HC VÍTKOVICE RIDERA0011Prohra
HC Oceláři Třinec0112Výhra

24.3.2019 15:00 A tým 2018-2019 ČF 3

PLAY OFF VIT – TRI 1:2: Gól přišel pozdě, Třinec urval mečbol série

Ani plná hala, ani domácí led jim nepomohl k vytouženému cíli. Vítkovičtí hokejisté navzdory aktivnímu přístupu ke třetímu utkání doplatili na nízkou střeleckou produktivitu. Třinec mistrně využil chyb v  jejich defenzivě a i přes dramatický závěr udržel vedení až do konce. Po třech zápasech vedou Oceláři 3:0 na zápasy, Ostravané v pondělí budou od 17 hodin v OSTRAVAR ARÉNĚ odvracet konec sezony.

Vítkovičtí před přesunem série na vlastní led věřili, že využijí svou pověstnou domácí sílu a že dokážou i tak silný a kvalitní Třinec, navíc povzbuzený domácími úspěchy, přetlačit. V jejich snažení jim minimálně v úvodu třetí bitvy pomáhala prakticky vyprodaná OSTRAVAR ARÉNA, kde ale slušné zastoupení měli i hosté. Modro-bílí udělali v sestavě drobnou změnu v tom, že upravili složení obranných řad a rozhodli se hrát na sedm beků.

Vítkovické přivítalo obrovská modro-bílá kartoniáda, která dávala tušit, že Ostrava stojí za svými bojovníky. A ačkoli samotný začátek poznamenaly mírné technické trable s časomírou, tak domácí rozhodně přistoupili k duelu aktivně a nebojácně. V první třetině Vítkovičtí Třinec dokonce přestříleli, velice zjednodušeně se také dá říct, že soupeře ze Slezska ani k ničemu nepustili. Zda fakt, že kromě dvou momentů – pokusu Marcinka z 8. minuty a tlaku do brány v posledních vteřinách periody – měla na svědomí pouze a jen vítkovická aktivita, či zda to bylo dáno i určitým vyčkáváním ze strany Třince, to je nezodpovězenou otázkou. Jisté ale je, že opticky měli modro-bílí více ze hry, ale na druhé straně také to, že svou poziční i pohybovou převahu bohužel nedokázali nijak zužitkovat. Zahráli si dvě přesilové hry, nevyužili ani jednu. Dobře ale zapracovalo i oslabení Vítkovic, když ani Třinec ve své početní výhodě nijak zvláště nevynikal. Ve výborné atmosféře zaplněné Arény dvacet minut gól nepřineslo, ale zajímavý a aktivní hokej, především ze strany domácích, určitě ano.

Třinec po přestávce zabral, nicméně druhou třetinu odstartoval spíše výpad tří „Romanovců“ proti dvěma Třineckým, bohužel se slabým zakončením. Oceláři přidali na aktivitě i důrazu, ve 24. minutě likvidoval nebezpečný pokus Rotha Bartošák. Smyčka kolem domácích se utahovala, nicméně oni sami si chybkou v obranném pásmu pod sebou lidově řečeno podřízli větev. Křížná přihrávka, která prošla na kruh na zapomenutého Michala Kovařčíka a hosté se ujali vedení – 0:1. Vítkovičtí rozhodně nepodlehli panice, vytvořili si šance, slibné šance, ale efektivní reakce nepřišla. Neprosadil se Lev ze strany po kombinaci s Dejem, ani Tybor poté, co Květoň zachytil rozehrávku Hrubce. Neuspěla ani třetí formace, střílející Szturc, dorážející Poletín nebo Schleiss, který se pokusil obkroužit Hrubcovu klec. Třinečtí znovu zatlačili v přesilové hře, tentokrát ale Bartošák Wereka a Svačinu vychytal, ve 40. minutě pak před ním stál zcela osamocen Marcinko, ale puk poslal bekhendem až pod strop vyprodané Arény.

Úvod třetí třetiny nabídl přelévání hry i šancí, hokej nahoru dolů, ale bez vyložených šancí, spíše zkoušení možností, hledání cesty. Ve 43. minutě obkroužil Petr Vrána Bartošákovu branku, neradoval se, ale videorozhodčí přesto pro jistotu situaci prozkoumal. Dal za pravdu verdiktu z ledu, puk nepřešel brankovou čáru. Poté začal Třinec sázet spíše na kontrolování dění na ledě. Hosté výborně napadali už ve středním pásmu, znesnadňovali tím rozehrávku Vítkovic, útočně se nikam nehnali, vyčkávali na soupeře a jejich plán se jim dařil. Když už se domácí dostali před Hrubce, zradila je koncovka, jako například při výpadu Romana, kdy přestřelil. Ve 49. minutě nastřelili Oceláři z ojedinělé šance tyč. I když kontrolovali hru, byli stále nebezpeční. Šimon Hrubec se pod palbu dostal zejména v 50. minutě, jenže ani před bránu najíždějící Dej, ani z modré pálící Výtisk neuspěli. Pak přišel další bod zvratu, Oceláři z nenápadné akce vstřelili druhý gól, Petr Vrána zajel s pukem do rohu, ale nastřelil před bránu, kde pohotově doklepával projíždějící Martin Růžička – 0:2. Zdálo se být po zápase, ale nebylo. Vítkovičtí se nevzdali, minutu a půl před koncem odvolali Bartošáka a do karet jim hrálo i pozdní vyloučení Adamského. V šesti proti čtyřem to byl symbolicky vítkovický hráč s číslem 83, kdo potrestal provinění třineckého plejera s numerem 83. Šimon Stránský z kruhu ranou prostřelil Hrubce, který měl částečně zakrytý výhled – 1:2. Jenže snížení přišlo pozdě, dvaadvacet vteřin do třetí sirény Třinec sice pod tlakem, ale přesto ustál a urval třetí výhru v řadě.

Čtvrté čtvrtfinále hostí opět OSTRAVAR ARÉNA hned v pondělí, tentokrát v 17 hodin. Za stavu 3:0 má Třinec v sérii mečbol, Vítkovice se pokusí na svém ledě urvat výhru a odvrátit konec sezony.

GENERALI PLAY OFF TIPSPORT EXTRALIGY

Čtvrtfinále – 3. ZÁPAS

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Oceláři Třinec 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Stav série: 0:3

Branky: 60. Š. Stránský (Trška, Kucsera) – 24. M. Kovařčík (M. Doudera, Cienciala), 52. Růžička (Vrána, Werek). Rozhodčí: Pešina, Pražák – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 9 833 (vyprodáno). Střely na branku: 32:21.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Hrabal, Trška, Výtisk, Mrázek, Šidlík, Gregorc, D. Krenželok – Olesz, Lev, Dej – D. Květoň, Roman, Tybor – Szturc, Poletín, Schleiss – Kucsera, Š. Stránský, Zdráhal

HC Oceláři Třinec: Hrubec – M. Doudera, Roth, Galvinš, Musil, Adámek, Matyáš – Svačina, Vrána, Růžička – Werek, Marcinko, Hrňa – Adamský, Polanský, Dravecký – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Chmielewski