HC VÍTKOVICE RIDERA1113Prohra
BK Mladá Boleslav0347Výhra

28.11.2019 17:30 A tým 2019-2020 23

VIT – MBL 3:7: Dobře rozehraný zápas se sesypal jako domeček z karet

Začali dobře, dokázali se prosadit přes nejlepší extraligovou obranu, ale ve druhé polovině utkání nabralo jejich snažení zcela opačný směr. Vítkovičtí museli na domácím ledě polknout hořkou pilulku v podobě sedmigólového debaklu od Mladé Boleslavi a současně s tím si vyslechnout i nevoli z tribun vlastního stadionu.

BK Mladá BoleslavDruhý den těžkých bojů proti týmům ze špičky extraligové tabulky. Vítkovice po bitvě s vedoucí Spartou přivítaly tentokrát na svém ledě Mladou Boleslav s nejlepší obranou v celé soutěži. Ostravanům stále bohužel nebyl k dispozici brankář Miroslav Svoboda, ovšem do defenzivy hlásil návrat po uzdravení David Kvasnička. Sestava doznala opět řady změn.

V návštěvnické kulise, na kterou jsou spíše zvyklí hosté z Boleslavi, než jaká je obvyklá v Ostravě, začali domácí velice svižně. Už v 1. minutě stál po kombinaci v pásmu u volné tyče Roberts Bukarts, který měl vlastně jen zamést kotouč do odkryté brány, jenže brankář Gašper Krošelj se vytáhl a včas vysunul do dráhy puku svou hůl. Slibný začátek mohla zastavit přesilová hra hostů, jenže ti v ní nepředvedli vůbec nic, naopak modro-bílí drželi hru na půlce soupeře. Vítkovičtí nechtěli zbytečně riskovat, Boleslav sází na propracovanou defenzivu a v tomto duchu se pak na ledě odbývala spíše přetlačovaná. Z ní dění na ledě probral v 11. minutě opět Bukarts, který zavezl puk do útočné třetiny a poté pálil Trška od modré, před bránou číhal Razgals, ale gólový moment se nekonal. Neuspěli ani v brankovšti důrazní Lakatoš a Mallet v 15. minutě. Až bleskový útok čtvrté formace zaznamenal změnu skóre, k radosti domácích, v 18. minutě našlápl po straně Tomáš Guman a přesně propálil Werbikovu přihrávku – 1:0. Horko bylo Krošeljovi ještě v 19. minutě, ale skrumáž před svou bránou udržel.

Druhá třetina oplývala akcí od začátku až do konce. Hned na úvod se obranou hostů prosmýkl Lakatoš, ale na Krošelje nevyzrál. Hrálo se, oproti první periodě, nahoru dolů a brankáři si také rychle připisovali zákroky. Kartami míchaly také přesilové hry, ve kterých byly oba týmy dost nebezpečné. Původní stav zápasu vydržel do 28. minuty, pak dojel nahozený kotouč Cienciala a předložil jej z kruhu pohotově pálícímu Ondřeji Najmanovi, který vyrovnal – 1:1. Domácí velice emotivně reklamovali zakázané uvolnění, nejhorlivěji Roberts Bukarts, který si za to vysloužil trest na dvě minuty a do konce utkání. Boleslavští s výhodou naložili expresně, 21 sekund po srovnání propálil vše nechytatelnou bombou Jakub Klepiš a hosté vedli – 1:2. Frustrace z domnělé chyby rozhodčích a ztraceného vedení dostala Vítkovické do útlumu, Dolejš byl pod palbou. Až Lakatošova tyč ze 34. minuty probrala domácí a dvě slepené přesilové hry jim také dali příležitost. Ostravané nevyužili kratinkou přesilovku pěti proti třem, ale pokračující klasickou výhodu už zužitkovali. Do zápasu se je vrátil u tyče dorážející David Kvasnička – 2:2. Bohužel ne na dlouho. Karta se obrátila a hosté udeřili během avizovaného vyloučení, z druhé vlny se trefil Pavol Skalický a vrátil Bruslařům vedení – 2:3. Další trest pro domácí na sebe nenechal dlouho čekat a během přesilové hry byly Vítkovice opět pod velkým tlakem, od čtvrtého inkasovaného gólu je zachránila i další tyč.

Boleslavští si úvod třetí periody velice zkušeně pohlídali. Drželi puk na svých holích, byli aktivní v pohybu, často obsazovali útočné pásmo. Ostravané se v této chvíli spoléhali na brejky, ve 44. minutě ujeli v přečíslení tří proti dvěma, ale švih zakončujícího Krenželoka neměl potřebnou razanci. Po krátkém ohrožení přenesli hosté hru opět před Dolejše a Jiří Kurka pohotovou střelou ze středu zvýšil vedení – 2:4. Jakub Klepiš mohl náskok hostů ještě umocnit, po faulu Gumana měl k dispozici trestné střílení, ale na Dolejše nevyzrál. Ve velké šanci byl v 50. minutě před bránou Razgals, ale zklamal. Z následné šarvátky vyfasovali hosté oslabení, jenže v něm ujel Robert Kousal a nájezd proměnil – 2:5. Ostravané přesto přesilovou hru využili, Patrik Zdráhal tečoval Trškovu střelu – 3:5. Jenže kýžený návrat Vítkovických se nekonal, otevřená defenzivní hra byla vodou na mladoboleslavský mlýn a výsledkem byl drtivý finiš hostů. V 54. minutě se po spolupráci s Pláňkem prosadil Radim Zohorna – 3:6. Hořký konec dokonal minutu poté David Šťastný – 3:7. Co se původně zdálo, jako dobře rozehraný zápas, se domácím sesypalo během poloviny zápasu jako domeček z karet. Během nepříjemného závěru nešlo z tribun slabě zaplněného stadionu přeslechnout pokřiky volající po odstoupení hlavního trenéra Vítkovic Jakuba Petra.

Připravujeme…

HC VÍTKOVICE RIDERA – BK Mladá Boleslav 3:7 (1:0, 1:3, 1:4)

Branky: 18. Guman (Werbik), 37. Kvasnička (Roman, Gregorc), 51. Zdráhal (Trška, Š. Stránský) – 28. Najman (Cienciala), 28. Klepiš (Vondrka, Hrbas), 38. Skalický (Zbořil), 46. Kurka (Cienciala, Kousal), 50. Kousal (Bicevskis), 54. R. Zohorna (Pláněk, Jeglič), 55. D. Šťastný (Najman). Rozhodčí: Hejduk, Veselý – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:6, navíc Bukarts (VIT) do konce utkání za nesportovní chování. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3 925. Střely na branku: 37:32.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Dolejš – Výtisk, D. Krenželok, Trška, Bodák, Šidlík, Gregorc, Kvasnička – Dej, Lakatoš, Mallet – Bukarts, Roman, Razgals – Schleiss, Š. Stránský, Zdráhal – Baláž, Werbik, Guman

BK Mladá Boleslav: Krošelj – Ševc, Hrbas, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman, Kurka – Klepiš, Bičevskis, D. Šťastný – Skalický, Zbořil, Vondrka – R. Zohorna, Jeglič, J. Stránský – Cienciala, Najman, Kousal