HC Oceláři Třinec1113Prohra, Prohra

Datum Čas Sezóna
8.8.2017 17:00 2017-2018

VIT – TRI 6:3: Letní derby s výbornou atmosférou ovládly Vítkovice

Přes čtyři tisíce fanoušků si nenechalo ujít první vzájemný duel Vítkovic s Třincem v přípravě. OSTRAVAR ARÉNA navzdory tropickým teplotám a nádhernému počasí žila hokejem. Vítkovice přitom slavily na všech frontách, test fanzóny před utkáním vyšel na výbornou a především v samotném zápase se modro-bílé barvy dočkaly šestigólové výhry nad favorizovaným rivalem ze Slezska.

Tropické teploty jako by hokejovou horečku vyhnaly ještě výše. Navzdory přípravnému utkání a srpnovému termínu byl o derby mezi Vítkovicemi a Třincem mezi fanoušky velký zájem. Ostravané nastoupili ještě stále bez Jakuba Lva, na druhé straně už ale nechyběl útočník Radoslav Tybor. Oceláři přivezli na půdu rivala tři pětky, navíc většinou s hráči, kteří chyběli při premiéře v Olomouci. Vítkovice přišly s první šancí, když už po půlminutě pálil zajímavě po spolupráci do tandemu Radoslav Tybor. Útok Ocelářů na sebe také nenechal dlouho čekat a nutno přiznat, že hned z první šance vytěžili hosté vyloučení, které byli s to potrestat. První pokusy v početní výhodě sice Bartošák kryl, ale proti důraznému Tomáši Marcinkovi, který propasíroval kotouč z brankoviště do klece už byl krátký – 0:1. Příznivci červeno-bílých barev slavili, ale ne dlouho. Vítkovickým pomohla také nedisciplinovanost soupeře. Tybor udržel kotouč v pásmu, posunul k modré čáře na Ivana Baranku, který mohl pálit, ale rozhodl se nabít Karolu Slobodovi, jehož nechytatelnou bombu ani Peter Hamerlík nemohl vidět, rána byla tak prudká, že se okamžitě vrátila do kluziště, ale sudí byli pozorní a gól viděli – 1:1. Krátce na to mohli Ostravané získat v další přesilovce vedení, jenže tentokrát i přes velký tlak v pásmu úspěch neslavili. Druhý gól měl na holi Patrik Zdráhal, který osamocen unikl, jenže jeho bekhendovou střelu Hamerlík vystihl. Na druhé straně se o brejk pokusil Daniel Rákos, Rastislav Dej jej zastavil, jenže nedovoleně. Oceláři byli nebezpeční ve své druhé početní výhodě, ale nejvíce vzruchu přinesl kontakt Zbyňka Irgla v brankovišti s Patrikem Bartošákem. V závěru periody ještě formace vedená Rostislavem Oleszem uzamkla Oceláře v jejich pásmu, ale remízový stav vydržel až do pauzy.

Druhá třetina patřila jak výsledkově, tak herně jednoznačně domácím. Vítkovice začaly už v úvodu periody dobře. Ve 23. minutě propálil vše před sebou dělovkou zpoza kruhů Lukáš Kucsera a získal tak pro modro-bílé vedení – 2:1. Třinec chtěl kontrovat v početní výhodě, jenže opak byl pravdou, David Květoň se dostal do náznaku úniku, z kterého pramenil faul na straně hostí a oba týmy hrály ve čtyřech hráčích. V rovnovážném stavu to byly opět Vítkovice, kdo určoval tempo hry, a to i pak v pěti hráčích na obou stranách. Radoslav Tybor se vydal na zteč po křídle, ale jeho střela mířila těsně vedle. V polovině utkání to ale napravil samotný kapitán Rostislav Olesz, když přesně vymetl růžek Hamerlíkovy klece – 3:1. Ve 34. minutě se Třinec poprvé a ve druhé části také naposledy osmělil k vlastní útočné akci, trochu zamotal domácím hlavu, ale bez větší střelecké šance. Navíc na jeho straně následovalo další vyloučení a Vítkovice znovu převzaly kontrolu a drtivě dorážely v útočném pásmu. Jenže ani modro-bílí nebyli zcela dokonalí, smolnou chybu v rozehrávce v obranné třetině zachytil Erik Hrňa a efektním dloubákem pod víko snížil – 3:2. Ne na dlouho. Rostislav Olesz vrátil svému týmu dvoubrankové vedení, pětatřicet sekund po Hrňově trefě – 4:2. V poslední minutě druhé třetiny pak předvedli nádhernou spolupráci v přečíslení dvou proti jednomu David Květoň s Radoslavem Tyborem a domácí měli už tříbrankový náskok – 5:2.

