HC DYNAMO PARDUBICE3014Výhra

Datum Čas League Sezóna
3.8.2021 17:30 A tým 2021 Příprava

LHH: VIT – PCE 0:4: Lepší vstup pro Dynamo. Padaly góly i tvrdé rány

Předzávodní období začalo! Vítkovice v premiérovém utkání turnaje Letní hokejové hry ovšem musely polknout hořkou prohru 0:4 od Pardubic. Dynamu, které zahájilo přípravu na ledě výrazně dříve, než jeho ostravský soupeř, vyšel především úvod utkání. Ostravané se téměř tisícovce domácích fandů revanšovali alespoň v doplňkových nájezdech.

Nové kádry na obou stranách, nová očekávání a hlavně teprve první zápasová zkouška. Předzávodní období odstartovalo, Vítkovice jej zahájily na vlastním ledě a v rámci turnaje Letní hokejové hry 2021 vyzvaly na vlastním ledě zvučného soupeře, jakým je pardubické Dynamo.

Trenéři Miloš Holaň, Radek Philipp a Roman Šimíček nominovali proti Východočechům zajímavou sestavu. Žádné velké zkoušení mladých hráčů. Naopak. Mimo sestavu ze zkušených borců zůstali prozatím zadák Roman Polák a forvardi Lukáš Krenželok a Rastislav Dej. Z předsezonních posil nenastoupil exbudějovický Karel Plášil. To například hráči na takzvaném try-outu, tedy zkoušce, konkrétně obránce Jesse Dudas a útočník Mikko Lehtonen dostali příležitost ve třetí, respektive první pětce.

Co ovšem bylo tou hlavní zprávou, to byl návrat fanoušků do hlediště. Po téměř roce si fandové v Ostravě mohli konečně opět zajít na Vítkovice, navíc už hned v prvním duelu proti extraligové konkurenci, což samozřejmě ještě více zatraktivnilo úterní klání v OSTRAVAR ARÉNĚ.

Dynamo přijelo s celkem omlazeným kádrem, ale snaha hráčů se ukázat a chytit šanci za pačesy. A vlastně i díky tomu se hned po první šanci měnilo skóre. Rychlý přesun do útočného pásma proměnil ve vedoucí gól už po 28 sekundách David Cienciala – 0:1. Vítkovické rychlý gól nezpražil, oklepali se okamžitě a začali sami dobývat území soupeře, brankář Klouček si připisoval první šance. Pardubičtí udrželi náladu a útočné tempo, a tak první srpnový zápas v horkém prostředí OSTRAVAR ARÉNY v prvních minutách působil celkem sympaticky. Velkou šanci měl v 9. minutě po brejku dvou proti jednomu zakončující hostující Matýs, ale trefil tyč Dolejšovy klece. Domácí si hned v první třetině vyzkoušeli hru ve čtyřech a úspěšně. Pardubice přesto přidaly druhý gól, v 15. minutě vyslal Říčka středem Ondřeje Rohlíka, který samostatný únik zakončil střelou mezi betony – 0:2. Ostravané měli k dispozici i přesilovou hru, ale nezahráli ji nijak oslnivě, její závěr přinesl šanci Dynamu, Marek Hecl zkusil své štěstí při forčeku ve středním pásmu, vybojoval kotouč a samostatnou akci proměnil – 0:3. Fandové na tribunách zažívali smíšené pocity, ale ze sedaček je zvedl v poslední minutě první třetiny kanadský bojovník Rob Flick, který se v pěstním souboji zaklesl do Ondřeje Vály, hráč s vizáží gladiátora vyprovodil hosta hodně tvrdě a rozproudil všem modro-bílým krev v žilách.

Druhá třetina ve svém úvodu mnoho hokeje nenabídla, spíše kouskování hry, souboje a další boxerský duel. Tentokrát rukavice shodili domácí Marek Kalus a hostující Patrik Poulíček a rohovnickou hantýrkou bylo možno říci, že na body vyhrál domácí borec. I druhé oslabení Ostravané zvládli, pardubické šance při vyloučení dočasného kapitána Jana Hrušky mířily více na tribunu, než na bránu. A šance se zrodily i na vítkovické straně, čtvrtá formace a důraz Petra Chlána mohly slavit úspěch, nicméně Patrik Klouček zasáhl. Dynamo se vrátilo do tempa kolem poloviny utkání a zatlačilo domácí do defenzivy, Daniel Dolejš si vylepšoval portfolio častými a vcelku těžkými zákroky. Vítkovice se co do útoku připomenuly výrazněji až v závěru třetiny, v přesilové hře, Radovan Bondra byl v brankovišti Pardubic blízko úspěšné dorážce, ale Klouček opět vynikl.

