K. Vary0112Prohra

Datum Čas Soutěž Sezóna Kolo
21.2.2021 16:00 A tým 2020-2021 47

VIT – KVA 5:2: Třetí výhra Vítkovic v řadě! Vary rozstřílela první formace

Do třetice za tři body. Vítkovice zkompletovaly vítězný víkend domácím úspěchem nad Karlovými Vary. Výhra se zrodila v tříbrankové první třetině a stála na skvělém produktivním výkonu první útočné formace Ostravanů. Třetí výhra v řadě, pět vítězství z posledních šesti zápasů. Modro-bílí si budují pozici pro blížící se play off.

Karlovy Vary přijely do Ostravy s předstihem a do utkání mohly nasadit po vypršení trestu i nejlepšího střelce Petra Koblasu. Vítkovičtí po výhře v Mladé Boleslavi neměnili sestavu. Zápas osmého s desátým měl zajímavý podtext, když oba celky dělilo před utkáním sedm bodů.

Na hostech bylo znát, že nemají v nohou dlouhou cestu autobusem bezprostředně před utkáním, a tak se začalo svižně. Velké vyložené šance úvod utkání nepřinesl, nicméně na obou stranách byly k viděni menší nebezpečné akcičky, které brankáře v případě nepozornosti mohly zaskočit. Ostravané postupem času začali získávat převahu, z čehož pramenil jejich tlak v pásmu. Varští byli úspornější, díky brejku si vytvořili šanci v 7. minutě, díky které Kohout z mezikruží dost nebezpečně ohrozil vítkovickou branku. Odpověď domácích na toto nebezpečí byla rázná. Dominik Lakatoš poslal puk před bránu Lukáši Krenželokovi, ten si kotouč přehodil na bekhendovou stranu a prostřelil gólmana Habala – 1:0. Vstřelený gól jen podnítil vítkovickou aktivitu, a tak se hosté znenadání ocitli pod velkým tlakem ve vlastní obranné třetině. Jakmile se ovšem dokázali uvolnit, vedení domácích se otřáslo. Ve 13. minutě střílel od modré čáry Libor Zábranský a orazítkoval brankovou konstrukci Miroslava Svobody. Krátce na to po brejku Vítkovic Habal pouze vyrážel, Stach stál před prázdnou klecí, ale puk nezachytil. Modro-bílé to dlouho mrzet nemuselo. Ještě ve 14. minutě se dočkali navýšení skóre poté, co Lakatošovu střelu Habal vyrazil vedle sebe a z brankoviště dokázal Jan Hruška bekhendem pohotově dorazit – 2:0. A s hosty mělo být v první třetině ještě hůř. V 18. minutě se pokoušel uniknout Marek Kalus, byl faulován, sudí Lacina nařídil trestné střílení, kterého se Vladimír Svačina zhostil zkušeně a navýšil náskok Vítkovic – 3:0.

Tříbrankové vedení je často velmi zrádné. Proto po přestávce přišli Ostravané na led, jako by se nechumelilo a dál rozvíjeli útočné akce v aktivním tempu. Zlepšení přišlo minimálně v prvních střídáních i na straně Varů. Ve 22. minutě se na Miroslava Svobodu hnalo přečíslení dvou na nikoho, naštěstí domácí brankář dokázal situaci tváří v tvář Koblasovi s Kohoutem zvládnout. Další přečíslení z brejku bylo nasnadě, tentokrát Svoboda poznal i jeho tvrdost, když dostal pukem přímo do masky. Pak byla řada na Vítkovických, trio Svačina – Irgl – Mikyska hostům v jejich pásmu dost zamotalo hlavu. Ale byli to Energetici kdo začínal být nebezpečnější a nebezpečnější, Svoboda měl čím dál více práce, ať už pálil Plutnar z modré, nebo se na něj v úniku hnal po křídle Kohout. Vítkovičtí jako by vypadli z tempa a jen složitě a těžkopádně se dostávali do nebezpečnějšího zakončení. Až pokus Flicka z jízdy ze strany ohrozil karlovarskou branku, a to především proto, že Habal puk v lapačce neudržel. Vítkovicím mohla pomoct přesilová hra ze 33. minuty, jenže stal se pravý opak. Varští dokázali agresivně využít okna v defenzivě domácích a po brejku Kohouta se prosadil z předbrankového prostoru ve vlastním oslabení Jiří Černoch – 3:1. Přesilovou hru Ostravané sice nevyužili, ale dvě minuty po inkasované brance dokázali opět navýšit skóre, samostatný únik proměnil Dominik Lakatoš – 4:1. Závěr druhé třetiny přinesl výhodu pro hosty, ale v ní dokázal Lakatoš s Hruškou ujet v přečíslení, Lakatoš vzal situaci na sebe, ale Habala tentokrát neprostřelil.

