HC VÍTKOVICE RIDERA0101Prohra
BK Mladá Boleslav0112Výhra

5.11.2021 17:30 A tým 2021-2022 22

VIT – MBL 1:2: Vítkovice v závěru sahaly po vyrovnání, ale časomíra byla proti

Do Ostravy přijel třetí celek tabulky a vítkovičtí se chtěli vrátit na vítěznou vlnu a naladit se před nedělním derby v Třinci. Utkání nabídlo svižné tempo, ale zároveň nebylo bohaté o vyložené šanci. Vítkovice dvakrát dotahovaly jednogólovou ztrátu, v závěru dokonce srovnaly, ale branka Rostislava Marosze padla až po vypršení hracího času.

BK Mladá BoleslavUtkání mezi Vítkovicemi a Mladou Boleslaví mělo slavnostní úvod. Na ledě ostravského paláce vstanul legendární trenér Vladimír Vůjtek starší, aby jménem celé vítkovické hokejové rodiny poblahopřál aktuálnímu sportovnímu řediteli HC VÍTKOVICE RIDERA a velké osobnosti historie klubu Romanu Šimíčkovi k jeho čtvrtečním 50. narozeninám a předal mu dres se symbolickou padesátkou.

V ještě slavnostní náladě se rozehrál souboj, ve kterém se domácí chtěli revanšovat za úterní nezdar v Olomouci a také vrátit favorizovaným Bruslařům porážku z první vzájemné konfrontace. Trenér Miloš Holaň přivítal v sestavě uzdraveného Petra Chlána, který nahradil Jakuba Illéše, jehož uvolnění na výpomoc z Jihlavy skončilo.

Úvodní třetina dnešního zápasu nepřinesla mnoho zajímavých situací. Ve 3. minutě se do zajímavé šance dostávala čtvrtá formace vedená uzdraveným Chlánem, jeho nadějnou akci ale zastavil hvizd rozhodčího pro ofsajd. Na druhé straně se Kousal odhodlal k obkroužení branky, bekendem natlačil kotouč do Stezkova brankoviště, ale vítkovický brankář byl pozorný. Zasahovat musel také po průniku Fořta a střílejícího Rašky. Do šance se dral nejlepší střelec Vítkovic Marek Kalus, ale jeho bekendová přihrávka nenašla najíždějícího Deje, první formace však zůstala u puku, ale Kalusova tvrdá střela jen vyprášila Růžičkův beton. V polovině třetiny se Bernovský prosmýkl z rohu do předbrankového prostoru, ale jeho střela nebyla přesná. Nepřesná byla také Kalusova teč Bondrova nahození. Krenželokovi se povedlo ve středním pásmu vypíchnout kotouč Ševcovi, ale také jeho střelu brankář Růžička vyrazil do bezpečí. Od modré to zkoušel ještě Solovjev, ale jeho střela letěla vysoko nad branku. Boleslavští hrozili po přihrávce Kousala, ze které těžil Adam Raška. Stezkův beton byl ale na pravém místě. V závěru třetiny byli domácí aktivnější, ale optickou převahu nedokázali vyjádřit brankou.  Galvinš nabízel na teč Bondrovi, ten ale netrefil kotouč. Přesně tečovat se nepovedlo ani Fridrichovi a Polákovu dělovku z levého kruhu Růžička vyrazil.

Druhá třetina začala obrovskou šancí Jana Dufka, který střílel z mezikruží. Stezka předvedl rychlý přesun a zabránil tak brance. O minutu později z otočky pálil Krejsa, od modré to zkoušel Plášil. Ke střele se dostal i osamocený Marosz, ale jeho pokus byl nepřesný. Vítkovice předvedly výbornou pasáž. Nejprve Bondra kroužil v útočném pásmu a akci zakončil překvapivou střelou po ledě, mířící na první tyč, se kterou si Růžička poradil. Připraven byl také proti Galvinšovu nahození od modré čáry a Plášilovu průniku před branku. O to bolestivější byla akce z 26. minuty, kdy se Boleslavští prosadili z nenápadné akce. Raškovu střelu vítkovický gólman vyrazil pouze před sebe, kde se k odraženému kotouči dostal Fořt, který se štěstím dostal kotouč za Stezkova záda – 0:1. O minutu později mohla Boleslav navýšit vedení, ale teč Claireauxe se zastavila o horní tyč! Stezka se najednou ocitl pod palbou. Postupně to na něj zkoušeli Jánošík se Stránským, o chvíli později také Pospíšil. K vidění byl rychlý hokej bez zbytečných přerušení hry nebo faulů. První prohřešek museli rozhodčí trestat až ve druhé polovině zápasu a na svědomí jej měl obránce Plášil. Pýchovo nahození od modré bylo nepřesné stejně jako Dufkova teč o pár chvil později. Po skončení přesilovky se navrátilec Plášil vydal na steč spolu s Kovářem, beci ale nezvládli přechod do útočného pásma a zastavil je tak hvizd rozhodčího.  Domácí šli tvrdě za vyrovnáním. Marosz se v útočném pásmu neunáhlil a přihrávkou našel najíždějícího Plášila, jeho střelu Růžička vyrazil před branku, kde se prosadil nadvakrát dorážející Jan Bernovský – 1:1. Nebezpečně od modré nahazoval Pýcha, ale Stezka si pozorně našel kotouč. Na druhé straně nahazoval Kovář a Vítkovice po faulu Ševce dostaly možnost přesilové hry. V té pálil od modré čáry Solovjev, ale Růžička tentokrát udržel kotouč a nepřipustil dorážku. Kochovu střelu před brankou mimo tečoval Kalus a více toho domácí v přesilovce nepředvedli.

