HC VÍTKOVICE RIDERA312037Výhra
HC Olomouc231026Prohra

23.1.2019 17:30 A tým 2018-2019 44

VIT – OLO 7:6 SN: Děsivá přestřelka, Vítkovice urvaly vítězství v tie-breaku

Spíš tenisovou bitvu, která dospěla do tie-breaku, připomínal zápas Vítkovic s Olomoucí. Předehrávka 44. kola byla z obou stran bohatá na góly. Ostravané gólem v 59. minutě sahali po třech bodech, aby 35 vteřin před třetí sirénou Hanáci srovnali na 6:6. Vše nakonec rozhodly samostatné nájzdy, v nich se dařilo více modro-bílým, kteří tak sice ztratili bod, ale jejich domácí vítězná šňůra

HC OlomoucNedělní zápas odehráli v Hradci a ve středu už bojovali opět na svém ledě. Vítkovičtí hokejisté pokračovali v lednové baterii domácích zápasů středeční předehrávkou s Olomoucí. Do malého moravského derby nominovali ostravští trenéři stejnou sestavu, v jaké hrál tým o víkendu. Hanáci přijeli na sever Moravy s touhou konečně přetnout nezdary posledních týdnů a především odčinit nedelní ostudu z ledu posledních Pardubic. Utkání mělo ale nehokejový úvod, na led OSTRAVAR ARÉNY vyšli zástupci baseballistů Arrows Ostrava, novopečených českých mistrů. Předvedli mistrovský pohár a živoucí legenda nejen ostravského, ale i českého baseballu Aleš Navrátil vhodil mezi lídry obou hokejových týmů čestné buly.

Hned první sekundy zápasu nabídly zajímavé, ale nutno uznat ne příliš hokejové momenty. Nejprve v sobě zůstali u mantinelu zaklesnutí Lev se Strapáčem a společné pošťuchování z vymanění se sevření skončilo trestem pro oba. V následné hře čtyř proti čtyřem se uvolnil Petr Kolouch, nastřelil na vítkovickou branku, Patrik Bartošák ale nezachytil, pouze vyrazil a dojíždějící Kolouch dotlačil puk do brány. Situaci posuzovalo video, zda puk nebyl do brány kopnutý, ale rozhodčí nakonec branku uznali – 0:1. To bylo na dlouho prakticky vše, hrál se hodně fyzický, urputný, ubojovaný hokej. Změnu přinesl únik Knotka, který ale Bartošák vystihl. Nepříjemným momentem byla srážka Szturce s Irglem ve středním pásmu, což bylo spíše nezaviněným střetem, než chtěným hitem. Oba se těžce zvedali z ledu. Ostravanům se nedařilo dostat se do šance na vyrovnání, Krenželokovu střelu z druhé vlny sice Konrád nechytil, ale puk se stočil mimo klec. Oba týmy si pak zahrály početní výhodu, ale bez valného výsledku, respektive pro Olomouc to byla spíše ztráta. Po špatné rozehrávce na hranici vlastního pásma přišli Hanáci o kotouč, Patrik Zdráhal pak nabil Lukáši Kucserovi, který se z první z kruhu nemýlil – 1:1. Remíza vydržela jen minutu a půl, poté zaútočila Mora, Ostřížek přenechal za modrou čarou Aleši Jerglovi, který hbitou střelou zápěstím zavěsil puk pod víko vítkovické branky – 1:2. Domácím se ale v posledních okamžicích první třetiny podařil obrat. V 19. minutě si počínal důrazně a také úspěšně v brankovišti Michal Poletín a dočkal se prvního gólu ve vítkovickém dresu – 2:2. Osmadvacet vteřin na to vypálil z mezikruží svým typickým způsobem David Květoň a poslal modro-bílé do vedení – 3:2.

Střelecký souboj se přes přestávku rozhodně neuklidnil. Druhou třetinu otevřela Olomouc srovnáním, Bruno Mráz si nabruslil mezi kruhy a svižnou ranou vyrovnal – 3:3. To už bylo na Patrika Bartošáka moc a své místo přepustil Danielu Dolejšovi. Ten se brzy dost zapotil, ale nekapituloval, ve velké šanci před ním byl Ostřížek, ale netrefil dorážku. Ve 26. minutě ujel všem ze strany Radoslav Tybor, strhl na střed a svou střelou s odrazem o horní tyčku vrátil Vítkovicím vedení – 4:3. Bohužel pro domácí ne na dlouho. O dvě minuty později přišla hrubá chyba v rozehrávce Ostravanů, Petru Strapáčovi puk přistál přímo na holi a ten jej posunul Petru Kolouchovi na druhý gól večera – 4:4. Následovala přesilová hra Olomouce, ve které si vzal puk Zbyněk Irgl, projel po křídle do útočného pásma a sám přesně zakončil – 4:5. Vítkovickým mělo být pěkné horko, když šli na rovné dvě minuty do tří, ale tlak ustáli a neinkasovali. Vyrovnání měl na své hokejce ve 39. minutě Michal Poletín, který si počíhal na puk za obranou Mory, ale z nájezdu přestřelil. Vedení do třetí části si tak přenesli Hanáci.

