HK Dukla Trenčín0112Prohra

Datum Čas League Sezóna
31.8.2021 17:30 A tým 2021 Příprava

PŘÍPR: VIT – TRE 7:2: Kanonáda ve hře, úspěch v prodloužení, výhra na penalty

Domácí derniéra přípravného období vyšla Vítkovicím na jedničku. Tým trenéra Miloše Holaně rozstřílel na ledě tréninkové Multifunkční haly Duklu Trenčín 7:2. Dvakrát se trefili Jan Hruška a Roberts Bukarts. Úspěch ostravského celku dotvořilo i vítězství v modelovém prodloužení po trefě Deje a také podařené penalty.

V komorním prostředí tréninkové Multifunkční haly přivítaly Vítkovice ve svém posledním ostravském předsezónním vystoupení slovenský Trenčín. Hlavní plocha OSTRAVAR ARÉNY byla už tou dobou pod palubovkou a kurtem nadcházejícího volejbalového mistrovství Evropy. Do MFH mohlo dorazit za modro-bílými jen 500 nejvěrnějších fanoušků – permanentkářů. Domácí znovu trochu promíchali sestavou a hlavně se do ní vrátil po reprezentačních povinnostech Roberts Bukarts. V červeno-žlutém dresu Dukly dorazili do Ostravy staří známí, jednak Josef Mikyska a hlavně také Radoslav Tybor, který se měl před sezonou vrátit do Vítkovic, ale z rodinných důvodů zvolil cestu domů a angažmá v mateřském Trenčíně.

Přestože hlediště nebylo zcela zaplněno, malý prostor a blízkost diváků k ledu pomáhaly vytvořit fandícím příznivcům dobrou a bouřlivou atmosféru. V ní sváděly oba celky v první třetině herně vcelku vyrovnanou bitvu. Trenčín rozhodně nepřijel do Ostravy čekat, co s ním modro-bílý tým udělá. Naopak, houževnatě a srdnatě hrál a především již zmíněný Radoslav Tybor ukazoval, že je hráčem extraligových parametrů. Vítkovičtí i proto hráli na úvod spíše účelněji, ale s postupujícím časem si začali vytvářet střeleckou převahu. Nic na tom neměnily pokusy Dukly o úniky. V 11. minutě se po povedené kombinaci s Hruškou a Svačinou trefil z mezikruží hbitou střelou Roberts Bukarts – 1:0. Lotyšský kanonýr si udělal radost po návratu z olympijské kvalifikace. Vyrovnání mohl mít na holi Josef Mikyska v 15. minutě, ale nezužitkoval samostatný brejk. Chytrost v zakončení a ve hře prokázal v posledních okamžicích první periody Rastislav Dej, který v čase 19:57 nahazoval před bránu a šikovným odrazem o jednoho z bránících hostů dokázal skórovat. Vlastní gól Trenčína, ale platí – 2:0.

Už první momenty druhé periody naznačily, že by Vítkovice mohly být střelecky při chuti. Jan Hruška si během jednoho střídání vytvořil dvě velké gólové šance, které ale pohříchu zůstaly neproměněny. Všeho do času. Ve 26. minutě už se zadařilo. Nádhernou kombinaci v přečíslení předvedl Hruška s Galvinšem, nadvakrát si vyměnili kotouč a byl to alternující kapitán, kdo zavěsil kotouč do brány Kanaďana Bena Bownse – 3:0. Odpověď Trenčína byla blesková, 37 sekund, a v ponechané výhodě se prosadil Andrej Krajčovič – 3:1. Jakýkoli náznak dramatu ale odmítl znovu Jan Hruška, ve 28. minutě dostal pas do protipohybu gólmana Bownse a opět úspěšně mířil do horní části klece – 4:1. Hattrick mohl dokončit během pěti minut, jenže v přesilové hře po jeho ráně zvonila tyč. Trenčín se osmělil k většímu tlaku pouze v rozmezí 32. a 33. minuty, jinak byla hra v rukách domácích. Ve 34. minutě přidal svůj gólový podíl Rostislav Marosz z bezprostřední blízkosti – 5:1. Čtyřgólovou druhou periodu podtrhnul ve 36. minutě svou druhou trefou večera Roberts Bukarts – 6:1.

Dukláci nechtěli odjíždět z Ostravy s debaklem. Byl to Josef Mikyska, který proměnil hned první šanci třetí periody po úniku po křídle a střele po zaseknutí – 6:2. Nastoleným trendem to ale neotřáslo. Vítkovičtí i když nevyužili přesilovou hru, byli aktivnějším, útočnějším a hlavně úspěšnějším týmem. Hosté museli hasit řadu ohrožení své brány, jako například Kochovu pobídku Dejovi k tyči nebo Plašilův průnik. Ostravané dokonce zahrozili i ve vlastním oslabení, nejprve ujel Chlán a pak dokonce vzniklo přečíslení Hrušky s Bondrou. Slovenský kanonýr a úřadující mistr brejk neproměnil. Ale spravil si chuť v 58. minutě, to na milimetr přesně tečoval Gewieseho střelu od modré přímo pod víko brány Trenčína – 7:2. Konečný výsledek zápasu byl stanoven.

Po 60 minutách následovalo modelové prodloužení. Zprvu nahoru dolů a s množstvím šancí i na straně hostů, brankář Stezka se dostal do permanence. I tak v poslední minutě nastaveného času přidal gól Rastislav Dej, takže prodloužení vyhráli Vítkovičtí 1:0.

Dovednostní soutěž v podobě penalt byla asi nejvyrovnanější. Otevřel ji úspěšnou exekucí Rostislav Marosz za domácí. Srovnával ve druhé sérii Jozef Švec. Znovu do vedení poslal Vítkovice Roberts Bukarts, na což odpověděl Šimon Beták. Následující dva pokusy Dukly už ale úspěšné nebyly, na rozdíl od poslední série Vítkovic v podání Roba Flicka. Samostatné nájezdy Vítkovice – Trenčín 3:2.

Připrava 2021

HC VÍTKOVICE RIDERA – HK Dukla Trenčín 7:2 (2:0, 4:1, 1:1)

Branky: 11. Bukarts (Svačina, J. Hruška), 20. Dej, 25. J. Hruška (Galvinš, Svačina), 28. J. Hruška (Svačina, L. Kovář), 34. Marosz, 36. Bukarts (Svačina), 58. Bondra (Gewiese, Kalus) – 25. Krajčovič (Minárik), 41. Mikyska (Tybor). Rozhodčí: Cabák, Šudoma – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 339.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Stezka – Plášil, Machů, Galvinš, Gewiese, Koch, L. Kovář – Bukarts, J. Hruška, Svačina – L. Krenželok, Marosz, Fridrich – R. Bondra, Flick, Kalus – Bernovský, Chlán, Dej

HK Dukla Trenčín: Bowns – Kudla, Meszároš, Starosta, Lemcke, Nemčík, Urban, Martiška – Bezúch, Mikyska, Tybor – Valach, Paukovček, Berisha – Krajč, Rehuš, Beták – Krajčovič, Švec, Minárik