HK Dukla Trenčín0000Prohra

Datum Čas League Sezóna
7.9.2018 17:00 A tým Příprava 2018

VIT – TRE 6:0: Generálka na jedničku, Trenčín inkasoval šestkrát

Šest gólů v síti soupeře a čisté konto. Vítkovičtí hokejisté se týden před začátkem extraligy naladili na jubilejní sezonu výhrou nad slovenskými vicemistry z Dukly Trenčín vysoko 6:0. Dvakrát se trefili v oslabení, ustáli dvakrát nevýhodu tří proti pěti.

Utkání mělo slavnostní předznamenání. Kapitán Rostislav Olesz dostal od dětí ze ZŠ v Ostravě-Porubě dárek za svou návštěvu v rámci akce Celé Česko čte dětem. Pak už se ale šlo tvrdě na věc. Slovenský vicemistr z Trenčína začal hodně silně. Patrik Bartošák měl od úvodu dost práce. Vítkovičtí ale nepůsobili nijak zmateně, nebo zastrašeně. Trpělivě odolávali tlaku, dobře bránili, drželi si soupeře na distanc. Po desetiminutovce, která patřila Dukle, se do toho obuli modro-bílí. Ve 12. minutě pálil od modré přesně Jan Výtisk – 1:0. Trenčín chtěl kontrovat, ale srazilo jej vlastní oslabení. Ondřej Roman projel v 16. minutě středem útočného pásma a bekhendem zavěsil – 2:0. Ostravané si vynutili převahu. Zavřeli Duklu před Valentem a chaos před bránou vyřešil šikovným dloubnutím z brankoviště obránce Tomáš Černý, pro kterého to byla první trefa v dresu Vítkovic – 3:0.

Je otázkou, do jaké míry do toho promluvil stav zápasu, ale Vítkovice byly ve druhé třetině herně jasně dominantní. Drtivá většina dění na ledě se odehrávala v obranném pásmu Trenčína. Hosté dokázali občas vyhodit kotouč, případně jej vyvézt do útočného pásma, ale bez většího přímého ohrožení Bartošáka. To Valent měl plné ruce práce a jeho spoluhráči byli čast, jak se hokejovou hantýrkou říká, na kolotoči. Ostravané si mohli dovolit vyzkoušet více z kombinace, i když je pravdou, že přenější zakončení by jejich výkonu slušelo více. Brejk Patrika Zdráhala a následný faul dokonce znamenal samostatný nájezd pro domácí, ale bez užitku. I tak se ale do druhé přestávky dočkali gólu. Ve vlastním oslabení vyslal Jan Schleiss středem do úniku Jakub Lva, který se tváří v tvář Valentovi nemýlil – 4:0.

Poslední dějství jako by bylo určeno domácím k nacvičení hry v oslabení. Častá vyloučení kouskovala hru a posílala Vítkovice do početních nevýhod. Jenže i ty dokázali proměnit ve svou výhodu. V rovnovážném stavu, po skončení přesilovky, si Ondřej Roman podržel puk před bránou Dukly, kličkou doslova vyhnal Valenta z brány a pak jen vlastně pohodlně zasunul do odkryté klece – 5:0. Pak přišla zmíněná hra v oslabeních. Vítkovická trestná lavice nevychládala, ale vojáci zpod hradu Matúše Čáka nebyli s to udeřit. Naopak. Výborně sehraná početní nevýhoda naservírovala ve 47. minutě možnost Romanu Szturcovi, který jí nepohrdl a připsal druhý zásah Vítkovic v oslabení – 6:0. Ostravané ve třetí třetině ustáli dvakrát tlak ve třech proti pěti. V posledních okamžicích utkání se soustředili už jen na to, aby i brankář Patrik Bartošák šel do sezony podpořen – vychytaným čistým kontem.

Příprava 2018

HC VÍTKOVICE RIDERA – HK Dukla Trenčín 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)

Branky: 12. Výtisk (Š. Stránský), 16. Roman (Hrbas, Šidlík), 17. Černý. 40. Lev (Schleiss), 41. Roman (Tybor), 47. Szturc (Olesz). Rozhodčí: Cabák, Koziol – Gebauer, Poruba. Vyloučení: 8:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1056

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Hrbas, Baranka, Šidlík, Černý, Výtisk, D. Krenželok – Szturc, Roman, Tybor – Olesz, Lev, Schleiss – Dej, Pytlík, D. Květoň – Kucsera, Š. Stránský, Zdráhal – Kurovský

HK Dukla Trenčín: Valent – Rýgl, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, M. Hudec, T. Bokroš – Hlinka, Bližňák, Radivojevič – Hecl, Sádecký, Bartovič – Mikula, Sojčík, Varga – Švec, Pardavý, D. Hudec