Půlminutku zbytku trestu na úvod třetí třetiny Vítkovičtí bez problémů ustáli. V rovnovážném stavu to ale byla dlouho přetahovaná, kouskovaná častými přerušeními. Utkání tak ztratilo tempo, což vyhovovalo více hostům, kteří tak mohli tříštit hru na menší časové úseky a konsolidovat síly i své snažení. Dění se odbývalo na vítkovické straně, což pro domácí nebylo dobře, potřebovali zabrat směrem dopředu. Vyloučení na jejich straně situaci jen zkomplikovalo, i když ne nutně. V oslabení se za volným pukem vydal Lukáš Krenželok, obehrál bránícího hráče a mířil pod víko, bohužel pro sebe i svůj tým přestřelil. Početní výhoda hostům vůbec nevycházela, k dalšímu ohrožení Habala se dostal v brejku Dej, i když k zakončení se dost dobře nedostal. Po zvládnutém oslabení se modro-bílí nakopli směrem dopředu a poprvé ve třetí třetině zatlačili Energetiky hluboko do jejich obranné třetiny. Nebezpečný byl Flick u brány, rovněž zpoza kruhů střílející Pyrochta a Kovář. Zrychlení hry a zrychlení tempa, to hrálo do karet Vítkovicím. V 50. minutě předvedla povedenou kombinaci opět první ostravská formace a střílenou přihrávku Lakatoše usměrnil za Habalova záda Lukáš Krenželok – 5:1. To byl poslední moment pro Habala v utkání a vystřídal jej mladý Patrik Hamrla. Energetici ale ještě neřekli poslední slovo, v přesilové hře z 52. minuty se od modré trefil Petr Šenkeřík – 5:2. V plném počtu hráčů se pokračovalo v rychlém tempu dál, to vyhovovalo logicky domácím, ti tlačili čas i své snažení směrem ke zdárnému konci. Vítkovice vyhrály potřetí v řadě.

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Energie Karlovy Vary 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)

Branky: 7. L. Krenželok (Lakatoš, J. Hruška), 14. J. Hruška (Lakatoš, Gewiese), 18. Svačina (TS), 36. Lakatoš (J. Hruška), 50. L. Krenželok (Lakatoš, J. Hruška) – 34. Černoch (Kohout, Plutnar), 52. Černoch (Šenkeřík, T. Mikúš). Rozhodčí: Lacina, Hejduk – Kajínek, Rožánek. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Bez diváků. Střely na branku: 32:27

HC VÍTKOVICE RIDERA: M. Svoboda – Galvinš, Gewiese, Pyrochta, L. Kovář, Koch, R. Černý, L. Doudera – L. Krenželok, J. Hruška, Lakatoš – Svačina, Mikyska, Irgl – Mallet, Flick, Kalus – Dej, Stach, Schleiss

HC Energie Karlovy Vary: Habal (od 50. Hamrla) – Weinhold, Šenkeřík, D. Mikyska, Plutnar, Zábranský, Pulpán, Kowalczyk – T. Mikúš, Vildumetz, Flek – Hladonik, Kulich, Osmík – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý, Vondráček