HC VÍTKOVICE RIDERA3115Výhra
HC Energie Karlovy Vary0112Prohra

21.2.2021 16:00 A tým 2020-2021 47

VIT – KVA 5:2: Energetiky rozstřílela první formace

Vítkovice zkompletovaly vítězný víkend skalpem Karlových Varů. Výhra se zrodila v tříbrankové první třetině a stála na skvělém produktivním výkonu první útočné formace Ostravanů.

Na domácí led se Vítkovičtí předminulou neděli vrátili po tříbodovém úspěchu v Mladé Boleslavi a jejich jedinou snahou bylo doma opět uspět a poprvé v sezoně zapsat tři výhry v řadě za sebou.

Tím, že Karlovy Vary přijely do Ostravy s jednodenním předstihem, byly v utkání už od začátku, hrálo se svižně. Energetici si jako první vytvořili větší gólové šance, ale bylo to spíše matoucí předznamenání koncertu domácích. Těm patřila úvodní dvacetiminutovka, byť v jejím samotném úvodu mírně zaostali. Sedmá minuta, Dominik Lakatoš poslal puk před bránu Lukáši Krenželokovi, ten si kotouč přehodil na bekhendovou stranu a prostřelil gólmana Habala – 1:0. Aktivita zůstávala na domácích hokejkách. Nevyužitá šance Stacha je mrzet nemusela. Lakatošovou střelu vyrazil Habal za sebe a z brankoviště dorážel bekhendem Jan Hruška – 2:0. V 18. minutě se pokoušel uniknout Marek Kalus, byl faulován, sudí Lacina nařídil trestné střílení, kterého se Vladimír Svačina zhostil zkušeně a navýšil náskok Vítkovic – 3:0.

Karty byly jasně rozdány už po první dvacetiminutovce. Karlovarští zmobilizovali síly přes přestávku a po ní se vrátili na led mnohem aktivnější a koncentrovanější. Do většího zápřahu se dostal brankář Ostravanů Miroslav Svoboda, který musel hasit několik nebezpečných šancí, především brejků hostů. To ovšem neznamenalo, že by domácí přestali hrát. Byla to přesilovka modro-bílých, která paradoxně dopomohla hostům ke snížení. Varští dokázali agresivně využít okna v defenzivě domácích a po brejku Kohouta se prosadil z předbrankového prostoru ve vlastním oslabení Jiří Černoch. Klíčové pro další vývoj zápasu ale bylo, že Vítkovičtí našli promptně odpověď. Do dvou minut. Samostatný únik proměnil Dominik Lakatoš.

Jakkoli se Energie snažila srovnat s Ostravany krok herně, výsledkově jí to absolutně nevycházelo. Zkušenou hrou a přístupem k zápasu si domácí hlídali vedení. Když pak v 50. minutě po povedené kombinaci první formace usměrnil za Habalova záda střílenou Lakatošovu přihrávku Lukáš Krenželok a zaznamenal svůj druhý gól večera, bylo definitivně rozhodnuto. Čest Varským, že se ani nyní nevzdali. Vyměnili brankáře a v přesilové hře z 52. minuty se po střele Šenkeříka tečí prosadil Jiří Černoch, čímž dal výsledku konečnou podobu – 5:2 ve prospěch Vítkovic.

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Energie Karlovy Vary 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)

Branky: 7. L. Krenželok (Lakatoš, J. Hruška), 14. J. Hruška (Lakatoš, Gewiese), 18. Svačina (TS), 36. Lakatoš (J. Hruška), 50. L. Krenželok (Lakatoš, J. Hruška) – 34. Černoch (Kohout, Plutnar), 52. Černoch (Šenkeřík, T. Mikúš). Rozhodčí: Lacina, Hejduk – Kajínek, Rožánek. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Bez diváků. Střely na branku: 32:27

HC VÍTKOVICE RIDERA: M. Svoboda – Galvinš, Gewiese, Pyrochta, L. Kovář, Koch, R. Černý, L. Doudera – L. Krenželok, J. Hruška, Lakatoš – Svačina, Mikyska, Irgl – Mallet, Flick, Kalus – Dej, Stach, Schleiss

HC Energie Karlovy Vary: Habal (od 50. Hamrla) – Weinhold, Šenkeřík, D. Mikyska, Plutnar, Zábranský, Pulpán, Kowalczyk – T. Mikúš, Vildumetz, Flek – Hladonik, Kulich, Osmík – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý, Vondráček