HC VÍTKOVICE RIDERA1012Prohra
HC KOMETA BRNO0213Výhra

14.3.2018 18:20 A tým 2017-2018 ČF2

PLAY OFF VIT – KOM 2:3: Emoce, bitky, střety, Kometa opět o gól lepší

Už ve druhém utkání dosáhla série mezi Vítkovicemi a Komety snad vrcholu emocí a vyhrocení. Šarvátky střídaly šarvátku, dokonce i v hledišti musela zasahovat policie, aby zpacifikovala především hostující fanoušky. Herně měly z úvodu více Vítkovice, ale Kometa dokázala během 48 sekund utkání otočit a připsat si tak druhé vítězství v sérii.

HC Kometa BrnoÚterní výhrou v prvním čtvrtfinálovém duelu se vedení v sérii ujala mistrovská Kometa. Domácí Vítkovice ale o ztrátě výhody nechtěly před utkáním nic slyšet. Netradičně v modrých dresech letos poprvé vyrukovali na brněnského soupeře a věřili také v premiérový domácí úspěch proti Jihomoravanům. Zápas začal velkým náporem Vítkovic. Kometa ale úvod ustála a hodně jí v probuzení pomohla první přesilová hra ze 3. minuty. Hosté se pokusili početní výhodu sehrát podobně, jako ve vítězném úterním prodloužení, ale domácí byli připravení a pokryli finální střely Haščáka i Zaťoviče. Ostravané se však nevrátili v pěti hráčích k aktivní hře, naopak, byli přitlačeni a museli se bránit. První třetina byla ale především o emocích a drobných i větších šarvátkách. Vše odstartoval kontakt mezi Zdráhalem a Čiliakem. Následně se po další skrumáži do sebe málem pustili Olesz s Krejčíkem a v permanenci byl i Erat s Kolouchem či Květoň. Herně se díky kouskování a strkanicím Vítkovice dokázaly opět soupeři vyrovnat. Nebezpečnou střelu vyslal v 10. minutě na Čiliaka Výtisk, brankář pouze vyrazil, ale Kolouch na úspěšnou dorážku nedosáhl. Obětavost v obraně předvedl záhy útočník Dej, který se položil do přečíslení Komety tří proti jednomu a akci zastavil. Že dokáže slovenská sedmadvacítka ve vítkovických barvách i útočit, ukázal při dalším střídání. První formace zavřela hosty v jejich pásmu, Dej našel na kruhu Jakuba Lva, který po otočce parádně trefil pod víko – 1:0. Navýšení skóre, navzdory přesilovce, nepřišlo. V samotném závěru třetiny se k dorážce u tyče snažil protlačit Čermák, ale pozorná obrana mu nedovolila zakončit do volného prostoru v bráně.

Emoce z ledu se během přestávky přesunuly i do hlediště, a to tak, že dokonce kvůli nim musel být zápas na pár minut přerušen. V úvodu druhé třetiny se, odhadem z tribuny, část skalních fanoušků Brna snažila dostat ke kotli Vítkovic, následkem čehož došlo k potyčkám u rohu kluziště. Vše museli řešit jak pořadatelé, tak dokonce také policisté. Při přerušení zápasu se pak emoce vrátily zpět i na led a při vybruslování se strhly šarvátky i mezi hráči. Když se znovu začalo hrát, oba celky byly na tom s aktivitou podobně. Vyrovnaný průběh hry potíraly jen přesilové hry. Emoce na ledě byly stále. Vítkovice ve 26. minutě v početní výhodě sahaly po druhém gólu, ale dojíždějící Trška nastřelil pouze tyč Čiliakovy brány. Opět smůla, která se měla domácím vymstít. Podobně jako netrefený kotouč před odkrytou klecí při tlaku Kolouchovy formace ve 34. minutě. V následné přesilovce totiž štěstí stálo na straně hostů a ti díky tomu vyrovnali. Nepovedené vyhození srazil Petr Holík z voleje směrem k bráně a Marcel Haščák úspěšně protečoval mimo Bartošákův dosah – 1:1. Než se Vítkovičtí vůbec stačili oklepat, už ztráceli. Pouhých 48 vteřin trvalo Brnu otočení zápasu, k Martinovi Eratovi za bránou se odrazil volný kotouč a hostující lídr našel v mezikruží nikým nehlídaného Radima Zohornu, který se z jízdy střelou z první nemýlil – 1:2. Domácí si vzali oddechový čas. Zkonsolidovali se, ale nemohli se prosadit. Důkazem byl důrazný tlak do brány ve 38. minutě i rychlý únik Zdráhala v posledních vteřinách druhé třetiny. Bohužel ani jedna z akcí neskončila gólem.

Vítkovičtí pro poslední dějství trochu přeskupily síly v útočných formacích. Do hry se dostal Daniel Kurovský a hned při svém prvním střídání měl slibnou šanci, ale jeho pokus do protipohybu minul levou tyč. Snahy domácích o srovnání stavu vzaly bohužel rychle za své. Pomohla další přesilová hra a nádherně sehraná kombinace, po křížném pasu Zaťoviče se trefil mladík Martin Nečas a v podstatě rozhodl o výsledku – 1:3. Kometa, hodná pozice obhájce titulu, zkušeně hlídala dění na ledě a držela si Ostravany na distanc. Šarvátky ani další vyhrocené situace jí neškodily, naopak, kouskování hry bralo vítr z plachet především domácím. Domácím se nevyvedly dvě přesilové hry a zdálo se být jasné, že je po nadějích. Ty přece jen v 56. minutě oživil Ondřej Roman. Marka Čiliaka nachytal na švestkách, když mu jeho nahození z poloviny kluziště propadlo do klece – 2:3. Gólový rozdíl nalil novou krev do žil domácím hráčům i fanouškům. Minutu a půl před koncem se Vítkovice odhodlaly pro hru bez brankáře, neinkasovaly, ale také jen velice málo ohrozily defenzivně konsolidovaného soupeře. Brno ustálo tlak a zapsalo druhou výhru. Okamžitě po závěrečném hvizdu se však na ledě strhla hromadná bitka, kterou rozhodčí museli dlouhé okamžiky kočírovat.

Už teď je jasné, že tato série bude mít další vyhrocené pokračování. Nyní se oba týmy střetnou na půdě Komety. V Brně se hraje v sobotu a v neděli, shodně od 17 hodin.

Generali Play Off TELH 2018 – Čtvrtfinále

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Kometa Brno 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Stav série: 0:2

Branky: 14. Lev (Dej, Hrbas), 56. Roman (Sloboda) – 35. Haščák (Holík), 36. R. Zohorna (Erat, Bartejs), 44. Nečas (Zaťovič, H. Zohorna). Rozhodčí: Hradil, Pražák – Tošenovjan, Zíka. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:2. Diváci: 8571. Střely na branku: 39:29

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Klok, Sloboda, Hrbas, Baranka, Výtisk, Trška – Olesz, Lev, Dej – D. Květoň, Roman, Tybor – Bartovič, Mahbod, Szturc – Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal – Kurovský

HC Kometa Brno: Čiliak – Štencel, O. Němec, Gulaši, Krejčík, Malec, Bartejs, Barinka – R. Zohorna, J. Hruška, Erat – Zaťovič, Holík, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, Čermák, Haščák