HC Oceláři Třinec0112Výhra

23.3.2022 19:00 A tým 2021-2022 ČF3

ČF3 VIT – TRI 1:2: Třinec přidal třetí výhru, fotbalově rozhodl Musil

Foto Petr Kotala

K třetímu utkání se série přesunula do Ostravy. Co se ale nezměnilo, byl obraz hry obou soupeřů. I třetí utkání totiž nabídlo vyrovnaný hokej, ve kterém o vítězi rozhodly jen ty nejmenší detaily. Vítkovicím se podařilo v přesilových hrách udržet třinecké střelce na uzdě, ale o vítězi rozhodl sváteční střelec David Musil, navíc po šťastném odrazu o brusli. Vítkovice tak budou ve čtvrtek odvracet první mečbol Třince.

Čtvrtfinálová série se přesunula do Ostravy. Třinec si na vlastním ledě vybudoval dvouzápasové vedení. Vítkovičtí měli rovněž v plánu využít domácího prostředí k úspěchu. První dva zápasy byly vcelku vyrovnané, o to větší byla víra modro-bílých pro utkání před vlastním publikem, mohlo být jedním z rozhodujících faktorů. Pro tým trenéra Miloše Holaně ale byl důležité, že po dlouhé době měl dva dny k dispozici na regeneraci a přípravu – v předešlých deseti dnech absolvovalo mužstvo sedm utkání. Z důvodu přenosu O2TV Sport se utkání hrálo až netradičně pozdě – v 19:00 hodin.

V úvodu utkání byli aktivnější hosté, jako první se ke střele dostal po buly Musil, ale třinecký obránce mířil jen doprostřed branky. Lépe vypadala akce Michala Kovařčíka, který v souboji přetlačil Kováře, ale jeho bekhend nebyl přesný. Vítkovice navíc hned na to hrály v šesti a nabídly tak soupeři první přesilovou hru. V té střílel z pravého kruhu Hrňa mimo a následně našel Marinčin jen připravenou Stezkovu lapačku. Kundrátkovu tvrdou střelu obětavě zastavil Plášil a Illéš, který pykal na trestné lavici, se mohl vrátit na led. Dravecký svou střelou sice jen vyprášil Stezkovy betony, ale kotouč se nebezpečně odrazil do prostoru, kam si najížděl Chmielewski, ten na kotouč naštěstí nedosáhl. Po buly v útočném pásmu skryl za bránící hráče střelu Lakatoš a Kacetl měl co dělat, aby puk zkrotil na svých betonech. Ke vzdálenější tyči dobře mířil také Illéš, ale brankář Třince byl připraven a zasáhl vyrážečkou. Dobrou myšlenku měl Hruška, který hledal z rohu své spoluhráče před brankou, ale nikdo v modrém nedokázal na přihrávku zareagovat. Vítkovičtí před utkáním avizovali, že se budou muset více tlačit do branky a zasypat Kacetla střelami. Přesně to ukázali při střele Kocha, které dobře clonil Fridrich. Zajímavé momenty měla čtvrtá formace Vítkovic, ale Bittenovo zakončení nebylo přesné, naopak na druhé straně si museli dát pozor na protiútok bratří Kovařčíků. Po faulu Bondry hráli třinečtí druhou přesilovou hru, nicméně zprvu to byl právě slovenský útočník, kterému bylo bráněno ve hře. Třinečtí rychle kombinovali a nepouštěli k sobě vítkovické obránce. Z pravého kruhu nebezpečně střílel Hrňa. Po tlaku Třince zahrozili také domácí, ale Krenželokova střela mířila nad branku. Třinec mohl udeřit z brejku, když se do úniku dostal Marko Daňo, ale Stehlík se k němu zvládl skvěle vrátit a odzbrojit ho. Do další šance se s velkou porcí štěstí dostal opět Daňo, ale z bezprostřední blízkosti Stezku nepřekonal. Záhy se dostali vítkovičtí do přečíslení, ale Lakatošovi se nepodařilo dostat puk na Fridricha skrz dobře postaveného Doudery. V poslední minutě měli třinečtí další velkou šanci, ale k Romanovi se v pravou chvíli vrátil Bitten, který útočníka Třince zablokoval a nepustil jej ke střele.

Nebezpečně pálil Pedan, který chtěl trefit prostor nad ramenem Kacetla u bližší tyče, ale kotouč nakonec zasáhl třineckého brankáře do masky. Střela Bittena, který se prodral do pásma podél levého mantinelu, měla potřebnou razanci, ale mířila jen doprostřed branky. Po buly byl ke střele připraven Illéš, ale kotouč prolétl kolem levé Kacetlovy tyče, stejně jako o malou chvíli později teč Bernovského. Vítkovice byly v úvodu druhé třetiny aktivnějším týmem a na Kacetla létala jedna střela za druhou. Nicméně vítkovičtí střelci nemířili přesně. Potlesk slušně zaplněné haly si vysloužila čtvrtá formace, která hýřila pohybem a Bitten se odvážně rval na třineckém brankovišti. Stezka byl ve druhé třetině dlouho bez práce, nebyli to právě třinečtí, kteří otevřeli skóre zápasu, když Chmielewski zpoza branky našel na vrcholu brankoviště Hrňu, který si poradil s trojnásobnou přesilou a prostřelil Stezku – 0:1. Blízko vyrovnání byl Flick, kterému vleže přesně nabil Kalus, ale Kacetl udržel kotouč pod svými betony. V přerušené hře po ofsajdu Vítkovic Daňo píchl čepelí své hole Lakatoše, který následně neudržel nervy na uzdě. Rozhodčí si všiml jen oplácení vítkovického útočníka a Třinec tak hrál další přesilovou hru. Ta ale trvala jen necelou minutu, než se faulu dopustil Svačina, který zastavil rozvíjející se akci domácích. První šanci měl na holi Hruška, který si najel na teč Krenželokovy střílené přihrávky, kotouč ale skončil za brankou. Vítkovice porkačovaly v kombinaci, ke střele se dostal Lakatoš i Solovjev, ale teprve střela Jana Bernovského z levého kruhu byla přesná skončila za zády Kacetla – 1:1. Třinec mohl jít zpět do vedení, ale Musilova střela byla ztečována mimo branku. Nepřesně střílel i Kalus, který se snažil trefit k levé tyči. V závěru třetiny fauloval Chmielewski a domácí tak dostal k dispozici první plnohodnotnou přesilovou hru. Před druhou sirénou si ale domácí tlak nevypracovali.

