HC VÍTKOVICE RIDERA1001Prohra
HC DYNAMO PARDUBICE2125Výhra

4.12.2020 17:30 A tým 2020-2021 24

VIT – PCE 1:5: Ani doma to nevyšlo, tři body sebraly Pardubice

Ani návrat na domácí led nenakopl Vítkovice k vítěznému výkonu. Pardubice využily především špatného úvodu Ostravanů a vybudovaly si potřebný náskok. Modro-bílí se zmohli pouze na snížení, ale jinak tahali výsledkově za kratší konec.

V domácím prostředí jako by se Ostravané cítili nekomfortně, byli to totiž Pardubičtí, kdo v prvních okamžicích zápasu jasně ovládali dění na ledě a tlačili svého modro-bílého soupeře. Případnou změnu logicky nepřineslo ani brzké vyloučení na straně Vítkovic. V přesilové hře nastřelil Svačina tyč Svobodovy brány. V 6. minutě se situace opakovala a Paulovič otřel puk o brankovou konstrukci, tentokrát se k němu ale dostal Jan Mandát a vrátil kotouč do vítkovické klece, která se současně sesula k ledu. Sudí se ještě poradili s kolegou u videa, ale nakonec branku potvrdili – 0:1. Situace domácích se nijak nezlepšila, Dynamo udávalo tempo hry, v 9. minutě v přečíslení dvou proti jednomu Paulovič přestřelil, ale další útočná vlna už úspěch slavila, z voleje se prosadil Matěj Blümel – 0:2. Pardubice chtěly své převahy náležitě využití a ve 12. minutě slavily třetí puk v bráně domácích, tento gól ovšem sudí pro přihrávku rukou neuznali. Psychika Vítkovic měla být těžce ozkoušena v 15. minutě. Modro-bílí nevyužili půlminutku přesilové hry pěti proti třem, ale klasická výhoda už vypadala o poznání lépe, než v minulých zápasech a také slavila úspěch! Konečně! Přesilovkovou trefu měl na svědomí v 16. minutě přesnou ranou Jan Hruška – 1:2. A Ostravané alespoň částečně ožili, začali si věřit a Pardubická převaha se pomalu rozplývala.

Přestávka jako by oba týmy nabudila a hokej měl nádech rychlosti, dravosti. Za domácí se snažil prosadit rychle Mallet, hosty připomenul Kusý. Herně to ale byla přetahovaná, vyrovnaná, ale přetahovaná. Vyložené šance k vidění příliš nebyly, spíš bojovný hokej, což ostatně oba týmy očekávaly už před duelem. Řada útoků přitom v úvodu vypadala slibně, ale zastavily je nepřesnosti v podobě ofsajdových pozic. Vyloženě těsných ofsajdů v útočné vlně bylo jen v prvních deseti minutách druhé třetiny k vidění snad sedm. Při společném vyloučení Poláška a Kusého ujel ve 33. minutě úplně osamocený Jan Schleiss, ale samostatný únik proti Pavlu Kantorovi neproměnil ve vyrovnávací gól. Snahu Vítkovic o srovnání záhy zmrazil čistým průstřelem z kruhu Jan Mandát – 1:3. Dvoubrankové vedení znovu nabudilo hosty a ti se cítili na to, navýšit svůj náskok. Miroslav Svoboda byl ale proti, ve 37. minutě doslova vyčapal Ondřeje Rohlíka. Vyloženě početní výhodu přinesla druhá perioda až ve svém závěru, dostali ji k dispozici po faulu Ďalogy domácí. V posledních vteřinkách přesilovky, která i tentokrát byla sehrána nad poměry Vítkovic, se mezi beky prosmýkl Dominik Lakatoš, ale v šanci neuspěl.

Dva góly navíc favorizovaly před poslední třetinou logicky Pardubice, ale ještě nebyl konec. Vítkovice měly k dispozici dvacet minut k tomu, aby manko stáhly a odvrátily další porážku. Ve 42. minutě se po křídle uvolnil Mallet a i s pomocí mírné nepřesnosti našel na pravé straně kolmou přihrávkou úplně volného Marosze, který ale měl problém se zpracováním puku, Kantora ohrozil, ale nepřekonal. Vítkovičtí mohli využít přesilovou hru ke snížení, jejich tvrdé střely ovšem končily buď mimo bránu nebo na výstroji bránících hráčů. Vítkovická hra nenacházela ten správný rytmus. Snaha o nasazení domácím upřít nešla, ale za daného stavu Ostravané dopláceli na nepřesnosti, možná i určitou nervozitu v zakončení či útočné kombinaci. To vše byla voda na pardubický mlýn. V 50. minutě další chybka měla málem za následek další samostatný únik hostů, Werbik prchajícího soupeře zastavil za cenu nedovoleného zákroku. Následná přesilovka Dynama působila více než ohrožení Svobodovy brány, jako rezervoár dvou minut, během kterých se červeno-bílí zase o něco více přiblížili kýženým třem bodům. Šetření času, kouskování hry a posouvání se více ke konci zápasu, to byla taktika Pardubic. Vítkovičtí se snažili využít jakékoli situace k tomu, aby nastartovaly obrat, ale velice těžce se dostávaly do zakončení a v něm se jim vůbec nedařilo. A to ještě v 57. minutě nastřelil Holland po jedné z ojedinělých akcí tyč vítkovické klece. Další provinění na vítkovické straně, navíc oceněné dvakrát dvěma minutami, podtrhlo závěrečnou situaci modro-bílých: ne útok, ale obrana. A v početní výhodě svým druhým gólem večera zpečetil Jan Mandát výhru Pardubic – 1:5. Vítkovice se do domácího prostředí výhrou nevrátily.

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Dynamo Pardubice 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)

Branky: 16. J. Hruška (Marosz, Schleiss) – 6. Mandát (Paulovič, J. Mikuš), 10. Blümel (Tybor, J. Zdráhal), 35. Mandát (Nakládal), 47. Paulovič (Ďaloga, Blümel), 58. Mandát (Camara, Ďaloga). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Kajínek, Votrubec. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. Bez diváků. Střely na branku: 28:29

HC VÍTKOVICE RIDERA: M. Svoboda – Štencel, R. Polák, L. Kovář, Polášek, Trška, R. Černý, Koch – Ryšavý, J. Hruška, Lakatoš – Schleiss, Marosz, Šišovský – Lednický, Werbik, Mallet – Dočekal, Dej, Bernovský – Mikyska

HC Dynamo Pardubice: Kantor – Kolář, Nakládal, J. Mikuš, Hrádek, Ďaloga, J. Zdráhal, Holland – Svačina, Poulíček, Mandát – Camara, Paulovič, Claireaux – Blümel, Kousal, Tybor – Kusý, Rohlík, Zeman