Pozornost Stezky vyzkoušel novic v sestavě hostů Pospíšil a po něm nepřesný Moravec. Po mírně hluché pasáži obou týmů střílel od modré čáry Pláněk, ale vítkovický brankář kotouč lapil. Svačina se dostal do úniku, když přebruslil Pláňka, ten se ale zvládl vrátit a nedovolit Svačinovi vystřelit. Situace se ještě dohrávala za brankou, kde ale s pukem dlouho otálel Krenželok a jeho přihrávka Hruškovi byla směřována pozdě. Boleslav ale odpověděla brankou, který byla z kategorie velmi šťastných. Za brankou hrající Kotala nastřelil před brankou číhajícího Valentina Claireauxe, od kterého se kotouč odrazil za překvapeného Stezku – 1:2. Vítkovice se pokoušely záhy odpovědět, ale Krenželok zakončoval v akrobatické pozici. Jánošíkovu střelu před brankou tečoval Dušek, který rozezněl pravou tyč Stezkovy branky. Najman zkoušel překvapit Stezku zpoza branky, ale brankář Vítkovic byl připraven i proti Kousalově dorážce. S dorážením to na druhé straně přehnal Bondra a byl tak potrestán za sekání. Do šance v oslabení se dostali Kalus s Fridrichem, ale prvně jmenovaný nezvolil ideální řešení. Čas neúprosně utíkal domácím mezi prsty. Navíc se v závěru museli obejít bez Hrušky, který se zraněním zamířil do kabiny. Toho nahradil Chlán, který se odvážně prodral k zakončení. Domácí sáhli ke hře bez brankáře. Aktivní byl hlavně od modré pálící Galvinš. Domácím se v závěru nakonec povedlo překonat Růžičku, ale dle videorozhodčího překročil kotouč po střele Rostislava Marosze brankovou čáru až po uplynutí hracího času.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): První třetina byla vyrovnaná. Po dlouhé cestě jsme se báli, abychom nebyli pod nějakým tlakem, myslím si, že jsme to docela slušně zvládli. Ve druhé třetině si myslím, že jsme byli trošku lepší, dostali jsme se do vedení, ale v závěru Vítkovice vyrovnaly. Patnáct minut si myslím, že jsme byli lepší a potom jsme tam začali nepochopitelně dělat věci, které dělat nechceme. Ve třetí třetině zase vyrovnané utkání, štěstí se přiklonilo na naší stranu a v závěru byla klika, že ten gól padl po hracím čase.

Radek Philipp (HC VÍTKOVICE Ridera): Souhlasím s Pavlem. Vyrovnaná první třetina, z naší strany dobrý pohyb. Samozřejmě ve druhé třetině měla Bolka více brankových příležitostí, ale do třetí třetiny se šlo za stavu 1:1. Třetí třetina bohužel rozhodla. My se trápíme v předbrankovém prostoru, kde se nám nedaří. Boleslav si pro to vítězství šla, protože dva góly dala právě z předbrankového prostoru. Věřil jsem, že to padlo ještě v hrací době, ale bohužel ne.

1:2
(0:0, 1:1, 0:1)

Branky: 36. Bernovský (Stehlík, Marosz) – 26. Fořt (Raška, Pospíšil), 46. Claireaux (Kotala, Dufek)
Rozhodčí: Pešina, Vrba – Pešek, Malý. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 356. Střely na branku: 22:23

HC VÍTKOVICE RIDERA: Stezka – Solovjev, R. Polák, Galvinš, Plášil, Koch, J. Stehlík, L. Kovář – R. Bondra, Dej, M. Kalus – Svačina, J. Hruška, Fridrich – L. Krenželok, Marosz, Krejsa – Bernovský, Chlán, Lednický

BK Mladá Boleslav: Růžička – Pýcha, Ševc, Moravec, Pláněk, Jánošík, Lintuniemi, Bernad – Raška, Fořt, Pospíšil – Kotala, Claireaux, Dufek – Kousal, Najman, Stránský – Závora, Bicevskis, Grim