HC VÍTKOVICE RIDERA0202Prohra
BK Mladá Boleslav0123Výhra

4.12.2018 17:00 A tým 2018-2019 42

VIT – MBL 2:3: Boleslav splatila ostravský dluh

Předešlý duel Vítkovic s Mladou Boleslaví rozhodl 29 vteřin před třetí sirénou domácí hráč, tentokrát Bruslaři splatili Ostravanům dluh zcela stejnou mincí. Dokázali dvakrát dotáhnout vedení domácích a tři body doslova uloupili 31 vteřin před koncem třetí třetiny využitou přesilovkou. Pro modro-bílé další tvrdá facka v domácím prostředí ve dvou dnech.

BK Mladá BoleslavPředehrávka únorového kola s Mladou Boleslaví dala Vítkovickým šanci ukončit sérii nezdarů a nedovolit třetí porážku v řadě. Ostravané i tentokrát dali v bráně od začátku prostor jedničce Patriku Bartošákovi, do hry se vrátil Blaž Gregorc poté, co proti Hradci z administrativních důvodů naskočit nemohl. Marek Hrbas stále ze zdravotních důvodů naopak zůstával mimo sestavu. Hosté dorazili do Vítkovic bez lídrů Klepiše a Látala, kteří si odpykávali disciplinární tresty.

Utkání se rozehřívalo hodně pomalu, především ze strany domácích. Není se, co divit, nízká návštěva, do toho prakticky okamžitě početní výhoda hostů. Mladá Boleslav udávala tempo začátku utkání, ale ani ona nepředváděla nějaký úchvatný hokej. Na ledě se tak strhla spíše urputná bitva. Ale i takové zápasy někdy bývají. Ostravané i přes pomalejší rozjezd zahrozili, například výpadem Kucsery po straně, po kterém se zatřepala boční síťka, nebo Mrázkova rána od modré čáry. Ke cti domácích se určitě v první třetině sluší vypíchnout dvě ubráněná oslabení. Škoda dvou vyložených tutovek v závěru periody. Ani přečíslení Romana se Schleissem, ani Gregorcovo nastřelení na Schleisse do brankoviště neskončily za zády Gašpera Krošelje. Hosté byli střelecky aktivnější, ale spíše jen ze statistického pohledu. První třetina tak skončila bezbrankovou remízou.

Přestávka domácí spíše nabudila. Početní výhoda zkraje druhé třetiny jejich hlad po gólu ještě přiživila. Mladoboleslavští se tak dostali pod několikaminutovou palbu Vítkovic, Ostravané se s tím opravdu nepárali, stříleli ze všech pozic, nutno ale dodat, že i často nepřesně. Ve 26. minutě se ale hosté připomenuli, za obranou Vítkovic zůstal Pavol Skalický, ale jeho pokus mířil mimo. Ve 29. minutě sám ujel Michal Vondrka a jen duchapřítomnost a kvalita Patrika Bartošáka znemožnili gólovou akci. Následoval tlak ve vítkovickém obranném pásmu, až domácí trenéři raději využili oddechového času. Prospěl jim. Byli znovu aktivní, vysloužili si faul a v následné přesilovce trestali. Radoslav Tybor se protáhl kolem Krošelje, ale jako by mu chtěl kotouč utéct, a tak Jan Schleiss mu kotouč odebral a pohotovou ranou pod víko otevřel skóre – 1:0. Začalo to vypadat dobře, jenže domácí prováhali okamžik, David Šťastný zůstal po buly a rozehrávce sám mezi kruhy a rychlou ranou do 29 sekund srovnal – 1:1. Následovala přetahovaná, Ostravané ustáli oslabení. Závěr třetiny ale sehráli výborně. Útočnou akci začal skvělou dalekou rozehrávkou do brejku Patrik Bartošák, pobídl Davida Květoně do přečíslení čtyř proti jednomu, Květoň posunul nalevo na Patrika Zdráhala, který se z první pod horní tyč nemýlil – 2:1.

Také po druhé přestávce se Vítkovičtí vrátili viditelně při chuti. Sice naráželi na problémy s kombinací a nepřesností střelby, ale pozičně měli navrch a především měli územní převahu. To vše zhatil v přesilové hře ze 44. minuty Martin Pláněk, jehož střelu od modré čáry tečoval mezi betony Patrika Bartošáka na hranici brankoviště Pavel Musil – 2:2. Vyrovnaný stav modro-bílé částečně zaskočil, ale nezastavil. Ostravané znovu přešli do útoku, ale Krošelj, přestože jeho směrem šla řada střel, nemusel tolik zasahovat. Nepřesnosti ve střelbě byly kamenem úrazu. Poziční převahu znásobila i početní výhoda, ale nic z toho se nepromítlo do stavu zápasu. Dlouhá pasáž bez přerušení mezi 51. a 57. minutou, ve které se hra odehrávala především na půlce Mladé Boleslavi, plnila domácí prořídlé tribuny nadějí na úspěch. Vše se ale rozplynulo v 59. minutě, kdy po střetu ve středním pásmu putoval na trestnou lavici Jan Schleiss a hosté z města automobilů dostali přesilovou hru. Tuto sehráli výborně a přesně do puntíku pomstili hořkou prohru z minulého vzájemného utkání z ostravského ledu, nastřelení Pláňka Bartošák vyrazil, ale pro volného Michala Vondrku nebyl žádný problém kotouč do odkryté klece vrátit, na časomíře přitom svítila opět necelá půlminutka do konce třetí třetiny – 2:3. Vzhledem k tomu, že si Vítkovičtí už vybrali oddechový čas, mnoho naděje jim nezbývalo, zkusili hru bez brankáře, ale hrací doba se krátila, až uplynula docela. Mladá Boleslav vyrvala cennou výhru z ostravského ledu, Vítkovice na domácí půdě podruhé ve dvou dnech padly vinou inkasované branky v posledních vteřinách.

HC VÍTKOVICE RIDERA – BK Mladá Boleslav 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)

Branky: 32. Schleiss (Tybor, Roman), 39. Zdráhal (D. Květoň, Bartošák) – 33. Šťastný (Musil), 45. Musil (Pláněk, T. Knotek), 60. Vondrka (Pláněk, Skalický). Rozhodčí: Pešina, Kika – Bryška, Lučan. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. Diváci: 3 339. Střely na branku: 21:34.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Výtisk, D. Krenželok, Gregorc, Šidlík, Mrázek, Baranka, Černý – Szturc, Lev, Dej – Schleiss, Roman, Tybor – Kucsera, Š. Stránský, Zdráhal – D. Květoň, Baláž, Toman

BK Mladá Boleslav: Krošelj – Kotvan, Pláněk, Hanzlík, Dlapa, Bernad, Němeček, Eminger – Vondrka, Žejdl, Skalický – Šťastný, Musil, Orsava – Pabiška, T. Knotek, Strnad – Flynn, Najman, Redlich