIT – TRE 2:1: Obrat s Trenčínem vítěznou tečkou za přípravou

Vítkovice se s přípravou na sezonu 2017/2018 rozloučily vítězně. Houževnatá Dukla Trenčín sice až do 55. minuty vedla, ale pak stačilo jen pár chvil, aby Ostravané na domácí půdě otočili výsledek ve svůj prospěch a získali závěrečnou výhru předzávodního období. Za týden, v pátek 8. 9. už to proti Zlínu bude o mistrovské body…

Ostravané avizovali, že do posledního přípravného utkání rozhodně nikoho nebudou šetřit, to znamenalo, že trenéři Petr s Trnkou nasadili i nedávno zraněného Karola Slobodu. Dukla Trenčín přijela do Vítkovic pod vedením trenéra Petera Oremuse a se všemi hvězdami v čele se zkušenými Peterem Frühaufem a Brankem Radivojevičem. První dějství se odehrálo v hodně rychlém tempu, ale vyložených šancí bylo jako šafránu. Excelovaly tak především defenzivní sklony obou mužstev. Už v 1. minutě chtěl vyrazit za volným kotoučem Rostislav Olesz, ale brankář Michal Valent dokázal výjezdem téměř až na modrou čáru odpálit puk mimo. Přesilové hry si ve zkrácené verzi mohly v úvodu zahrát oba týmy, jenže ani ty nepřinesly kýžené gólovky. Zajímavou akci převedla opět druhá vítkovická formace, Rostislav Olesz hbitě posunul kotouč na křídlo na rozjetého Patrika Zdráhala, který se dokázal uvolnit, vypálil a Valentovi kotouč vypadl z náručí, ale mimo klec. Vítkovičtí následně dokázali zamknout Duklu v jejím pásmu, Trenčín ale odolal.

Druhá perioda už byla o poznání atraktivnější. Vítkovičtí v jejím úvodu měli hned dvě početní výhody a byli v nich střelecky hodně aktivní, jenže na Valenta v bráně Dukly nevyzráli. Sami se na chvilku museli bránit převaze soupeře, ale ta vzala rychle za své, když zámek Ostravané úspěšně prorazili a vyrazili znovu ohrožovat Valenta. Opticky i pozičně na tom byli lépe domácí, o to překvapující pak byla akce ze 32. minuty, kdy hostující Themár šikovně vystihl chybku v defenzivě modro-bílých, posunul kotouč na Petera Ölveckého, který se z mezikruží nemýlil – 0:1. Ostravané chtěli okamžitě kontrovat, jenže brejk Lva a jeho dělovku Valent dokázal vystihnout. Trenčín mohl své vedení navýšit ve 34. minutě v přesilové hře, jenže poté, co Výtisk vyslal z vlastního pásma hodně tvrdou střelu až k Valentovi, musela se Dukla spíše bránit, než rozvíjet vlastní útočné akce. V závěru třetiny se po chybě ve střídání utrhl v samostatném úniku Varga, ale Patrik Bartošák proti němu vytáhl svou pověstnou lapačku.

Třetí třetinu mohl rozehrát lépe Trenčín díky darované početní výhodě za pozdní příchod domácích z kabin. Jenže byli to opět modro-bílí, kdo ohrožoval bránu soupeře, Lukáš Klok trefil Michala Valenta hodně tvrdě do masky. I Vítkovice si v úvodu poslední periody zahrály početní vžhodu, aktivně, ale brána Dukly jako by byla zakletá. Ostravané neztráceli víru, ani bojovnost. Díky tomu také dokázali nepříznivý stav utkání otočit ve svůj prospěch a ve velice krátké době. V 55. minutě dokázal Jakub Lev dorazit kotouč do odkryté klece – 1:1. Vyrovnání oživilo aktivitu Vítkovic na maximum, hosté se nestačili otáčet, stačily necelé dvě minuty a byli to domácí, kdo držel výsledek utkání ve svých rukou. Tlak první formace do brány zužitkoval David Květoň – 2:1. Trenčín se nevzdal, v poslední minutě se pokusil odvolat brankáře a když po zašlápnutí kotouče přišlo buly 1,6 sekundy před koncem třetí třetiny, vzal si Peter Oremus i oddechový čas, aby se pokusil se svými svěřenci o zázračné srovnání. Nekonalo se. Vítkovice uhájily vedení a díky dokonalému obratu ukončily přípravné období výhrou.

Ohlas trenéra po utkání:

Jakub Petr (HC VÍTKOVICE RIDERA): První třetina z našeho pohledu postrádala tempo. Ve druhé už jsme ale byli častěji na kotouči, měli jsme ve hře ty věci, které tam měly být. Trochu mi ale stále chyběla střelba. Ve třetí jsme ale už i v tomto ohledu zabrali a čeho si vážíme nejvíc, to je fakt, že se nám podařilo to utkání otočit. Už podruhé v přípravě jsme dokázali ne zrovna dobře rozehrané utkání otočit a vyhrát, což je určitě pozitivní. Také tentokrát jsme si za tím došli vlastní bojovností, odhodláním, a to je pro nás zase znovu důležitější, než výsledek samotný.

Příprava 2017

HC VÍTKOVICE RIDERA – HK Dukla Trenčín 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Branky: 55. Lev (D. Květoň), 57. D. Květoň (Roman, Tybor) – 32. Ölvecký (Themár). Rozhodčí: Fiala, Koziol – Gančarčík, Rožánek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 1261.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Urbanec, Hrbas, Klok, Sloboda, Výtisk, Trška, D. Krenželok, Puzič – D. Květoň, Roman, Tybor – Olesz, Lev, Zdráhal – Kucsera, Kolouch, Dej – Š. Stránský, Jáchym, Szturc – Kurovský

HK Dukla Trenčín: Valent – Starosta, Themár, Frühauf, Cebák, Holenda, Pač, D. Trška – Radivojevič, Ölvecký, Mikula – Bezuch, Hlinka, Varga – Sojčík, Dlouhý, Gašparovič – Švec, Pardavý, Hudec