HC VÍTKOVICE RIDERA020002Prohra
HC KOMETA BRNO002023Výhra

15.11.2020 16:00 A tým 2020-2021 18

VIT – KOM 2:3 SN: Nedisciplinovanost kamenem úrazu

Zrcadlově obrácené utkání, než jaké zažili v pátek. Vítkovičtí ještě pět minut před koncem třetí třetiny vedli nad Kometou 2:0, ale spokojit se museli jen s bodem. Comeback Brna odstartovala pětiminutová přesilovka, během které hosté dokázali srovnat. Nájezdovou loterii pak zvládli lépe opět Jihomoravané.

HC Kometa Brno

Vítkovice oproti pátku udělali změny ve složení jak obranných dvojic, tak útoků, do hry se dostal mladíček Jan Bernovský na křídle čtvrté formace. Hned první zajímavou příležitost si vytvořil druhý útok Ostravanů, Jan Hruška se prosmýkl před brankoviště, jeho zakončení brankář Vejmelka pokryl a k dorážce se po zásahu bránícího hráče nedostal. Hosté ohrozili bránu domácích v 5. minutě, Tomáš Svoboda se dostal ze druhé vlny k puku a napálil jej na bránu navzdory klubku těl před ním, duel dvou Svobodů však tentokrát vyhrál vítkovický brankář Miroslav Svoboda, který i přes značně zakrytý výhled puk zneškodnil. Další příležitost mohla Kometa mít díky početní výhodě, ale herně ani střelecky se jim nepodařila. Zajímavý pokus mohl mít na svědomí ve 12. minutě Jan Schleiss, ale v náznaku přečíslení dvou proti jednomu s Poláškem zkusil zakončit sám a Vejmelka byl úspěšně proti. Od 16. minuty se oba týmy celkem dravě naháněly, hra nahoru dolů bohužel postrádala přesnější či důraznější zakončení. V samotném závěru první třetiny si početní výhodu zahráli i domácí, ale až na tvrdý hit Poláška proti Klepišovi z ní nic nevytěžili.

Jako černá ruka řádil na úvod druhé periody domácí kapitán Roman Polák, nejprve se vydal na útočný výlet a tvrdou ranou prověřil Vejmelku a při návratu ke střídačce doslova zbořil Jakuba Zbořila u mantinelu. Vítkovičtí šli po puku a tlačili se do zakončení. První gólový moment přinesla 25. minuta, Lukáš Krenželok pěkným pasem na kruh pobídl k rychlému zakončení Rostislava Marosze a hostující brankář Vejmelka se za pukem jen ohlédl – 1:0. Následný krvavý zásah do tváře jednoho z domácích z hole Michala Gualšiho ocenili sudí zdvojeným trestem a Vítkovičtí mohli díky čtyřminutové početní výhodě navýšit skóre. Snadné to ale nebylo a v první minutě přesilovky museli naopak likvidovat akci dvou proti dvěma. Pak už se ale usadili v pásmu Komety, leč bez gólového efektu a po drobném háčku vzala prodloužená výhoda za své. Při rovnovážném stavu čtyř proti čtyřem se předvedla nová posila hostů, Anthony Luciani zajímavou střelou z jízdy z kruhu, ale Miroslav Svoboda výstavní lapačkou zabránil gólu. Hra dostala větší grády, pokud jde o tvrdost soubojů a Kometa se současně začala více tlačit do zakončení. Ve 38. minutě vynikl opět domácí gólman Svoboda, když vleže nadvakrát vychytal Holíka u tyče. Nedáš, dostaneš. Ve 39. minutě vyslal Jan Štencel na zteč Dominika Lakatoše, který se v samostatném úniku nemýlil – 2:0.

Za dvoubrankového vedení a s větší částí pokračující početní výhody zahájili Vítkovičtí třetí třetinu, k navýšení skóre hned po přestávce ale nedošlo. Hra se následně do značné míry kouskovala, ať už to bylo kvůli nepřesné rozehrávce, nebo neúspěšným přechodům do útočné třetiny. Ve 45. minutě vyvezl kotouč před Vejmelku Vojtěch Polák a předložil jej Janu Hruškovi, který ale přestřelil. Brňané se snažili vymyslet nějakou překvapivou akci, kterou by se vrátili na kontakt, ale kompaktně hrající Ostravané jim znesnadňovali situaci, jak to jen šlo. Ani rodící se šarvátka mezi Schleissem a Freibergsem příliš kartami nezamíchala. V 51. minutě se hosté sesypali do brankoviště, ale Miroslav Svoboda odolal. Brňané mohli udeřit v přesilové hře a byli blízko, ale ránu Schneidera zblokoval v brankovišti klečící Adam Polášek a pak od stejného hráče inkasoval do obličeje, naštěstí bez vážnějších následků. Poslední pětiminutovka měla být pro domácí hodně horká, po faulu musel předčasně do sprch Rostislav Marosz a hosté měli k dispozici pětiminutovou přesilovku. A hned v jejím úvodu se trefil Peter Schneider – 2:1. Logicky přesilová hra pokračovala a tlak Komety taktéž. Vítkovičtí nebyli vůbec ve snadné situaci, ale bojovali. Bohužel Brňané se opět zásluhou Schneidera prosadili v 58. minutě a bylo srovnáno – 2:2. Ostravané ještě museli přestát konec oslabení a po návratu do plného počtu hráčů už jim nezbývalo mnoho času na pokus zvrátit výsledek opět na svou stranu.

Další tvrdý střet přinesl úvod prodloužení, v rohu srazil Jan Schleiss Pláška a vyfasoval dvě plus deset minut osobního trestu za atak do oblasti hlavy a krku. Vítkovičtí tak byli nuceni se opět bránit v oslabení. Naštěstí tlak rozjetého soupeře se jim tentokrát podařilo ustát a prodloužení se mohlo z obou stran rozjet nanovo. V 64. minutě se opět vyznamenal Svoboda, který v pololeže zneškodnil pokus Jihomoravanů. Půlminuty před koncem prodloužení to ale byl domácí Dej, kdo mohl utkání již ukončit, ale nepovedlo se.

K rozhodnutí nájezdů stačily čtyři série. Brňané uspěli ve třetí a ve čtvrté díky Petra Holíka a Jakuba Brabence. Z Vítkovic neuspěl nikdo z exekutorů a výsledkem tedy byla výhra Komety – 2:3. Ostravané se museli spokojit s bodem.

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Kometa Brno 2:3 SN (0:0, 2:0, 0:2 – 0:0)

Branky: 25. Marosz (L. Krenželok, L. Kovář), 39. Lakatoš (Štencel) – 56. Schneider (Holík, Freibergs), 58. Schneider (Freibergs, Holík), rozhodující nájezd Holík. Rozhodčí: Hradil, Veselý – Rampír, Špringl. Vyloučení: 7:5, navíc Marosz (VIT) 5 minut a do konce za sekání a Schleiss (VIT) 10 minut osobní trest za zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 0:2. Bez diváků. Střely na branku: 29:41

HC VÍTKOVICE RIDERA: M. Svoboda – Štencel, R. Polák, L, Kovář, Polášek, Trška, R. Černý, Koch – L. Krenželok, Marosz, Schleiss – V. Polák, J. Hruška, Lakatoš – Dočekal, Dej, Šišovský – Werbik, Mikyska, Bernovský

HC Kometa Brno: Vejmelka – Král, Freibergs, Zbořil, Pyrochta, Gulaši, Svozil, Hájek – Zaťovič, Holík, Klepiš – Vincour, Rákos, Schneider – Plášek, Brabenec, Horký – T. Svoboda, Gajarský, Luciani