HC VÍTKOVICE RIDERA1113Prohra
HC Dukla Jihlava1124Výhra

15.11.2017 17:30 A tým 2017-2018 21

VIT – JIH 3:4: Třikrát ztratit vedení se Vítkovicím nevyplatilo

Jihlava má sice ve znaku ježka, ale v utkání ve Vítkovicích by jí spíše slušel buldok. Ostravané na svém ledě třikrát vedli, jenže ani to jim nestačilo k bodovému zisku. Dukla kralovala závěrům všech tří třetin. Dvakrát dokázala srovnat a na konci utkání samotného také v poslední minutě poskočit do vedení a zajistit si tak druhou výhru v sezoně nad modro-bílým soupeřem.

Ostravané šli do duelu s nevyzpytatelným a houževnatým soupeřem chudší o jednoho obránce. Pro nemoc nemohl nastoupit Marek Hrbas, a tak se do sestavy vrátil po čase Daniel Krenželok. Na druhé straně první formace byla opět kompletní, když se na pravé křídlo vrátil uzdravený Radoslav Tybor. Vítkovice spustily na Duklu hodně zostra. Hned v prvním střídání měl dvě velké šance krátce po sobě David Květoň, ale proti norskému gólmanovi Larsi Voldenovi neuspěl. Jihlava se z prvotního náporu soupeře oklepala, ve 4. minutě se z brejkové situace pokoušel prosadit Tomáš Kubalík, ale také neobstál proti brankáři Bartošákovi. Vítkovickou první přesilovku mohl paradoxně proměnit jejich odchovanec ve službách Dukly, Romanovu přihrávku před bránu ztečoval Michal Hlinka jen těsně vedle své svatyně. Ostravané sice početní výhodu nevyužili, ale ponechali si převahu i proti pěti hráčům, první pobídku od Daniel Krenželoka Petr Kolouch nevyužil, ale tu druhou už chytrým nastřelením od modré čáry na stojícího Voldena ano – 1:0. Jihlava mnoho hokejové krásy neprodukovala, celá hra v první třetině byla spíše upracovaná, byť na modro-bílých bylo znát, že chtějí hrát kombinačně a bavit diváky. Zajímavou spolupráci nabídla druhá ostravská formace, Oleszovi padl pod nohy Patrik Zdráhal, nahozený kotouč přesto dokázal křížně najíždějící Jakub Lev sklepnout ze vzduchu a ohrozit klec Dukly. Vojáci z Vysočiny se do hry vrátili v 17. minutě, když bleskově potrestali faul Lva. Dukle stačilo 12 sekund, aby její nová akvizice Matěj Stříteský nabila na přesnou ránu Davidu Kajínkovi, Bartošák měl zacloněný výhled a nemohl efektivně zasáhnout – 1:1. Nicméně Vítkovičtí mohli strhnout vedení ještě před první pauzou na svou stranu, do karet jim hrála druhá početní výhoda, bohužel i přes aktivní přístup a zajímavé šance především Lva a pokusu o dorážku Květoně remíza vydržela až do druhé periody.