Vítkovice začaly třetí třetinu v pokračující přesilové hře, ale měly problém se usadit v pásmu. Povedlo se to až po Hruškově střele, ale to do návratu vyloučeného Chmielewskiho zbývalo osm vteřin. Právě polský útočník se ocitl v šanci na hranici brankoviště, ale jeho bekhend z otočky mířil mimo. Rychlou akci Třince zakončoval Michal Kovařčík, který svou střelou orazítkoval hned dvě tyče vítkovické branky, ale kotouč se odrazil přesně do míst, kam si najížděl z druhé vlny David Musil, od jehož brusle se kotouč odrazil za Stezku – 1:2. Čas plynul rychle, ale přesto jej zbýval dostatek k tomu, aby vítkovičtí stihli vyrovnat. Pokusil se o to tvrdou střelou po buly Kovář, ale puk se od tyče odrazil do ochranné sítě. Ohánět se musel ale hlavně Stezka, nejprve zasahoval proti tvrdé střele Doudery od modré čáry nebo pokusu Ondřeje Kovařčíka z levého kruhu. Daňo se pěknou individuýlní akcí dostal až před Stezku, zpětnou přihrávkou ale hledal lépe postaveného Kundrátka, ale třinecký bek na Stezku nevyzrál. Do protiútoku se navíc vydal Lakatoš, ale ani on Kacetla tváří v tvář nepřekonal. Necelou minutu a třičtvrtě se domácím povedlo přerušit hru v útočném pásmu a na řadu tak mohl přijít oddechový čas, po kterém zůstal Stezka na střídačce. Záhy se ale musel vrátit do branky, protože rozhodčí chybně odpískal zakázané uvolnění. Třinecký v závěru stačilo pouze vyhazovat na zakázaná uvolnění a probránit se k třetí výhře série.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): Samozřejmě mě těší výsledek. To vítězství pro nás je důležité, dát na 3:0 je super do dalšího utkání. I když nás výkon se mi moc nelíbil. První dvě třetiny to nebylo z naší strany ono. Po té brance ve třetí třetině jsem už na hráčích viděl, že to dáme. Když jsme hráli zodpovědně, tak jsme domácí nepouštěli do nějakých šancí, kromě Lakatošova nájezdu. Myslím si, že to opět bylo vyrovnané a urputné. Dneska jsme možná malinko šťastnější, ale bereme třetí bod, což je v sérii skvělé.

Miloš Holaň (HC VÍTKOVICE RIDERA): Podobný průběh všech tří zápasů. Snažíme se, bojujeme, ale Třinec jde do vedení. Nás to pak stojí spoustu sil, abychom vyrovnali. Místy jsme byli lepší, místy nás zase držel Aleš Stezka, ale chybí nám ten jeden gól. I trochu štěstí. Měli jsme břevno, samostatný nájezd, neproměnili jsme. Ta tíha je potom na hráčích vidět, že to rveme na sílu, ale nemáme tu lehkost, kterou bychom potřebovali v zakončení. Za tři zápasy jsme prakticky dali gól jen v přesilových hrách, potřebujeme to překlopit na svou stranou při hře pět na pět. Poslední krok je pro soupeře určitě nejtěžší, my se budeme snažit mu to udělat co nejtěžší a budeme chtít vyhrát.

Generali Česká pojišťovna play off TELH – čtvrtfinále

1:2
(0:0, 1:1, 0:1)

Stav série: 0:3

Branky: 35. Bernovský (Hruška, Lakatoš) – 29. Hrňa (Chmielewski, Marcinko), 45. Musil (M. Kovařčík, O. Kovařčík). Rozhodčí: Veselý, Šindel – Komárek, Kis. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 435. Střely na branku: 20:25.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Stezka – Pedan, Solovjev, Plášil, J. Stehlík, L. Kovář, Koch – L. Krenželok, J. Hruška, Bernovský – Fridrich, Lindberg, Lakatoš – R. Bondra, Flick, M. Kalus – Dej, Bitten, Illéš – Chlán

HC Oceláři Třinec: Kacetl – Doudera, Marinčin, Musil, Kundrátek, Zbořil, Zahradníček – Daňo, Vrána, Růžička – Nestrašil, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Svačina, Marcinko, Hrňa – Hrehorčák, Roman, Chmielewski – Dravecký