HC VÍTKOVICE RIDERA1203Výhra
HC Dukla Jihlava0000Prohra

4.2.2018 16:30 A tým 2017-2018 47

VIT – JIH 3:0: Tentokrát už Vítkovice Duklu vynulovaly a bodovaly naplno

Ve čtvrtém vzájemném zápase to konečně vyšlo. Vítkovice uspěly proti neoblíbené Dukle Jihlava a navíc ještě ve velkém stylu! Patrik Bartošák bez inkasované branky zapsal pátou nulu v sezoně, tým připsal na konto další tři body, a to navzdory rozsáhlé marodce.

Kombinace televizního utkání a nepříjemného soupeře, jakým je Dukla Jihlava, nenaplňovala Vítkovické přílišným optimismem. Domácí se museli především vypořádat s marodkou, která se po pátku rozrostla o zraněného Radoslava Tybora. Domácí premiéru zažil kanadský forvard Samson Mahbod. Utkání předcházel slavnostní úvod, při kterém dostal útočník Roman Szturc památeční dres s číslovkou 500 na zádech k připomínce jeho pěti set extraligových zápasů. První třetina byla obecně poklidná, především herní. Vítkovičtí v ní měli jasně navrch, i když i nyní Jihlava dokázala, že je nebezpečným soupeřem hlavně při odvážných protiútocích. Ostravané se rychle dočkali přesilové hry, předcházel jí průnik Mahboda, kterému pod nohy padl Skořepa. Vítkovice v početní výhodě měly slibné šance, zajímavé střely předvedli z modré čáry Lev i Sloboda, Lars Volden ale udržel puky před sebou. Domácí měli problém s defenzivním pojetím hry soupeře, ale i to se časem poddalo a v 7. minutě slavili úspěch. Skrumáž na pravém kruhu, volný puk, po kterém chtěl sáhnout Rostislav Olesz, ale na poslední chvíli od svého plánu upustil a přijíždějící Rastislav Dej pohotovou střelou poslal modro-bílé do vedení – 1:0. Vítkovičtí si udrželi herní převahu, škoda nevyužitých šancí, například Krenželokova nahození ze strany. Závěr první periody se nes v komorní atmosféře. Domácí kotel vyjádřil solidaritu s fanoušky Plzně a Brna a na poslední tři a půl minuty opustil svá místa v sektoru a zanechal fandění s transparentem „Hokej bez fanoušků???“.

Sektor skalních vítkovických fandů zůstal prázdný až do 30. minuty a utkání se tak potud hrálo v hodně tiché atmosféře. Tu a tam se podélné strany snažily vyburcovat domácí alespoň potleskem, ale domácí prostředí se zcela vytratilo. Modro-bílí si s nastalou situací museli poradit sami a podařilo se jim. I když Jihlava v úvodu třetiny chtěla převzít iniciativu, nepodařilo se jí to. Bartošák hrstku nepříjemných střel zlikvidoval a tempo už zase udávaly Vítkovice. Ve 25. minutě si za beky Jihlavy najel střídající Kurovský, neměl příliš času na únik, ale i tak jeho střela dostala Voldena do problémů. Následující okamžiky byly jasnou ukázkou pravidla nedáš – dostaneš. Radek Hubáček ujel sám na Bartošáka, ani on, ani dorážející Diviš ale gólu nedosáhli. Hra se okamžitě obrátila, v brejku ujel Kucsera, nastřelil na Voldena, který jen vyrazil a Patrik Zdráhal dílo dokonal – 2:0. Ostravané poté hráli druhou přesilovku, jak se říká, povozili soupeře na kolotoči, ale ani jedna ze střel se jim neujala. Vítkovický kotel se vrátil na svá místa a jako by přinesl štěstí hostům. Ve 32. minutě se protáhl nebezpečně kolem brány kapitán Dukly Čachotský, vyjetý Bartošák ale zasáhl přesně. Vítkovičtí nezužitkovali únik dvou proti jednomu z dílny Rastislava Deje ani s dorážejícím Oleszem. Neujala se ani dorážka Zdráhala ve 35. minutě. Dukla dostala příležitost prostřednictvím přesilovky, tu ale naštěstí domácí skvlě odbránili a po ní udeřili potřetí. Čtvrtá formace předvedla ve 38. minutě nádhernou kombinaci, Roman Szturc z pravé strany krásně našel u odkryté klece Šimona Stránského, pro kterého nebyl problém puk odrazit do brány – 3:0. Chvíli po rozehrání se na středu střetli Ondřej Roman s Michalem Hlinkou. Hlinka zůstal dlouhé okamžiky ležet na ledě a nakonec mu z něj museli pomoci lékaři. Verdikt sudích byl jasný – pět minut plus trest do konce utkání pro Romana. Ostravané si tak do třetího dějství odnesli více než tříminutové oslabení.

Ostravané dlouhé oslabení ustáli. Jihlava rozhodně nebyla bez šance, hned na začátku třetí třetiny dorážel z blízka nebezpečně Hubáček. Ovšem navzdory oslabení dokázali Vítkovičtí zahrozit, Lev se hodně důrazně tlačil před Voldena. Jak pro domácí třetí perioda začala, takový ráz měla. Ještě dvě početní nevýhody si zahráli. V nich vynikal Patrik Bartošáka. Dukla zatlačila, ale čtveřice na oslabení svou práci zvládly bravurně. V 50. minutě mohli čtvrtý gól přidat útočníci třetí formace, v přečíslení tří proti jednomu ale puk mířil mimo. Střelecká muška se od modro-bílých odvrátila i v přesilové hře, Stránský se snažil v ideální pozici před prázdnou bránou najít Tršku, ale ten nakonec odkrytý prostor netrefil. V 56. minutě ujel sám Tomáš Jáchym, ztroskotal na Voldenovi. Bylo jasné, že Vítkovice už o tři body nic nepřipraví, otázkou však zůstávalo, zda Patrik Bartošák udrží pátou nulu v sezoně. Poslední zkoušku absolvoval v 59. minutě, přečíslení dvou proti jednomu, které zakončoval Anděl, ale zvládnul a se třetí sirénou mohl oslavit nejen vítkovický zisk tří bodů, ale i další čisté konto sezony.

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Dukla Jihlava 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky: 7. Dej (Lev), 26. P. Zdráhal (Kucsera, Kolouch), 39. Š. Stránský (Szturc). Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Ganger, Hanzlík. Vyloučení: 3:3, navíc Roman (VIT) 5 minut + do konce utkání za sekání. Bez využití. Diváci: 6676. Střely na branku: 37:25

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Urbanec, Sloboda, Hrbas, D. Krenželok, Výtisk, Trška – Olesz, Lev, Dej – Kurovsý, Roman, Mahbod – Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal – Szturc, T. Jáchym, Š. Stránský – Pytlík

HC Dukla Jihlava: Volden – Suchánek, Šidlík, Kajínek, de la Rose, Váňa, Stříteský, Bryhnisveen – Jiránek, Zeman, Čachotský – P. Straka, Skořepa, F. Seman – Anděl, M. Hlinka, Žálčík – Půža, R. Hubáček, Diviš