HC VÍTKOVICE RIDERA002023Výhra
HC DYNAMO PARDUBICE110012Prohra

17.11.2019 16:00 A tým 2019-2020 19

VIT – PCE 3:2 SN: Další povstání Vítkovic a další dvoubodová výhra

Znovu až do samostatných nájezdů dotlačili hokejisté Vítkovic domácí duel s Pardubicemi. Východočeši přitom po dvou třetinách vedli 2:0, ale pak přišel další neuvěřitelný obrat domácích, srovnání na 2:2 dokonce dvakrát potvrzeno videorozhodčím. V nájezdech pak dvakrát uspěl Roberts Bukarts a dva vítězné body byly na modro-bílém kontě.

HC Dynamo PardubiceV atmosféře oslav 30. výročí sametové revoluce a boje za svobodu a demokracii vstoupili Vítkovičtí s Pardubickými do další vzájemné extraligové bitvy. Ostravané provedli po pátečním comebacku s Kometou v sestavě celou řadu změn, v původním složení zůstaly prakticky jen jedna obranná dvojice a dvě útočné formace.

Oba týmy přivítala po nástupu tradiční, ale tentokrát mnohem sladčeji znějící česká státní hymna a choreo domácích fanoušků oslavující sametovou revoluci. Ve hře bylo od prvních momentů znát, že nepůjde o zcela otevřený hokej, spíše urputnější hru. Úvodem míchaly karty přesilové hry. Vítkovičtí byli první na ráně, ale i přes aktivní přístup zůstala výhoda nevyužita. Obdobné to bylo na straně Pardubic. Boj trval dál, s minimem šancí na obou stranách, spíše na úrovni osobních soubojů, přetlačované, bruslařských duelů. Ve 14. minutě avizovali rozhodčí další vyloučení na straně domácích, Dynamo ale přesilovou hru nepotřebovalo, v ponechané výhodě zakryl Matěj Beran před brankou výhled Svobodovi a ještě k tomu dokázal tečovat úspěšně ránu Jana Zdráhala a poslal tím hosty do vedení – 0:1. Ostravané si na svou vyloženou šanci počkali až do poslední minuty třetiny, Roberts Bukarts dostal puk před brankoviště, kde stál úplně sám, ale na hbitého Kacetla bohužel nevyzrál, Pardubice tak vedení do pauzy udržely.

Po přestávce to byli právě domácí, kdo držel v rukou otěže zápasu, snažili se srovnat krok. Ondřej Kacetl ale odváděl v bráně výbornou práci, vychytal Schleissovu hbitou střelu z mezikruží, a to hned dvakrát. Nejprve poté, co se Schleiss uvolnil sám před bránu, pak také poté, co jej od zadního mantinelu našel Bukarts. Martin Bodák ve 22. minutě ujel sám, ale jeho střela na růžek minula bránu. Vyznamenal se i Svoboda, například když při Tyborově dorážce dokázal dotlačit k tyči svůj beton. Více šancí, prokázat své kvality, ale měl vítkovický brankář za půlkou utkání. Pěstní souboj mezi Lakatošem a Janem Zdráhalem zvedl diváky ze sedaček, jenže následná velice nepovedená přesilová hra domácích, je zase rychle usadila. Ostravanům se hra nedařila, hosté mohli navzdory oslabení skórovat ze šance dvou proti nikoho, Svoboda ale zasáhl. Ve 36. minutě ale byly Svobodovi všechny zákroky marné. Útočná akce, pálil Martin Látal, jeho střela sice orazítkovala tyč, ale pak se odrazila zpět do brány – 0:2. Od té doby Dynamo jednoznačně ovládalo dění na ledě, druhý gól hosty vyloženě nabudil a Vítkovičtí přijímali druhou sirénu nejspíše jako vysvobození.

