HC VÍTKOVICE RIDERA3003Prohra
HC Oceláři Třinec2204Výhra

15.2.2021 17:30 A tým 2020-2021 16

VIT – TRI 3:4: Přestřelka v první třetině a dvojitý obrat

Rychlé nástupy Třince do prvních dvou třetin. V té úvodní jej Vítkovice zachytily a obracely z 0:2 na 3:2, v druhé ale Oceláři skóre dorovnali a znovu se ujali vedení. Ostravané bojovali srdnatě, ve vyrovnaném zápase ale padli i vinou neproměněných šancí.

Čtvrté derby se hrálo už s navrátilci z reprezentace. Vítkovice nominovaly Dominika Lakatoše, Třinec ze svých tří reprezentantů jen Adama Musila, Stránský a Špaček zůstali mimo sestavu.

Modro-bílí chtěli odčinit kolaps z Třince, ale nevykročili za svým cílem úspěšně. Už po 48 sekundách se Oceláři z první akce ujali vedení po změti dorážek z holí Růžičky a Hrehorčáka. Vítkovice navzdory aktivitě inkasovaly záhy podruhé, ve 4. minutě propadlo nahození Mariana Adámka od modré čáry Svobodovi až do klece. Za stavu 0:2 to s domácími nevypadalo vůbec dobře, ale bylo to jen entré k dalšímu průběhu. V 6. minutě objel reprezentačního obránce Musila zadák Patrik Koch a zavěsil kotouč do růžku Štěpánkovy brány. Vítkovičtí přidávali na obrátkách. Ve 14. minutě jim vyrovnání zařídil střelou od modré čáry po buly v útočném pásmu Lukáš Kovář. Za stavu 2:2 měli navrch Ostravané a v poslední minutě první třetiny svou převahu promítli i do vedoucí branky při sražení kotouče do třinecké klece v přesilové hře po střele Dominika Lakatoše.

Přestřelka úvodní třetiny stanovila skóre 3:2 pro Vítkovice. Oceláři udělali během přestávky změnu v brankovišti, kam se postavil Ondřej Kacetl. A ten už ke smůle Ostravanů v zápase nekapituloval. Znovu to byly první minuty hry, které stanovily výsledek. Po minutě a půl se hosté dostali do přečíslení a střelou z pravého kruhu do protipohybu brankáře Svobody srovnával David Kofroň. Vedení pak po další minutě vrátil červeno-bílým Martin Růžička, tentokrát z levého kruhu – 3:4. Třinec vedl, ale nebyl ještě konec.

Ostravané se vrátili do hry. Ve 28. minutě našlápl k ataku z levé strany Lukáš Krenželok, Kacetla prostřelil, ale trefil pouze pravou tyč. Neujaly se pokusy ani Irgla, ale ani Hrni na druhé straně, takže do třetí třetiny si vedení odnesli hosté.

Poslední dějství v úvodu poznamenala vyloučení, ale zároveň nevyužité početní výhody. Obrovskou šanci na návrat do zápasu měli domácí při vlastním oslabení, když ujel Hruška, byl faulován a Vítkovičtí získali k dispozici trestné střílení. Zbyněk Irgl ale rozvážnou penaltou na Kacetla nevyzrál. Hra se rychle odbývala, šance byly na obou stranách, ale skóre se neměnilo ani v závěrečné power play Vítkovic. Třinec se na tři body nadřel, ale nakonec je z Ostravy odvezl všechny.

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Oceláři Třinec 3:4 (3:2, 0:2, 0:0)

Branky: 6. Koch (Lakatoš), 14. L. Kovář (J. Hruška), 20. Lakatoš – 1. M. Růžička (Hrehorčák, Kundrátek), 4. Adámek (Marcinko), 22. Kofroň (M. Kovařčík), 23. M. Růžička (Hrehorčák, Vrána). Rozhodčí: Mrkva, Hejduk – Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Bez diváků. Střely na branku: 26:29

HC VÍTKOVICE RIDERA: M. Svoboda – Galvinš, Gewiese, Pyrochta, L. Kovář, Koch, L. Doudera, R. Černý – L. Krenželok, J. Hruška, Lakatoš – Svačina, Dej, Irgl – Mallet, Flick, Kalus – Fridrich, Werbik, Schleiss

HC Oceláři Třinec: Štěpánek (od 21. Kacetl) – Gernát, M. Doudera, Freibergs, Kundrátek, Musil, Adámek – Hrehorčák, Vrána, M. Růžička – Kurovský, Marcinko, Rodewald – Kofroň, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Dravecký, M. Roman, Hrňa – Chmielewski