Třetí třetina odstartovala přesilovkou Vítkovic, ve které ale zvýhodněný tým nepředvedl téměř vůbec nic. Hra se odbývala, čas plynul a více méně vše nasvědčovalo tomu, že stav, určený druhou periodou, bude asi i konečným. Vítkovická snaha o vyrovnání byla znát, ale až do 50. minuty vyznívala na prázdno. Až si vzal kotouč Šimon Stránský, prokličkoval se s ním až před Konráda, kterého také z blízka překonal – 5:5. Nepříjemností pro modro-bílé ale byl fakt, že po jednom ze soubojů v obranném pásmu zůstal na ledě zadák Peter Trška, z ledu mu musel pomoci lékař a prakticky okamžitě zamířil do kabiny a utkání už nedohrál. Ostravané závěr třetí třetiny hráli více méně v útočném pásmu, ale Olomouc jim pak svou nedisciplinovaností sama dala šanci na další zvrat zápasu. Přesilovou hru využili za pouhých 14 vteřin, z kruhu opět tvrdě pálil Lukáš Kucsera – 6:5. Necelé dvě minuty do konce a Vítkovice opět ve vedení. Jenže ještě zdaleka nebylo hotovo. Hanáci po oddechovém času sáhli ke hře bez brankáře, probíhaly poslední vteřiny, když Petr Kolouch nastřelil Daniela Dolejše a odražený kotouč napálil do odkrytého prostoru k velké nelibosti domácích fanoušků 35 vteřin před třetí sirénou Zbyněk Irgl – 6:6.

Neuvěřitelná přetahovaná tak pokračovala v prodloužení, oba týmy se střídaly v nájezdových akcích, ale více ze hry měla Mora, Vítkovičtí však udrželi útočné choutky soupeře na uzdě a dotlačili duel do samostatných nájezdů.

Penalty začínal Lukáš Kucsera, ale třetí trefu nepřidal. To Zbyněk Irgl za hosty otevřel skóre kličkou do bekhendu. Třetím pravákem v nájezdech byl vítkovický Jakub Lev, který si stáhl puk do forhendu a vyrovnal sérii. Proti Petru Kolouchovi se postavil už opět Patrik Bartošák a nedovolil mu skórovat. Třetí série byla bezbranková, neuspěl ani Roman, ani Jergl. Jan Schleiss posunul ranou mezi betony Vítkovice do vedení, Jan Knotek ale srovnal. Pátou sérii rozjel úspěšně Šimon Stránský a když pak Bartošák zlikvidoval pokus Petra Strapáče, bylo konečně po všem a Vítkovice braly alespoň dva body – 7:6. Vítězná série modro-bílých v domácím prostředí se natáhla na osm výher.

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Olomouc 7:6 SN (3:2, 1:3, 2:1 – 0:0)

Branky: 16. Kucsera (P. Zdráhal), 19. Poletín (Kucsera), 20. D. Květoň, 26. Tybor, 50. Š. Stránský (Schleiss, Gregorc), 59. Kucsera (Gregorc, Olesz), rozhodující nájezd Š. Stránský – 2. Kolouch, 18. Jergl (J. Knotek, Ostřížek), 23. Mráz (Burian), 28. Kolouch (Strapáč), 33. Irgl (Kolouch, J. Galvas), 60. Irgl (Jergl, Kolouch). Rozhodčí: Hribik, Šír – Hlavatý, Gebauer. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4 139. Střely na branku: 23:40

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák (od 23. Dolejš / nájezdy Bartošák) – Výtisk, D. Krenželok, Šidlík, Gregorc, Mrázek, Trška, Černý – Olesz, Lev, Dej – D. Květoň, Roman, Tybor – Kucsera, Poletín, Szturc – Schleiss, Š. Stránský, Zdráhal

HC Olomouc: Konrád – Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, J. Galvas, Švrček, Rutar – Ostřížek, J. Knotek, Jergl – Strapáč, Kolouch, Irgl – Burian, Skladaný, Holec – Laš, Mráz, Tomeček