HC VÍTKOVICE RIDERA1247Výhra
BK Mladá Boleslav0011Prohra

26.12.2017 16:00 A tým 2017-2018 33

VIT – MBL 7:1: Osmá výhra v řadě jako štěpánská výslužka

Vítkovičtí hokejisté neztratili nic ze svého vítězného laufu ani přes Štědrý den. Ostravané před osmi a půl tisíci diváky na druhý svátek vánoční srazili Mladou Boleslav 7:1. Dvakrát se trefili v oslabení, využili tři přesilovky, krásné trefy do růžků a pod horní tyč předvedl dvougólový Rostislav Olesz, ale i tříbodový Lukáš Kucsera. Vynikal opět i brankář Patrik Bartošák.

BK Mladá BoleslavVítkovičtí si užili Vánoce na skvělém třetím místě po ještě fantastičtější sérii sedmi tříbodových vítězství v řadě. Na druhý svátek vánoční se už tradičně extraliga opět přihlásila o slovo a Ostravané na svém ledě přivítali bruslaře z Mladé Boleslavi. Domácím se po nemoci vrátil do sestavy zadák Lukáš Klok, jinak vítězná sestava posledních týdnů zůstala nezměněna. První část zápasu měli v rukou domácí, okamžitě rozehráli utkání v tempu a snažili se dobývat boleslavské pásmo. Hosté ovšem nepůsobili nijak zakřiknutě, houževnatou a důraznou hrou byli připraveni zastavovat útoky soupeře čekat na jakékoli polevení. Ostravané si hned v úvodu vytvořili několik slibných šancí, které ale ztroskotaly na drobných nepřesnostech, jako při přečíslení Lva s Oleszem. Bruslaři se uvedli únikem Volfa po křídle v 11. minutě. Na chvíli také převzali otěže hry a bylo vidět, jak moc z toho chtějí vytěžit, pálili totiž z téměř každé pozice. Nebezpečná byla i 15. minuta, ve které si na pas před bránu sjel obránce Němeček, ale jen těsně minul. Závěr první periody poznamenala vyloučení na straně domácích. Nejprve putoval na trestnou lavici kapitán Olesz. Čtveřice Vítkovických zahrozila, Lev nabil na střed Zdráhalovi, jenže ten přestřelil. Krátce na to byl vyloučen Bartovič. Modro-bílí byli nuceni se více jak minutu bránit dvojnásobné přesile, ale zvládli to fantasticky, když Boleslav takřka nepustili do šance. Po návratu Olesze už mnoho času nezbývalo, ale Ostravané přesto zkusili sebevědomý výpad, Lev znovu ze strany nabíjel na střed, tentokrát obránci Marku Hrbasovi, který sice musel kotouč zpracovat, ale tvrdou ranou 5 vteřin před první sirénou prostřelil brankáře Maxwella – 1:0. Gól soupeři do šatny zacloumal zaplněnou OSTRAVAR ARÉNOU v euforické vlně. Hrbasova trefa navíc byla 100. týmu v sezoně.

Druhá třetina byla hlavně o domácích. Hostům nešla upřít snaha, gól do šatny je rozhodně nerozložil, jenže vítkovická hra začínala čím dál více nabírat převahu. Výpad Lukáše Kucsery s bekhendovým zakončením Maxwell tak tak, ale udržel. Ve 27. minutě hráli domácí přesilovou hru, ale v jejím úvodu málem inkasovali. Únik Urbana zastavil nedovoleně Baranka, sudí nařídili trestné střílení, ale jeden z klíčových momentů duelu brankář Bartošák zvládl. Přesilovka domácích pokračovala, znovu nebezpečně pálil Kucsera, ale Maxwell se proti jeho střele stačil včas přesunout. Nicméně i tak musel podruhé kapitulovat. David Květoň si sjel k pravé tyči na puk z hole Olesze a protlačil jej za záda kanadského brankáře – 2:0. Mladoboleslavští měli šance, ale nedokázali je zužitkovat, v početní výhodě ze 32. minuty stál Orsava sám u odkryté tyče, ale svou dorážkou jako by doslova hledal beton Bartošáka a taky jej našel. David Květoň byl hrdinou i momentů z 35. minuty. To si to pěstně rozdal s Dominikem Pacovským. Oba vyfasovali 2 + 2 + 10 minut, ale Pacovský navrch ještě další dvě minuty za držení. A Ostravané i tuto početní výhodu využili. Pokus Urbana o únik skončil na důrazu Lva, Vítkovičtí se pak v brejku vydali do pásma soupeře, Šimon Stránský přenechal Rostislavu Oleszovi, který z levé strany parádně trefil pravý růžek Maxwellovy klece – 3:0. Vítkovičtí hráči i fanoušci byli při chuti a bavili se hokejem, nedisciplinovanost hostů pokračovala, ale stav se do druhé sirény už neměnil.

