HC RT TORAX Poruba0022Prohra

Datum Čas League Sezóna
23.8.2018 17:00 A tým Příprava 2018

VIT – POR 6:2: Vítkovice v městském derby potvrdily roli

Šest branek v síti soupeře. Tak skončilo městské derby mezi Vítkovicemi a prvoligovým nováčkem z Poruby. Domácí proti hostům, kteří přijeli s řadou bývalých či vlastně ještě současných vítkovických hráčů, potvrdili roli favorita a po krátkém rozkoukávání se v úvodu ovládli dění na ledě.

Bez reprezentantů a zdravotně indisponovaných hráčů nastoupili hokejisté Vítkovic v městském derby proti prvoligové Porubě. Utkání se hrálo v bojovějších podmínkách tréninkové Multifunkční haly, na druhou stranu ale se zaplněným hledištěm a tedy v zajímavé kulise.

Prakticky okamžitě po úvodním buly zaujali domácí palebná postavení v pásmu soupeře, ale bylo znát, že po sérii předešlých porážek nepůsobí přehnaně sebevědomě. Bylo potřeba setřást úvodní nervozitu, které chtěli Porubští využít. Ideálním impulsem k tomu bylo přestátí krizových situací. Nejprve ve 4. minutě po střele Zamazala puk přeskočil Dolejše, ale naštěstí se sklouzl těsně kolem brankové konstrukce. Pak byli Vítkovičtí nuceni bránit se minutu a padesát sekund dvojnásobnému oslabení, ale zvládli jej. Oklepali a začali úřadovat. V 10. minutě zametl odražený kotouč z levé strany do brány Jan Schleiss – 1:0. Ve 12. minutě zavřeli modro-bílí ostravského soka v jeho pásmu, Petr Šidlík nastřelil tyč a Roman Szturc vrátil puk do klece – 2:0. Konec první třetiny kouskovala vyloučení, která ale změnu stavu nepřinesla.

Vítkovičtí ve druhé třetině dali na odiv extraligové kvality a byli jednoznačně lepší. Dokázali bojovat obětavě, jako například Výtisk, který zblokoval břichem kotouč ve středním pásmu. Poruba měla v prostředním dějství jedinou šanci, tou byl únik Jana Káni, který ale mířil mimo tři tyče. Ve 31. minutě dostal za obranu soupeře od Stránského přihrávku Patrik Zdráhal, vyrazil vstříc brance a zavěsil – 3:0. Krátce na to opět modro-bílí přitlačili a Samson Mahbod dorážel z blízka – 4:0. Hosté protočili brankáře, místo Kůdely šel na led Dvořák. Ani ten ale do přestávky neudržel čisté konto. Ve 36. minutě využili Vítkovičtí přesilovku, Mahbod sice minul, ale Radoslav Tybor úspěšně dorazil – 5:0. Hořely i emoce, Jan Schleiss se dostal do křížku se Ctiradem Ovčačíkem. Byla z toho zdvojená vítkovická přesilovka, ale do druhé sirény nevyužitá.

Ani po pauze extraligový tým nedokončil početní výhodu gólovou akcí. Poruba začala mírně kousat, využitá přesilovka spoluprací někdejších vítkovických hráčů Illéše a Jana Hudečka nalila Slezanům krev do žil – 5:1. Hosté zahrozili, ale na domácí byli krátcí, vítkovický Radim Toman neuspěl na domácího Daniela Dolejše. Hosté se se štěstím radovali podruhé v 53. minutě, kdy Václav Jankovský protečoval nahození Oldřicha Horáka z modré čáry – 5:2. To ale bylo vše. Vítkovičtí nepřipustili další kolaps. Kontrolovali hru a v 57. minutě pečetili skóre po spolupráci celé první formace, zakončoval úspěšně Ondřej Roman – 6:2. Vítězství v městském derby si užila i většina fanoušků v zaplněné Multifunkční hale.

Příprava 2018

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC RT TORAX PORUBA 6:2 (2:0, 3:0, 1:2)

Branky: 10. Schleiss (P. Trška, Výtisk), 12. Szturc (Šidlík), 31. Zdráhal (Stránský, Szturc), 33. Mahbod (Olesz), 37. Tybor (Mahbod, de la Rose), 57. Roman (Tybor, D. Květoň) – 47. Hudeček (Illéš, J. Káňa), 54. Jankovský (Horák). Rozhodčí: Fiala, Koziol – Cirkl, Lederer. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 700 (MFH)

HC VÍTKOVICE RIDERA: Dolejš – de la Rose, Šidlík, Výtisk, P. Trška, Černý, D. Krenželok – D. Květoň, Roman, Tybor – Olesz, T. Jáchym, Schleiss – Kucsera, Mahbod, Dej – Szturc, Š. Stránský, Zdráhal

HC RT TORAX Poruba: Kůdela (od 32. Dvořák) – Dundáček, Ovčačík, Horák, Matějíček, Dresler, Cypas, Adam, Urbanec – J. Káňa, Hudeček, Illéš – Toman, Vymazal, Rubner – Jankovský, Zdeněk, Štumpf – Fojtík, Baláž, Ollender