Prostřední dějství začalo v obranném pásmu Vítkovic. Ne, že by si Dukla na úvod druhé periody vypracovala nějaké vyložené šance, ale dokázala pozičně držet útočnou třetinu a domácím chvíli trvalo, než se dokázali osvobodit. Jejich následná reakce mohla být smrtící, ale Oleszův brejk bohužel skončil mimo Voldenovu klec. Jihlavského brankáře zachránilo i štěstí při stele Slobody, kdy měl sice zakrytý výhled, ale přesto neinkasoval. Do třetice Vítkovice zahrozily ve vlastním oslabení, kdy Olesz vyslal netradičně do samostatného úniku zadáka Jana Výtiska, ale jeho pokus Volden skryl v náručí. Chvíli se hrál hokej nahoru dolů. Ostravané mohli litovat toho, že se nedokázali natlačit do vyloženějších šancí. Až ve 33. minutě reálně ohrozil klec Jihlavy Daniel Kurovský a svou parádičkou zpoza brány ke druhé tyči uspěl – 2:1. Nyní se naskytla modro-bílým skvělá příležitost k upevnění získaného vedení. Atak prvního útoku ve 35. minutě ale neuspěl, neprosadil se ani Tybor dorážející ze středu, ani Roman pálící ze strany. Krátce na to domácí hráli přesilovku, na 39 sekund dokonce dvojnásobnou, ale ztroskotali na nepřesnostech – Lev svou pumelici bohužel mezi tři tyče neumístil, pas k volné tyči Ondřej Roman z první nezachytil. Klasické nedáš – dostaneš pak předvedli hosté, když ve 39. minutě vyrazili na zteč. Erik de la Rose napálil z levé strany kotouč na Bartošáka, ten jej neudržel a pro nepokrytého Lukáše Žálčíka nebyl problém uklidit puk do volného prostoru a srovnat tak – 2:2.

Jihlava chtěla do třetí třetiny vrhnout všechny síly a poprvé získat vedení na svou stranu. Nápor odstartovala kombinace Čachotského na Semana, ale Bartošák byl na místě. Vítkovičtí odpověděli rázně v přesilové hře. Vzorec na před bránu najetého hráče Ivan Baranka ještě vylepšil, když možná nepochopitelně nahrál do brány, ale zase na skvěle připraveného Jakuba Lva, který přesně zavěsil pod Voldenovo břevno – 3:2. Domácí se potřetí v zápase dostali do vedení a zdálo se, že tentokrát už jej udrží. Pojistku tomuto faktu mohl dát unik třetí formace v přečíslení, ale Szturc nemířil přesně. Byl to také Roman Szturc, kdo sehrál jednu z hlavních rolí v klíčovém okamžiku ve 49. minutě. Po zásahu Suchánka zůstal ležet na ledě, hra ale pokračovala a Josef Skořepa z bezprostřední brejkové situace srovnal – 3:3. Domácí, především fanoušci, cítili křivdu a dávali svůj protest hlasitě najevo, nicméně bez efektu, bylo vyrovnáno. Modro-bílí následně nenašli odpověď v další početní výhodě a misky vah se pomalu začaly přesouvat na stranu hostů. S blížícím se závěrem přešli vojáci do útoku na všech frontách. Přidali na důrazu a tvrdé hře, byli nebezpeční. Vítkovičtí vzdorovali, dokonce mohli zahrozit a prolomit napočtvrté remízový stav, ale konec přál odhodlanější Jihlavě. V poslední minutě zavřeli hosté Ostravany v jejich pásmu a střela z kruhu po ose Matěj Stříteský – Tomáš Čachotský skončila ve vítkovické kleci – 3:4. Time-out ani hra bez brankáře nepomohly, Jihlava tak podruhé v sezoně přehrála Vítkovice, tentokrát na ostravském ledě.

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Dukla Jihlava 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

Branky: 9. Kolouch (D. Krenželok, Š. Stránský), 33. Kurovský (Szturc), 42. Lev (Baranka, Tybor) – 18. Kajínek (Stříteský), 39. Žálčík (de la Rose, Anděl), 49. Skořepa (T. Kubalík), 60. Čachotský (Stříteský, Ulrych). Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:1. Diváci: 5633. Střely na branku: 29:24

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Baranka, D. Krenželok, Klok, Sloboda, Výtisk, Trška, Puzič – D. Květoň, Roman, Tybor – Olesz, Lev, P. Zdráhal – Szturc, Kolouch, Š. Stránský – Kurovský, T. Jáchym, Tomi

HC Dukla Jihlava: Volden – Suchánek, de la Rose, Ulrych, Stříteský, Kajínek, Bryhnisveen, Váňa – Jiránek, Skořepa, T. Kubalík – Zeman, F. Seman, Čachotský – Anděl, M. Hlinka, Žalčík – Rys, R. Hubáček, Diviš