HC VÍTKOVICE RIDERA0101Prohra
HC Olomouc1102Výhra

12.1.2021 17:30 A tým 2020-2021 12

VIT – OLO 1:2: Vítkovice zradila koncovka, Hanáci trestali chyby

Snaha o aktivní hru Vítkovic v utkání s Olomoucí ztroskotala na nevyužitých šancích. Modro-bílí měli v utkání hned několik tutovek, ale výborný brankář Konrád je dokázal eliminovat. Hanáci zápas ubojovali, ubránili, gólové momenty jim nabídly dvě defenzivní hrubky domácích.

HC Olomouc

Vítkovičtí nastoupili znovu v totožné sestavě, ve které se jim podařilo uspět doma s Mladou Boleslaví a v Karlových Varech. Už tak zraněními a nemocemi zkoušená Olomouc do utkání nemohla nominovat ostravského odchovance Rostislava Olesze, rovněž pro nemoc.

Zápas začal z obou stran sérií nepřesností v rozehrávce, takže od samotného úvodu byla hra kouskovaná přerušeními a tempo nabíralo utkání až později. To ale nebránilo Petru Fridrichovi jako prvnímu prověřit hostujícího brankáře ranou z druhé vlny z mezikruží. Vítkovičtí se opět snažili vytěžit z prvních minut maximum, krátce po zkušebním pokusu Fridricha nastřeloval puk od modré čáry Mikeska a těsně před Konrádem tečoval Mallet. Hanáci se soustředili především na dobrou fyzickou hru, dohrávání soubojů, tvrdost u mantinelu, či počíhání si na atakujícího soupeře, to byla jejich parketa. Díky tomu se na ledě odehrávala spíše houževnatá bitva. Ve směru dopředu hosté ohrozili Daniela Dolejše vážněji poprvé až ve 13. minutě, kdy Petr Kolouch zachytil puk při rozehrávce, ale střílel spíše z dálky, což brankář pokryl. Z následného momentu ale přišel gól, překvapivý. Nahození Ostřížka zpoza brány protečoval do klece Vojtěch Tomeček – 0:1. Ostravané po inkasování přesunuli hru do obranného pásma Hanáků, ale navzdory střeleckým pokusům se rychlého srovnání nedočkali.

Ostravané otevřeli druhou třetinu pokusem Pyrochty z jízdy ze strany. A další útočné vlny proti Hanákům vrhali prakticky pokaždé, kdy se dokázali rychle zkonsolidovat a připravit si pozici. Olomouc vsázela na dalekonosné střely ze středního pásma, čímž odpalovala puky mimo nebezpečí vlastní brány. Vítkovice byly prvním týmem, který si v utkání měl zahrát přesilovku, jenže početní výhoda vzala rychle po následné strkanici od Lakatoše za své a hru čtyř na čtyři rozehrál nebezpečnou a dravou dorážkou brankoviště Ostřížek, naštěstí Dolejš, byť byl z osy, dokázal zakročit. Po vyrovnané mezihře se do útoku zase pustili domácí, v polovině utkání dvakrát krátce po sobě ohrozili Konráda. Nejprve brejk Svačiny středem, který ale skončil mimo a pak atak Lakatoše ze strany, kdy se vítkovický forvard natlačil až do brankoviště, ale puk nepropasíroval do klece. Následná akce už ale slavila úspěch. Střelu Dočekala Konrád vyrazil, ke kotouči se dostal Nicolas Werbik, srovnal si puk na holi a posunul jej do klece – 1:1. Remíza vydržela ale jen 51 sekund, pak pálil od modré čáry Tomáš Dujsík a i díky zakrytému výhledu Daniela Dolejše zaznamenal čistý průstřel – 1:2. Vítkovicím mělo být v závěru druhé třetiny pořádně horko poté, co za faul vysokou holí vyfasoval Martin Dočekal zdvojený trest. Čtyřminutové oslabení ale modro-bílí málem využili ke druhému srovnání, puk vypíchl Dominik Lakatoš a hnal se sám na Konráda, těsně před zakončením mu ale puk utekl z hole a skončil v rohu. Hanáci i přes značný tlak čtyři minuty přesilové hry nezužitkovali. Vítkovice ustály oslabení a do poslední třetiny šly s jednobrankovým deficitem.

Úvod třetí periody byl hodně urputný, přetahovaná z obou stran. Hanáci ještě více mysleli na zadní vrátka a nechtěli se nechat připravit o náskok, byť hubený. Vítkovice, když už se dostaly do útočného pásma, měly problém se zakončením kvůli přehuštěnému prostoru před brankovištěm kohoutů. Z toho důvodu ani první minuty poslední třetiny nepřinesly výraznější akci, krom několika skrumáží v předbrankovém prostoru, a to i na straně domácích. Ve 48. minutě vlétl do rozehrávky hostů Petr Fridrich a hnal se sám na Konráda, jenže ani on neuspěl. Hanáci zahrozili krátce na to, to zpoza brány vyjel Tomáš Gřeš, ale jeho rychlou střelu Dolejš kryl. Domácí se snažili přidávat na útočné aktivitě, když už se nedalo dostat přímo před Konráda, snažili se alespoň přidat na hustotě střelby. V 54. minutě se odrazil kotouč k pravé tyči k připravenému Malletovi, ale ani ten nedokázal protlačit puk přes ležícího Konráda. Čas se povážlivě přiblížil konci základní hrací doby a skóre stále mluvilo ve prospěch hostů. Vítkovičtí svou snahu nevzdali, necelé dvě minuty před koncem riskli i power play, ale nepodařilo se jim podruhé stáhnout skóre. Olomouc tak odvezla z ostravského ledu tři body.

Ohlasy trenérů

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Olomouc 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky: 31. Werbik (Dočekal, Fridrich) – 14. Tomeček (Ostřížek), 32. Dujsík (M. Tomajko, Gřeš). Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Gebauer, Rampír. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Bez diváků. Střely na branku: 30:24

HC VÍTKOVICE RIDERA: Dolejš – Pyrochta, R. Polák, Gewiese, Galvinš, Koch, L. Kovář, R. Černý – Svačina, J. Hruška, Lakatoš – L. Krenželok, Dej, Schleiss – Mallet, Mikyska, Kalus – Fridrich, Werbik, Dočekal

HC Olomouc: Konrád – Švrček, Dujsík, Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Rutar, Valenta – J. Káňa II, Nahodil, Kucsera – Ostřížek, Kolouch, Tomeček – Burian, Mácha, Bambula – M. Tomajko, Handl, Gřeš