Pro Ostravany byla třetí třetina potvrzením jejich herního sebevědomí a vítězného ducha. Mladá Boleslav totiž ani v této části rozhodně nesložila zbraně, vystřídala brankáře, snažila se vzdorovat a alespoň se přiblížit, ale střelecky se dařilo domácím. Osm a půl tisíce fanoušků hnalo modro-bílé dopředu. Ve 44. minutě hrála Boleslav přesilovou hru, jenže v ní ujel Lukáš Kucsera, sám s pukem před střídajícím Růžičkou udělal kličku do forhendu a zavěsil – 4:0. Jakmile se domácí vrátili do plného počtu, ujel Milan Bartovič, ale nedokázal dobře zakončit. Domácí ale nemuseli smutnit. Ve 48. minutě proměnil druhou přesilovku znovu kapitán Rostislav Olesz a znovu nádhernou trefou pod horní tyč – 5:0. Zatímco ostravští fandové byli v euforii a OSTRAVAR ARÉNOU obíhaly mexické vlny, hosté se nemohli z trápení dostat. A mělo jim být ještě hůře. V 50. minutě nastřelil na Růžičku puk Roman Szturc, Růžička vykopl směrem k Lukáši Klokovi, který se tak po uzdravení hned uvedl gólem – 6:0. Ale ani tak nehodili hosté do ringu ručník. Patrik Bartošák byl i tak v permanenci a bohužel v 54. minutě přišel o naději na čtvrtou nulu v sezoně. Jakub Orsava se prosadil rychlou střelou z první z kruhu – 6:1. Odpovědí domácích mohl být únik Kucsery, ale ten byl neúspěšný. Závěr posunulo do hektické dimenze vyloučení na straně Vítkovic. Domácí se s tím ale poprali úspěšně a krátce po něm, v poslední minutě, pečetil skóre po sólu Šimon Stránský – 7:1. Hokejisté HC VÍTKOVICE RIDERA neztratili ze svého laufu nic ani přes Vánoce, vyhráli osmý zápas v řadě a přiblížili se tak rekordu (9) ze sezony 1980/1981.

HC VÍTKOVICE RIDERA – BK Mladá Boleslav 7:1 (1:0, 2:0, 4:0)

Branky: 20. Hrbas (Lev, Olesz), 29. D. Květoň (Olesz, Kucsera), 36. Olesz (Š. Stránský, Trška), 45. Kucsera (P. Zdráhal), 47. Olesz (Kucsera), 51. Klok (Szturc, Š. Stránský), 60. Š. Stránský (Baranka). Rozhodčí: Hejduk, Kubičík – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:6, navíc D. Květoň (VIT) a Pacovský (MBL) 10 minut osobní trest za hrubost. Využití: 3:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 8461. Střely na branku: 30:31

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Klok, Sloboda, Baranka, Hrbas, Urbanec, Trška, D. Krenželok – Olesz, Lev, Bartovič – D. Květoň, Roman, Szturc – Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal – Hudeček, T. Jáchym, Š. Stránský

BK Mladá Boleslav: Maxwell (od 40. J. Růžička) – Hanzlík, Kurka, Němeček, Eminger, Kotvan, Dlapa, Říha – Orsava, Žejdl, Klepiš – Valský, Holík, Pacovský – Pabiška, Urban, Lenc – Volf, Najman, Kousal