Vítkovičtí se sice hned na začátku třetí třetiny nevrhli zcela na Pardubice, nicméně bylo znát, že útočná síla bude tentokrát na jejich straně. Werbikovu střelu z druhé vlny Kacetl ještě pokryl, pak už ale kapituloval. Ve 43. minutě vyslal do úniku dvou proti jednomu Romana s Bukartsem. Roman posunul puk na Robertse Bukartse a ten se z první nemýlil – 1:2. Vítkovických byl najednou plný led, Kacetl rychle připisoval jeden zákrok za druhým. Vyrovnání měli téměř na holi Trška s Dejem, Trškovu ránu z modré Dej tečoval do Kacetlova protipohybu, jenže naneštěstí i lehce mimo klec. Ve 48. minutě se prokličkoval až před pardubickou bránu opět Bukarts, jeho střelu se pokoušel dorážet Roman, Kacetl byl překonán, ale chyběly centimetry. Další akce už puk v bráně Dynama přinesla. Šimon Stránský sklepl kotouč ze vzduchu rovnou za Kacetlova záda, ten ještě reklamoval platnost gólu pro vysokou hůl, a tak se ke slovu dostal videorozhodčí, který regulérnost potvrdil. Jenže, gól definitivně ještě neplatil, hostující trenér Bělohlav požádal o přezkoumání celé situace v rámci trenérské výzvy – zda nebylo bráněno brankáři nedovoleně v brankovišti. I coach challenge ale dala zapravdu domácím – 2:2. Vítkovice nevyužily následnou početní výhodu k zisku vedení, v pokračujícím oslabení se remíza otřásala, paradoxně ale na stranu Ostravanů, jenže ti zklamali v zakončení, přitom ve své vlastní nevýhodě se dostali dvakrát do samostatného nájezdu, naneštěstí ani Schleiss, ani Mallet Kacetla nepřelstili. Poslední minuty třetí třetiny se hrály v rychlém tempu, nahoru dolů, ale rozhodnutí nepřinesly.

Prodloužení šance nabídlo. Hned v jeho úvodu kryl Svoboda nebezpečnou střelu zpoza obránců. Pardubice mohly v této části utkání ukončit díky přesilové hře, jenže Ostravané oslabení tří proti čtyřem ustáli a v závěru nastaveného času měl gól na holi Trška, ale neproměnil.

Znovu se tedy diváci v OSTRAVAR ARÉNĚ dočkali samostatných nájezdů. Byl to Robert Kousal, kdo jako první uspěl a poslal tím Pardubice do vedení. Za Vítkovice odpověděl až ve 4. sérii Roberts Bukarts, ale okamžitou reakcí bylo zvýšení Jana Mandáta. V těžké situaci byl pátý ostravský exekutor Tomáš Guman, ale ranou mezi nohy srovnal i napodruhé. Šestá, dodatková série, přinesla konec. Zatímco Robert Kousal neproměnil, Roberts Bukarts prostřelil Kacetla – 3:2. Vítkovice tak i ve druhém víkendovém utkání braly dva vítězné body.

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Dynamo Pardubice 3:2 SN (0:1, 0:1, 2:0 – 0:0)

Branky: 43. Bukarts (Roman, Schleiss), 49. Š. Stránský (P. Zdráhal) , rozhodující nájezd Bukarts- 14. Beran (J. Zdráhal, D. Kindl), 36. Látal. Rozhodčí: Hradil, Sýkora – Hlavatý, Špringl. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 4 825. Střely na branku: 40:35

HC VÍTKOVICE RIDERA: M. Svoboda – Šidlík, Kvasnička, Trška, Bodák, Výtisk, D. Krenželok, Gregorc – Lakatoš, Roman, Schleiss – Bukarts, Š. Stránský, Zdráhal – Dej, Baláž, Mallet – Razgals, Werbik, Guman

HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Eklund, Holland, J. Kolář, Ivan, Mikuš, J. Zdráhal – Mandát, Kousal, Tybor – Látal, T. Knotek, Hovorka – D. Kindl, Blümel, Harju – Beran, Pochobradský, Matys