HC VÍTKOVICE RIDERA2215Výhra
HC DYNAMO PARDUBICE2013Prohra

2.3.2021 17:30 A tým 2020-2021 50

VIT – PCE 5:3: Dvakrát dva slepené góly a první úspěch nad Dynamem

Vítkovice v domácím prostředí přehrály Pardubice opět díky produktivitě. Ostravané zapsali první triumf nad Dynamem právě včas. Skalp sedmého týmu je přiblížil osmičce.

I jako demonstraci síly vnímaly oba celky vzájemné měření sil. Pokud by totiž základní část skončila před 50. kolem, předkolo by svedlo dohromady právě Vítkovice s Pardubicemi. Ostravané chtěli konečně prolomit pasivní bilanci s východočeským týmem. Dopomoci jim k tomu měl už i uzdravený kapitán Roman Polák.

Opatrnější úvod vystřídala zvýšená aktivita Vítkovic. Při ní ale paradoxně jako první skórovali hosté. Brejk Matěje Blümela z levé strany slavil úspěch. Dynamo se ujalo vedení, nicméně Ostravané zkonsolidovali síly a nadechli se k obratu. V průběhu 16. minuty, v rozmezí 49 sekund se dostali do vedení. Srovnával Dominik Lakatoš v přesilové hře po zadovce Malleta a vedoucí gól po skvělé individuální akci vstřelil Petr Fridrich. Jenže i tak se oba týmy rozcházely po první třetině smírně. Půlminuty po druhém gólu Vítkovic srovnalo Dynamo po vyšachování obrany soupeře a Patrik Poulíček dorážel do prázdné klece.

Druhá třetina byla z pohledu gólové přestřelky mnohem klidnější. Pardubice do ní měly lepší vstup, ale srážela je nedisciplinovanost. Fauly hostů plynuly ze zlepšené hry domácích, proto to byli nakonec oni, kdo remízový stav rozčísl. Ve 35. minutě si opět v početní výhodě vybruslil po vnějšku útočného pásma Dominik Lakatoš a nechytatelnou bombou z kruhu vymetl růžek brány Milana Kloučka. Než se Dynamo stačilo nadechnout, modro-bílí odskočili na rozdíl dvou gólů díky důrazné dorážce Alexandre Malleta.

Stav 4:2 opravňoval Ostravany k taktice kontroly hry ve třetí třetině. Jenže ta neměla dlouhého trvání. Perfektní slalom z hloubi vlastního obranného pásma zakončený gólem předvedl Luboš Horký už ve 43. minutě. Vítkovice tak musely přece jen hru více otevřít, ale nebylo to ke škodě ani jejich, ani zápasu samotnému. Jednobrankový náskok se Dynamo snažilo zlomit, ale i přes poziční převahu se kýženého cíle dosáhnout nedařilo. Závěrečná power play bez brankáře měla opačný účinek. Vladimír Svačina posunul v poslední minutě střetnutí puk na Zbyňka Irgla, který po kličkovém přechodu přes střední pásmo trefil prázdnou bránu a pečetil na vítězných 5:3 pro Vítkovice. Ostravský tým poprvé v sezoně porazil Pardubice a přiblížil se zlomové osmé příčce na rozdíl dvou bodů.

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Dynamo Pardubice 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)

Branky: 16. Lakatoš (Mallet), 16. Fridrich, 35. Lakatoš (Svačina, Pyrochta), 36. Mallet (Flick), 60. Irgl (Svačina) – 7. Blümel (Paulovič, Vála), 17. Poulíček (Paulovič, Blümel), 43. Horký (Hrádek). Rozhodčí: Horák, Pražák – Šimánek, Zíka. Vyloučení: 1:5. Využití: 2:0. Bez diváků. Střely na branku: 25:32

HC VÍTKOVICE RIDERA: M. Svoboda – Pyrochta, R. Polák, Galvinš, R. Černý, Koch, L, Kovář, L. Doudera – L. Krenželok, J. Hruška, Lakatoš – Svačina, Mikyska, Irgl – Mallet, Flick, Kalus – Fridrich, Werbik, Dej

HC Dynamo Pardubice: Klouček – Vála, Nakládal, J. Mikuš, Ďaloga, Kolář, Hrádek, Bučko – Paulovič, Poulíček, Blümel – Camara, Kousal, Kosticyn – Horký, O. Roman, Kratochvíl – Pochobradský, Rohlík, Costa