Ačkoli třetí třetinu načaly zajímavou akcí Vítkovice, většina z ní patřila hostům. Třinec se pokusil zatlačit na soupeře a dařilo se mu to. Velkou šanci měl ve 42. minutě Irgl, ale minul volný prostor v Bartošákově kleci. Krátce poté musel vítkovický gólman vytahovat proti ostré střele Janka rychlou lapačku. Oceláři se mohli radovat i zásluhou dvojité přesilovky. Minutu a půl dlouhou pobídku pěti proti třem využil druhým gólem Tomáš Marcinko – 5:3. Až ve 48. minutě se domácí připomenuli, jedovatou střelu poslal od modré na Hamerlíka chorvatský zadák Ivan Puzič a trefil slovenského brankáře rovnou do masky. Zajímavou akci předvedl Šimon Stránský, ukázal své rychlé ruce, bohužel v zakončení mu chybělo trochu přesnosti. Vítkovičtí za daného stavu nemuseli nikam pospíchat, čas hrál pro ně. Nevyužili sice další přesilovou hru, nicméně stále vedli o dvě branky. Třinecký finální nápor měl přijít v 57. minutě při vyloučení Lukáše Kloka. Václav Varaďa na střídačce Třince odvolal brankáře, jenže Oceláři ani nezaujali palebné postavení, když kotouč vyvezl do středního pásma David Květoň a posunul na Ondřeje Romana, který krátce za modrou čarou pečetil vítkovickou výhru do odkryté klece – 6:3. Navzdory létu a srpnu v plném proudu více než čtyři tisícovky fanoušků slavily výhru nad rivalem ze Slezska a bylo vidět, že s náležitoým požitkem. Odveta Letního hokejového šlágru mezi Vítkovicemi a Třincem se hraje v pátek v třinecké WERK ARENĚ. Vítkovičtí permanentkáři mají na utkání vstup zdarma.

Ohlasy trenéra po utkání:

Příprava 2017

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Oceláři Třinec 6:3 (1:1, 4:1, 1:1)

Branky: 7. Sloboda (Baranka, Tybor), 23. Kucsera (Kolouch), 30. Olesz (Kolouch), 37. Olesz (Zdráhal), 40. Tybor (D. Květoň), 59. Roman (D. Květoň) – 5. Marcinko (O. Kovařčík), 37. Hrňa, 46. Marcinko (Marosz). Rozhodčí: Mrkva, Kubičík – Hlavatý, Rožánek. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 4157

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Baranka, Hrbas, Klok, Sloboda, Výtisk, Trška, Puzič, Urbanec – D. Květoň, Roman, Tybor – Olesz, Š. Stránský, Zdráhal – Kucsera, Kolouch, Dej – Kurovský, T. Jáchym, Szturc

HC Oceláři Třinec: Hamerlík – Linhart, Adámek, Musil, M. Doudera, Jank, Haman – Rákos, Marcinko, O. Kovařčík – Dravecký, M. Kovařčík, Irgl – Svačina, Marosz, Hrňa – Hladoník