HC VÍTKOVICE RIDERA0213Výhra
BK Mladá Boleslav0112Prohra

23.2.2021 16:30 A tým 2020-2021 7

VIT – MBL 3:2: I napočtvrté skalp Bruslařů

Čtvrtá výhra nad Mladou Boleslaví v sezoně a čtvrtá výhra v řadě v aktuální formě. Vítkovice pokračovaly ve výborných výkonech i v úterý. Na vlastním ledě opět přehrály třetí celek tabulky.

BK Mladá BoleslavByla to vlastně odveta pátečního duelu. Jenže tentokrát na ostravském ledě a zatímco domácí chtěli navázat nejen na tři předešlé výhry v řadě, ale i na tři předešlé triumfy ve vzájemných zápasech, hostující chtěli konečně prolomit vítkovické prokletí.

Jubilejní utkání pro Vladimíra Svačinu, který naskočil do 700. extraligového zápasu. Problém pro vítkovický tým, když v domácí izolaci po pozitivním testu na koronavirus skončil hlavní trenér Miloš Holaň.

Začátek přál o něco více hostům z Mladé Boleslavi, ale nic markantního, ani klíčového samotný úvod utkání nepřinesl, stejně jako celá první třetina. Snad jen s výjimkou výměny mezi Hruškou a Kovářem, po které zvonilo břevno hostující brány. Vítkovickým dělaly problémy hlavně brejky Boleslavi v jejich přesilových hrách.

Bezbranková první třetina dávala tušit, že ani toto utkání nebude nějakou divokou přestřelkou a na otevření skóre se čekalo až do 28. minuty. Naštěstí to byli modro-bílí, kdo se jako první radoval. Svačina se místo střely rozhodl pro nahození z levé strany na pravou, Hruška posunul na střed, odkud kotouč Lukáš Krenželok propálil do boleslavské klece. Boleslavští srovnali do pěti minut, ve vlastním oslabení dokázal David Cienciala využít chyby v rozehrávce soupeře, zachytit volný kotouč a v samostatném úniku prostřelit brankáře Svobodu. Vítkovice pochybení odčinily gólem Filipa Pyrochty ze 36. minuty, kdy obránce přijel dorazit Hruškovu střelu.

Klíčové momenty se ale udály na začátku třetí třetiny. Vítkovičtí sice ustáli přesilovou hru soupeře, jenže krátce po návratu do pěti mužů dokázal Maris Bičevskis proměnit z předbrankového prostoru zbývající tlak v pásmu a srovnal na 2:2. Rozhodující ovšem bylo, že do 27 sekund si Ostravané vzali vedení zpět, po brejku s Kochem se forhendovou kličkou zblízka prosadil ve svém jubilejním zápase Vladimír Svačina – 3:2.

Pak už zbývalo jen pohlídat si nebezpečné Bruslaře. Takticky ale Ostravané zápas zvládli, nepustili soupeře v jeho závěru do větších šancí a dotáhli své snažení proti Boleslavi do 100% konce. Čtvrtá výhra v řadě a čtvrtý úspěch nad Boleslaví v sezoně.

HC VÍTKOVICE RIDERA – BK Mladá Boleslav 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Branky: 28. L. Krenželok (J. Hruška, Svačina), 36. Pyrochta (J. Hruška), 42. Svačina (Koch) – 33. Cienciala, 42. Bičevskis (Claireaux). Rozhodčí: Horák, Mrkva – Lederer, Rampír. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Bez diváků. Střely na branku: 25:28

HC VÍTKOVICE RIDERA: M. Svoboda – Galvinš, Gewiese, Pyrochta, L. Kovář, Koch, R. Černý, L. Doudera – L. Krenželok, J. Hruška, Lakatoš – Svačina, Mikyska, Irgl – Mallet, Flick, Dej – Fridrich, Stach, Schleiss

BK Mladá Boleslav: J. Růžička – Dlapa, Pláněk, D. Moravec, Šidlík, Allen, Fillman – Bernad, Bičevskis, J. Stránský – Kousal, Najman, D. Šťastný – Cienciala, Claireaux, Jaaskelainen – Flynn, G. Szturc, Kotala – V. Polák II.