Hokejovost, dá-li se o ní takto mluvit ve spojení s prvním zápasem v letním měsíci, se projevovala až od třetí třetiny. Až po druhé přestávce se zdálo, že skutečně oba týmy setřásly ze sebe dril mimo led a dostali se do hokejového tempa. Defenzivě Vítkovic se začalo dařit, jakkoli byly Pardubice útočně při chuti, napadání rozehrávky, pokrývání dorážek či finálních pasů, byly na lepší úrovni, než tomu bylo v úvodu utkání. Každopádně, Lichtagova dorážka u tyče, či výpad Hecla v přesilové hře Vítkovic, dělaly Dolejšovi vrásky na čele. Ve 48. minutě se Pardubice provinily proti pravidlu o počtu hráčů na ledě. Přesilovka pěti proti třem, Roberts Bukarts pálil tvrdě, ale do tyče. Flickova tečka z kruhu zase trefila Kloučka do ramene a odrazila se mimo. Vítkovice přesilovku nevyužily, Pardubice ano, Jakubem Nakládalem v 52. minutě – 0:4. Výsledek orámován a uzavřen. Ale utkání nebyl úplný konec.

Po 60 minutách následovalo prodloužení. Hra tří proti třem bavila svou živelností, ale gólový moment nepřinesla. Tradiční nájezdy po pěti exekutorech otevřel Marek Hecl proměněným pokusem, Mikko Lehtonen neodpověděl, ale výsledek penaltového rozstřelu se přece jen překulil na stranu Vítkovic. Zasloužili se o to Roberts Bukarts ve druhé sérii přesně mířící k tyči a ve čtvrté sérii tvrdě a nekompromisně zakončující Radovan Bondra.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): Mělo to celkem šťávu i důraz, na to, že to bylo přípravné utkání. Ve druhé třetině se trochu přiostřilo. Odehráli jsme ten zápas slušně, měli jsme výborný pohyb. Zužitkovali jsme na začátku pár přečíslení. Ve druhé třetině jsme místy zbytečně chtěli jít do brejku a dávat další góly. Na můj vkus jsme také byli často vylučovaní, na druhou stranu jsme oslabení odehráli výborně. Za což jsme rádi a vítězství 4:0 ve Vítkovicích, toho si určitě ceníme. Dobrý výsledek.

Miloš Holaň (HC VÍTKOVICE RIDERA): Výsledkově ani herně to nebylo ideální. Ale je to začátek. Měli jsme fáze, kdy nás soupeř přehrával, ale byly i fáze, kdy jsme dokázali soupeře přehrávat i my. Bohužel jsme si nepomohli gólem. Nechceme prohrávat přípravné zápasy, ale nemíním z prvního přípravného zápasu dělat nějaké velké závěry. Velký dík fanouškům, kteří nás přišli podpořit, bylo jich skoro tisíc. Bohužel jsme je nepotěšili výsledkem. Možná jen nájezdy. Nechceme prohrávat přípravné zápasy, ale nemíním z prvního přípravného zápasu dělat nějaké velké závěry. Velký dík fanouškům, kteří nás přišli podpořit, bylo jich skoro tisíc. Bohužel jsme je nepotěšili výsledkem. Možná jen nájezdy.

Letní hokejové hry 2021

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Dynamo Pardubice 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)

Doplňkové prodloužení 0:0, doplňkové nájezdy 2:1

Branky: 1. Cienciala, 15. Rohlík (Říčka, J. Mikuš), 17. Hecl, 52. Nakládal (Poulíček). Rozhodčí: Mrkva, Kubičík – Hlavatý, Gebauer. Vyloučení: 3:6, navíc Flick a Kalus (oba VIT) a Vála a Poulíček (oba PCE) shodně 5 minut hrubost. Využití: 0:1. Diváci: 878. Střely na branku: X:X

HC VÍTKOVICE RIDERA: Dolejš – Galvinš, Gewiese, Koch, L. Kovář, Dudas, J. Stehlík – Bukarts, J. Hruška, Lehtonen – Bernovský, Marosz, Svačina – R. Bondra, Flick, Kalus – Lednický, Chlán, Fridrich

HC Dynamo Pardubice: Klouček – J. Mikuš, Košťálek, Vála, Nakládal, J. Zdráhal, Hrádek – Hecl, Cienciala, Blümel – Říčka, Poulíček, Rohlík – Koffer, Matýs, Anděl – Lichtag, Pochobradský, Costa