HK Dukla Trenčín0000Prohra

Datum Čas League Sezóna
27.8.2019 17:00 A tým 2019 Příprava

VIT – TRE 5:0: Domácí zkouška na výbornou

Ve všech ohledech testovací zápas na ostravském ledě Vítkovicím vyšel. Modro-bílí v jediném letním utkání na domácím ledě přehráli Duklu Trenčín 5:0, před sympatickou návštěvou téměř dvou a půl tisíců diváků a také s vědomím, že i OSTRAVAR ARÉNA je z pohledu nového systému „coach challenge“ připravena na extraligový ročník.

Svižné tempo dělalo více než dvěma tisícovkám fanouškům na tribunách od prvních momentů radost. Obraz hry první třetiny favorizoval Vítkovice, které si navzdory dvěma oslabením dokázaly drát do útoku a držet brankáře Michala Valenta v permanenci. Škoda jen, že ani brejk Němce s Malletem, ani Kurovského únik, ani spolupráce Stránského s Kurovským v brankovišti a naposledy Werbikův nájezd neslavily úspěch. Nepříjemný moment zažil útočník Rastislav Dej, když jej zprudka vystřelený puk zasáhl do oblasti obličeje, otřesený forvard se ale rychle dal do pořádku. První třetina i přes převahu domácích uzavřela bezbrankovou remíz.

Druhá dvacetiminutovka byla na góly mnohem bohatší a k radosti domácích to byly právě Vítkovice, kdo skóroval. Ve 23. minutě se z blízka ze strany prosadil Rastislav Dej po spolupráci s Alexandre Malletem – 1:0. Roberts Bukarts mohl vzápětí zvýšit, ale neproměnil samostatný únik. Na druhé straně kontroval Milan Bartovič, ale Miroslav Svoboda byl připraven. V polovině utkání se ujala přesilovková akce Vítkovic, Rastislav Dej z mezikruží bekhendem prostřelil Valenta – 2:0. Potřetí se domácí radovali ve 38. minutě, Dominik Lakatoš ujel s obráncem na zádech, otočil se a nezištně posunul na Robertse Bukartse, který pálil z první – 3:0.

Trenčín už se nezmohl na nic i díky tomu, že pouhých 10 vteřin po rozehrání třetí třetiny se po průniku středem prosadil bombou Ondřej Roman – 4:0. Ostravanům z herního pohledu poslední perioda vyšla nejvíce, byť Dukla zahrozila v přesilové hře ze 43. minuty, Miroslav Svoboda nadvakrát prokázal kvality a i díky tomu zaznamenal ve své ostravské premiéře, byť v přípravě, čisté konto. Konečnou podobu výsledku dal v 57. minutě Tomáš Guman protečováním střely Nicolase Werbika – 5:0.

„Výsledek příjemný, ale jinak budu spíše mírně negativní. Měli jsme vlažný vstup do utkání. Poté jsme se dostali do určitého tempa, ale řada zbytečných faulů v částech kluziště, kde opravdu nemusely a neměly být, nás poslala do oslabení, která nás zase v tempu brzdila a nedala nám tak prostor pro naši rychlou kombinační hru v rovnovážném stavu. Na druhé straně dobrý výkon v oslabení a dobrý výkon gólmana. Velké poděkování míří na tribuny, protože jsme tak početnou návštěvu a tak dobrou kulisu na přípravném utkání nečekali, takže díky všem, kdo dorazili a starali se o atmosféru,“ nechal se slyšet hlavní trenér Vítkovic Jakub Petr.

Po utkání následovaly ještě doplňkové samostatné nájezdy, které vyšly lépe slovenskému celku po dvou proměněných penaltách Aldersona a Valacha.

Další přípravné utkání hrají Vítkovičtí v pátek v Prostějově. První kompletní zářijový víkend absolvují závěrečný turnaj v Maďarsku.

Příprava 2019

HC VÍTKOVICE RIDERA – HK Dukla Trenčín 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)

Branky: 23. Dej (Mallet), 30. Dej (Bukarts, Roman), 38. Bukarts (Lakatoš, Werbik), 41. Roman, 53. Guman (Werbik, Kurovský). Rozhodčí: Šír, Kubičík – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:3. Využití: 1:0. Diváci: 2 471
Střely na branku: X:X

HC VÍTKOVICE RIDERA: M. Svoboda – Gregorc, D. Krenželok, Šidlík, Trška, Výtisk, Kvasnička, Bodák, T. Černý – Schleiss, Roman, Bukarts – Lakatoš, Š. Stránský, Bernovský – Dej, E. Němec, Mallet – Kurovský, Werbik, Guman

HK Dukla Trenčín: Valent – Bokroš, Štach, Sládok, Starosta, Dužek, Kajínek, Stacha, Rajnoha – Alderson, Mikyska, Lapšanský – Bartovič, Sojčík, Valach – Chomiak, Coughler, Hlinka – Ďurina, Švec, Džugan