HC VÍTKOVICE RIDERA0000Prohra
HC ŠKODA PLZEŇ2035Výhra

24.11.2019 16:00 A tým 2019-2020 21

VIT – PLZ 0:5: Škodovka dala Vítkovicím lekci

Zápas, ve kterém domácí nebyli viditelně horší, ale nebyli efektivní. Vítkovice na domácím ledě padly s Plzní krutým výsledkem 0:5. Přestože nepodaly herně nejhorší výkon, Plzeň byla, pokud jde o produktivitu, excelentní a zaslouženě si z Ostravy odvezla všechny body.

HC Škoda PlzeňPátý tým tabulky s daleko nejproduktivnějším hráčem celé Extaligy. Vítkovičtí v posledním nedělním domácím zápase tohoto kalendářního roku přivítali Plzeň. Oba týmy zůstaly v minulém kole bez bodu, což dávalo tušit, že budou o to hladovější. Ostravanům mohlo nahrávat domácí prostředí, nicméně stál proti nim velice neoblíbený soupeř.

První třetina měla pro domácí hořko-sladkou příchuť. Vítkovičtí totiž herně rozhodně nezaostávali za svým západočeským soupeřem. Naopak. Šlo-li o držení kotouče, či územní převahu, měli možná i mírně navrch. Jenže proti tomu stála produktivita, lépe řečeno efektivita hostů. Hned zkraje zápasu to ukázala přesilová hra Plzně. Ostravané v ní dokonce ve čtyřech hodnou chvíli drželi soupeře v jeho obranném pásmu, jenže pak přišel rychlý útok, expresní usazení před Miroslavem Svobodou a ve chvíli, kdy domácí Kvasnička ležel na ledě a nezapojoval se do hry, se odrazil kotouč k Petru Kodýtkovi, který jej z kruhu pohotově napálil do brány – 0:1. Následovala mezihra, ve které byli opět více herní domácí, Razgals našel před bránou Deje, který ale Frodla neprostřelil. Gregorc mohl pálit, rozhodl se podržet kotouč a hledal Lakatoše, který ale s šancí nenaložil úspěšně. Naprázdno vyzněla i přesilová hra domácích. Plzeň přitom nebyla bezzubá, hrozila z protiútoků. Povedený brejk předvedla v poslední minutě prvního dějství. Milan Gulaš předložil puk na střed zcela volnému Jaroslavu Kracíkovi, který puk zavezl až do brány – 0:2.

Druhá třetina přinesla hned ze svého kraje šanci pro Vítkovice. Početní výhoda nebyla sehrána špatně, jenže vázlo zakončení, neprosadil se střílející Dej, ani v brankovišti důrazný Mallet. V kompletním počtu hráčů na ledě to byl rychlý hokej, bruslařský, ale chyběly šance, brankáři nebyli v takové permanenci, v jaké by se slušelo. Až v polovině utkání zahrozily oba týmy, za Plzeň nejprve Mertl, po něm Jank. Za Vítkovice se snažil prosadit se u tyče Patrik Zdráhal. Vše bezúspěšně. Ostravané nepotrestali ani chybu brankáře Frodla, který se rozhodl rozehrát obloučkem středem, ale puk ze vzduchu stáhl Frenks Razgals a dostal se do příležitosti. Dříve, než ale mohl efektivně zakončit, byl sražen obráncem. Krátce na to si hosté zahráli další přesilovou hru, ve které ale nepředvedli zhola nic, obě vítkovické čtveřice je držely na slušný distanc. Až se závěrem třetiny Škodovka jako by přidala rychlostní stupeň a domácí se dostali pod tlak, větší střelecké šance ale i tentokrát chyběly.

V duchu druhé třetiny začala i ta třetí, ovšem s tím rozdílem, že aktivitu měli na holích zprvu domácí. Frodl se ale opět nedostal k práci, situaci před ním vyřešili obránci, například Vráblík, který odblokoval Schleissovu sraženou střelu mimo nebezpečí. Slušnou šanci měl z mezikruží Bukarts, ale mířil mimo. Ve 45. minutě se už Frodl zapojil a měl i štěstí, teč Stránského mu skákala po výstroji mimo bránu. Vítkovičtí byli v útočné permanenci. Bez ohledu na to, Plzeň se uvolnila do útočné akce, kombinace po ose Mertl – Kantner a do odkryté klece u tyče zametl puk Milan Gulaš – 0:3. Frustrující pro domácí. Ve 48. minutě se do šance protlačil Razgals, prokličkoval se na střed, jenže pak přestřelil. Škodovce se povedl další výpad, a to velice efektně. V 51. minutě zavěsil pod horní tyčku přesně Jaroslav Kracík – 0:4. Vítkovický odpor byl definitivně zlomen, iniciativu převzali hosté a aktivně kontrolovali dění na ledě. I ten čestný úspěch, jako by byl pro domácí zakletý, v 54. minutě našel Roman před brankou hůl Schleisse, ale puk trefil Frodla rovnou do znaku s okřídleným šípem uprostřed jeho dresu. Když nepadlo na této straně, uhodilo na druhé. Miroslavu Svobodovi se nepodařilo za brankou dobře rozehrát, puk získali hosté a Jaroslav Kracík trefou do zcela prázdné brány zkompletoval hattrick – 0:5. Vítkovickým nebylo přáno dočkat se ani čestného úspěchu, a to ještě dohrávali bez zraněného obránce Kvasničky, který po nastřelení pukem před první gólovou situací už do zbytku zápasu nezasáhl.

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC ŠKODA PLZEŇ 0:5(0:2, 0:0, 0:3)

Branky: 4. Kodýtek (Čerešňák, Budík), 20. Kracík (Gulaš, Kantner), 46. Gulaš (Kantner, Mertl), 51. Kracík (V. Němec, Rob), 55. Kracík (V. Němec). Rozhodčí: Jeřábek, Kika – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 5 153. Střely na branku: 23:30

HC VÍTKOVICE RIDERA: M. Svoboda – Šidlík, Kvasnička, Trška, Bodák, Výtisk, D. Krenželok, Gregorc – Bukarts, Roman, Schleiss – Lakatoš, Š. Stránský, Zdráhal – Dej, Mallet, Razgals – Baláž, Werbik, Guman

HC ŠKODA PLZEŇ: Frodl – Budík, Čerešňák, Jank, Vráblík, Moravčík, L. Kaňák, Houdek – Kantner, Mertl, Gulaš – V. Němec, Kracík, Rob – P. Straka, Kodýtek, Eberle – Kolda, R. Vlach, Pour